• decouble

Ty dějové zvraty mě dodnes fascinují: Esmeralda zjistí, že je sestrou José Armanda, brzy má operaci očí a opět vidí, pak zjistí, že José vlastně není její bratr, jenže to zas přijde o zrak José Armando a tak dále a tak dále.:-D A pak ty dva hlavní trademarky, které dělají z každé latinskoamerické telenovely to, co je. 1) Někdo přijde do místnosti plné lidí, oznámí šokující zprávu, všichni se zděsí - kamera rychle zazoomuje zděšené obličeje herců a ještě pět minut zabírá jejich výšeříkající obličeje. 2) Velký rozpor mezi sexalitou, která přímo čiší z krásných žen v přiléhavých kostýmcích a katolickou vírou, bez níž by si většina postava nemohla představit svůj život.(18.12.2007)

• Death

Oh my god! Citace z filmu (neni presna ale to je jedno)-X:Milacku jak se citis, ja sem tak stastny Y:Vyborne (kdybys jen vedel ze to dite neni tvoje)-tyto problemy se resi snad v kazdem druhem dile (ne ze bych na tuhle odpornost cumel, ale vzdy kdyz prepnu na tohle, tak se tam neco podobneho vyskytne-no mozna jeste miluju te a podobny kecy.)Ted me napada ze ta scena mozna nebyla z tyhle telenovely, no ale vzdyt je to vlastne jedno, protoze sou vsechny skoro stejny:).(15.11.2003)

• Marek1991

Naozaj šialené! Ako keby nestačili dve, či tri takéto telenovely, ich je neúrekom a aj priveľmi dlho trvajú. Toto bola ďalšia snímka, ktorá čerpala z iných predchádzajúcich a znova to naťahovali podobnými príbehmi a zápletkami, ktoré boli o ničom. Herecky katastrofické a nedivím sa, že sa slovo Esmeralda stalo symbolom hroznej kinematografie a hrozných telenoviel. Hrozná romantika, presladená hlúposť. Ťažko hodnotiť inak ako odpad!(15.4.2012)

Myslím si, že není správné tyto telenovely hodnotit v dnešní době, kdy už je televizní průmysl jinde. Vždyť ve svých dobách tyhle Esmeraldy, Kassandry, zářily na televizních obrazovkách a ne jen starší babičky a třináctileté holky se na ně dívaly. Byly hvězdy dne a ostatní seriály a filmy se mohly jít bodnout. Dokonce i můj táta si Esmeraldu musel nahrávat, když chodil do práce a to je co říct, když jeho zajímají jen historické věci a zprávy. Mně v době vysílání bylo asi 10, byla jsem na škole v přírodě a rodiče mi museli psát, co se v každém díle Esmeraldy stalo. Jistě, v dnešní době se již na tuto telenovelu dívám jinak, ale přesto není tak špatná. Spousta lidí žilo tímto seriálem jako dnes žíjí něčím jiným. V té době to byl velký přínos a boom pro sledovanost. Podle mě bychom tyto léta neměli jen tak zahazovat s tím, že dávali jen přihlouplé a sobě podobné telenovely. Vždyť ono dnes je to skoro to samé, jen nemáme telenovely, ale jiné seriály.(30.11.2009)

Ale jděte odpaďáci, vždyť jsme se na to dívali všichni a asi nás to bavilo, protože to trhalo rekordy sledovanosti. Co se taky dalo dělat jiného, bylo to nové, neokoukané, do té doby tady asi nic podobného v životě nebylo. Dívali jsme se všichni, rodiče, prarodiče, tetičky, strejčkové, puberťáci atd. Jen si to dneska nikdo nechce přiznat. A já se za to nestydím. Mě se to v té době líbilo a ta čtvrtá * je právě kvůli tomu kdy to bylo vysíláno, to bylo ještě všechno fajn, takže tak trochu z nostalgie... A i dnes bych dal Esmeraldě přednost před Ordinací, VKV, Bazénem, Letištěm, Ulicí, Ošklivkou Katkou a všemožnými německými i americkými kriminálkami. Dnes jsou sice seriály "elegantně" rozděleny do bezpočtu řad, ale když si díly posčítáte dohromady, tak dostanete astronomické číslo, které je přinejmenším 2x tak větší něž počet dílů takové Esmeraldy. Obzvlášť nemůžu pochopit co lidí vidí na těch kriminálkách na jedno brdo: Las Vegas, New York, Miami atd. - stačí mi vidět jeden díl a mám dost, na konci už si nepamatuju co bylo na začátku, natož předchozí den, děj je zde veškerý žádný a osoby většinou nesympatické, arogantní a nepřirozené. Docela se těším jaký bude pohled na ty dnešní oblíbené seriály za takových 10 let, nic bych zato nedal, že po nich neštěkne ani pes. Esmeralda pořád může nabídnout pěkně exteriéry, pěknou hudbu, sympatické a výborně hrající mexické herce (mj. v porovnání s našemi VIP herci v nekonečných seriálech podávájí nesrovnatelně lepší výkony) a zajímavý příběh, pořád to je telenovela, jejíž příběh by se klidně mohl stát i ve skutečnosti, v dnešní době už zřejmě ne, ale kdysi, proč ne? Ano šlo by vystříhat pár dílů, něco udělat jinak, ale to by šlo vždycky a ve všem. A s pýchou se přiznám že Esmeraldu jsem s velkými počátečními obavami a ve slovenštině shlédnul po x letech znovu v roce 2012, obavy se však rychle rozplynuly, pamatoval jsem si to dobře...vůbec to není takový patos, jak se tady většina snaží ostatním nabulíkovat. Bavilo mě to úplně stejně jako kdysi a slovenský dabing je daleko lepší než ten český. Na odreagování a zavzpomínání si na staré časy můžu jen doporučit! Tak, a teď mě klidně můžete linčovat, ale z mnoha zdejších zasvěcených a odsuzujících komentářů vyplývá, že daní "odborníci", kteří je psali, neviděli jediný díl tohoto braku (jak tomu rádi přezdívají)...ale proč si nekopnout taky, když to větší stádo má "zaručenou pravdu" že jo... (mimochodem to je jedna z nejhnusněších českých vlastností).(14.2.2009)

• - Literární předlohou byl román mexické spisovatelky Oliete Lourdes. První filmová verze Esmeraldy vznikla v roce 1968 ve venezuelské produkci. (HappySmile)

• - Přibližně v půlce seriálu byl herec Juan Carlos Serrán, představitel Dionisia Lucera, vystřídán kolegou Rafaelem Amadorem, který postavu Dionisia dohrál až do konce. Důvod této výměny je neznámý. (Agatha)

• - Raquel Olmedo, představitel Domingy, se nedlouho po svém odchodu z rodné Kuby v roce 1959 stala uznávanou mexickou herečkou. Za svou práci pro televizi dostala v 1984 svou hvězdu na „Paseo de las Luminarias“ v Mexico City, mexické obdobě hollywoodského Chodníku slávy. Mimoto je také úspěšnou zpěvačkou, na svém kontě má více než 6 alb. (Agatha)