Příběh desetiletého chlapce, který v roce 1921 žije v Rotterdamu. Neví, kde jsou jeho rodiče, za domov považuje ulici, kde zažívá nejen spoustu legrace, ale také řadu problémů. Žárlí na svého kamaráda Keesieho, který rodinu má a sní o tom, že rodiče, jejichž fotku nosí stále sebou, jednoho dne najde. Chlapec se setkává s obchodníkem s potravinami Chrisem Wilkesem, který tvrdí, že zná jeho otce. Jmenuje se Harry Volker, ale od té doby, co před deseti lety odjel do Ameriky, o něm Chris neslyšel. Rozhodne se však, že chlapci pomůže a vydá se za moře, aby Harryho našel. Chlapec se mezitím také setká s Verou di Borboni, jejíž tvář se velmi podobá Lize van Dien, chlapcově matce z fotografie. Že by kluk z ulice přece jenom našel své rodiče? (oficiální text distributora)

DaViD´82

Hlavní představitel kazí jinak dobrý mírně posmutnělý film. Sedne tu jak pěst na oko a je tak k neuvěření, dřevěný a umělý až hrůza. Což zaráží o to více, že postava samotná je vděčným typem role. Jinak atmosféra je taková příjemně vystižená a dost tomu napomáhá kamera se svým barevným laděním do sépie. ()