Epizody(8)

V odlehlém norském městečku ležícím uprostřed nehostinné pustiny se zná každý s každým. Život v Utmarku je však divoký a cizincům se málokdy podaří přizpůsobit. Když je do školy přijata nová optimistická učitelka, doufá v nový začátek. Brzy si však uvědomí, že jedinou osobou, která se zde chová aspoň trochu dospěle, je 12letá dívka. Seriál vypráví prostřednictvím živořících a velmi neobvyklých postav příběh o hledání místa na světě - ať už jde o nalezení sebe sama po rozchodu s partnerem, neúnavnou snahu dospět, zoufalé úsilí překonat smrt milovaného člověka nebo jednoduše vyhnání duše zesnulého manžela z vašeho těla skrze exorcismus. Komediální drama pojednává o přijetí všech nepříjemných zkoušek osudu a dotýká se nejrůznějších aspektů lidské podstaty - lásky, smrti i transvestitismu. (HBO Europe)

slunicko2

Norská variace na Fargo 1) (spíš seriál než film) představuje velmi svérázné lidi, o jejichž mentálním zdraví bych si dovolil s úspěchem pochybovat._____ 2)  Postavy jsou tu dvojí - buď nesympatické anebo vysoce nesympatické._____ 3)  Časem se ale ukáže, že tento bizarní svět je docela zajímavý. ()

Fr

¨ „PŘÍRODA SI ŽÁDÁ SVÝ …“   Někdo trpí demencí, někdo je dement, někdo kretén a jinej zas alkoholik. Někdo kurva (a nestydí se za to) a někdo píča (za což by se stydět měla). Prostě mix postaviček v norský „Díře u Hanušovic“, která sice není tak ospalá, ale podivnejch lidí je v ní víc než dost.  A většina z nich si žije – tak nějak z povinnosti, ten svůj posranej život… Pomalý filmový tempo kopíruje životní styl v Utmarku. Ani ten příběh není strhující. Je jako ty lidi… A v tom všem člověka potěší, když se objeví kousíček štěstí. Nebo jen jiskérka naděje… Tak nějak jsem se do toho zakoukal (ne vole, nepoznal jsem se tam….aspoň kurva zatím…) a tihle bohem opuštění lidi mně dokázali (svým způsobem) přirůst k srdci.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zažívám životní „rigor mortis“. 2.) Jsem děvka, jsem alkáč, jsem pasák, jsem transka, jsem… a žiju v prdeli „na konci světa“. 3.) Věřím, že 99% mých problémů vyřeší mrtvola.   ///  Thx za titule „Marta Bartošková“.                  PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Tosi

Že se tvůrci inspirovali Fargem napadne nejspíš každýho. Sice to jeho kvalit nedosahuje, ale seriál rozhodně svým černým humorem baví. Dramatickou linku vytváří pouze napětí mezi Finnem a Bilzim, jinak si norové udělali prdel ze všeho, co jim přišlo pod ruku. Jen doplním, že atmosféru skvěle doplňují skladby od finské kapely 22-Pistepirkko. ()

Necrotongue

Nemám tušení, jak seriál hodnotili ostatní uživatelé, protože tento text píšu offline (ano, opravdu, prupiska a sešit!) v době, kdy nemám funkční PC (a později ho redigovat- jaké slovo!- nebudu), ale doufám, že se ještě někomu líbil. Norští tvůrci by si to podle mě zasloužili, protože se jim podařilo natočit velmi civilně pojatou záležitost, v níž se neuchylovali k lacinému přehánění, a předložili mi příběh, který jsem jim mohl s klidem věřit. U seriálu jsem se fakt skvěle bavil hlavně díky použitému humoru a díky situacím, které vyplývaly z chybné interpretace viděného popřípadě slyšeného. Velká spokojenost. 4*+ ()

merit1

Slušný výkon ! A to sa v seriály okrem detí nevyskytuje snáď ani jedna vyslovene kladná postava. Napriek tomu postavy vzbudzovali sympatie a scenár im vkladal do úst dialógy, ktoré netrhali uši, ale zároveň nepôsobili triviálne. Drsný realizmus, pretkaný miestami až absurdným humorom, pestrá škála charakterov a mystika prírody mi často pripomínali atmosféru Twin Peaks. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD