Čtvrt století prestižního pražského divadla v ukázkách a vyprávění... V polovině 90. let minulého století vybudoval na Starém městě pražském herec Milan Hein se svými přáteli komorní divadelní sál, v němž měl ctižádost uvádět nejvýraznější české herce. Většinou zcela nový, v Čechách neznámý repertoár zejména z anglosaské oblasti, a herecké osobnosti z celé Prahy. Podařilo se mu velmi rychle vyprofilovat scénu, která svým zaměřením neměla v Praze obdoby a první Cena Thálie na sebe nedala dlouho čekat. Úspěšnou existenci divadla připomene řada ukázek z představení od počátku až po současnost, stejně jako herce, kteří se už bohužel na jevišti neobjevují. (Česká televize)

Enšpígl

Do Ungeltu už jsem parkrát zavítal a Milan Hein má můj velký obdiv za založení, vedení a dramturgii divadla. Chodí se mě tam dobře, ten kontakt s herci je tam opravdu neskutečně intezivní a protože v Ungeltu hraje první liga odnesl jsem si většinou velmi solidní zážitek. 26 minut na 25 let divadla s takovou aurou bylo jak let stihačkou nad Prahou, příliš rychle a vlastně téměř nedotčené historie divadla, chybělo mě tam cokoli z hlediska historie Ungeltu. Větší prostor pro herce ve vztahu Ungeltu, pro hry, které se zapsaly zlatým písmem do historie Ungelt. To fakt nemohla ČT dát Ungeltu, alespon hodinu ? Jinak gratulace ke čtvrtletí a držím palce k půlstoletí ()