Reklama

Reklama

Obrácená věž

  • Česko Těžká volba (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Hrdiny tohoto znepokojivého thrilleru jsou děti, které tráví léto na ospalém venkově. Celé dny se bezcílně poflakují a lezou do opuštěné továrny. Desetiletý Kristjan a jeho kamarádi Ariel, Loore, Mia-Margot a Siim vzdorují všem nebezpečím a pravidlům, aby udrželi své tajné hřiště v bezpečí. Jednoho dne má místní hlídač nehodu a děti ho ve vlastním zájmu drží jako rukojmí. Toto rozhodnutí však navždy změní jejich životy a přátelé čelí chmurnému dilematu... Musí si odpovědět na otázku, co je správné a co ne? (HBO Max)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Skupina rozmazlených fracků (jeden z nich je asi teplý) se nudí tak chodí do opuštěné továrny si hrát. Tu továrnu hlídá hlídač (nevím proč a pokud už proč to nehlídá někdo mladší) co si na ně pořád stěžuje jednou jich honí a spadne do díry a oni ho tam chtějí nechat, aby to na ně nepráskl. Jeden kluk mu chce potom pomoct, ale ostatní mu to zakazují a to je celý film .  Bohužel jsou zde nesympatické děcka na , které máte chuť zavolat Barnevernet  a které rodiče nezvládají (spíše na ně serou) a tak to taky dopadá jelikož jsou úplně v klidu s tím, že díky nim může umřít člověk. Film je i nudný a dokoukával jsem ho po částech ve 2 dnech a nic významného se zde neděje jen děcka na toho hlídače pořád něco křičí nebo po něm něco hážou. P.s. pointa filmu je co teda kluk říká už si nenechám poroučet a přesto je v klidu s tím, že tam mohl umřít člověk a ostatní se ho pokusily zabít navíc celý panelák o něm bude vykládat že je hajzl a nikdo se s ním nebude bavit jo ty jsi jim to nandal chlapče.    40 procent za téma a i to je moc kdysi jsem viděl něco podobného, ale tam byly 2 děcka co utěkaly po krádeži honil je hlídač a spadl do díry jeden z nich ho tam chtěl nechat a druhý ne a to bylo zajímavější. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Film ma prijemnou syrovost a temna temata. O detskych bolestech, zmatcich a moralnich volbach. Nevyhyba se tematum pedofilie, nasili a traumatu. Ustredni zapletka se taze, jestli je v detech vrozena krutost ci jsou jen zanedbani lhostejnymi dospelymi. Vzpominam si na prednasku vynikajiciho Vladimira Komarka, kde rikal Dejte detem samopaly a budete koukat. Film je neprijemny ke sledovani, ale kinematografii ma krasnou. Vypraveni ma neocekavane, ale presto smysluplne posuny. Vystavene napeti je perfektni. Obe detske postavy jsou pekne rozvinuty. S jasnou delici carou mezi racionalnimi a emocionalnimi skutky, strachy a pochybnostmi. ()

Reklama

janesX 

všechny recenze uživatele

Tento "detský thriller" vás môže celkom pobaviť, ale tak isto vás tieto tyranské decká môžu ľahko iritovať, alebo dokonca aj naštvať. Najhorší spratek a najzákernejšie dieťa je tu rozmerovo najväčšia Ariel. Tá je fakt hrůza a ak by sa detičky mohli biť (😅), táto by si nepochybne výprask zaslúžila. Tak dobre - skôr nejakú alternatívnu lekciu. Jej morálnym (a tak trochu aj psychologickým) súperom je hlavná postava Kristjan, jediný z týchto decák, ktorý už pomaly začína dostávať dospelácky (zodpovednejší) rozum. No žiaľ dlho váha, aby ho aj použil. A o tom ten film je. No a ja som šťastným človekom, že moje dieťa je oproti týmto čistý anjel a aj také pripomenutie vám ten film môže dať. Inak, pre začínajúceho scenáristu toto môže byť ukážkový začiatok ako napísať niečo, čo nebude potrebovať veľké peniaze na realizovanie a pri tom divákovi niečo prinesie. Aj keď je tento dej prostučký a mohol (napríklad) aspoň viac pritlačiť na nejaké emócie, nudiť sa vám tie deťúrence veľmi nedovolia. Dobré tri hviezdy si Obrátená veža zaslúži. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Tip na tenhle film jsem dostal od uživatele HorrFi za což mu tímto děkuju. To byli ale malí "velcí" zmrdi. Celkovej pozitivní dojem z filmu u mě zkazil odbitej konec. Čekal jsem totiž zaslouženej trest, kterej ale nepřišel. Takhle to vyznívá, že děti jsou děti a můžou si vlastně dělat co chtějí aniž by je postihl adekvátní trest. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film vyzerá, že je skôr pre deti školského veku, ale vôbec tomu nie je tak. Je práve pre dospelých, aby si všimli, že ako The Offspring kedysi spievali - The Kids Aren’t Alright. Deti totiž vedia vymyslieť hocijakú "klukovinu", ktorá môže prerásť až do tragédie. A bez škrupúľ vo svedomí. Zaujímavo poňatý film, ktorý mohol mať ale silnejší záver. ()

Reklama

Reklama