Esmeralda (TV seriál)

Esmeralda

Telenovela / Drama / Romantický

Mexiko, 1997, 137x45 min

• troufalka

Jirka moravský Brabec se jednou na Mohlenickém dostavníku chlubil, že mu maminka u Esmeraldy uštrikovala barevné pončo. Měl ho na sobě. Ukazoval nám přesně místo, kde Esmeralda prozřela. A hle! Barvy se zdály jasnější!! Inu vidno, že i průměrná telenovela může mít poztivní dopad na prostý lid. Mít Emeradla méně dílů, měl by dnes Jiří akorát tak barevnou šálu!(8.11.2014)

A došlo to tak daleko, že jsem si vyprosila knihu, knihu přečetla, po přečtení ji zapsala do čtenářského deníku, čtenářský deník prezentovala ve škole i s knihou a se ségrou jsem uzavřeli alianci proti Alvarovi a kdykoli se objevil na obrazovce, házeli jsme po televizi polštáře. To bylo dávno, když mi bylo málo. když mi bylo víc, plakát letěl pryč(22.10.2011)

• haushinkaa

Esmeralda a její smaragdové náušnice, znetvořený Lucio Malavér, či jak se to píše, a ctnostný José Armando - milostný trojúhelník... k tomu přidáme Graziellu a Adriana, mimochodem toho nejubrečenějšího chlapa, jakého jsem kdy ve filmu viděla, a máme pětiúhelník... aaa, zapomněla jsem na doktora Lascana... to už tu máme hexaedr, škoda jen, že si nezačali všichni se všema, bylo by to možná zajímavější... ach... ale na tu dobu, co to u nás šlo, myslím, že to nebyla zas taková hrůza, v každém případě to bylo něco nového... Dokonce jsem to sledovala, viděla jsem minimálně 5/6 seriálu... A jak mě to bavilo... Pak se na nás začaly hrnout Kassandry a Rosalindy a Divoké měsíce a já nevím co ještě, což mě od sledování telenovel odradilo... Znechutilo mi to i Esmeraldu... Avšak nelituju, že jsem přestala ztrácet čas s takovými "uměleckými díly"... Když jsem teď nedávno viděla díl Esmeraldy, no... Došlo mi, že to, co předváděli "herci", bylo docela "neherecké" a neskutečně nepřirozené, i když na Thalíu jako Rosalindu to nemá... Prostě hrůza, no... Ale není to ta nejhorší hrůza...(28.4.2008)

Pamatuju, jak se na to má mamča pořád dívala a já protože jsem nevěděl roupama coby, tak jsem se díval sní. A nepřipadalo mi to tak otřesné jako ty nové a nové telenovely ze kterých se opravdu zvedaj žaludky. Oproti těm, je Esmeralda královna telenovel. A klidně si mě za toto prohlášení i ukamenujte.(16.4.2010)

• Boogeyman

Přemýšlím, jestli nedat Esmeraldě alespoň jednu hvězdičku za to, že v době kdy vnikla na naše obrazovky byla první, originální a zcela výjimečná! Dnes se totiž v záplavě jiho a středoamerických telenovel nemůže orientovat ani člověk, který je všechny sleduje. A aby toho nebylo málo, Prima začíná produkovat své trošky do mlýna. Právě slepá Esmeralda tohle všechno začala, toto prvenství jí nelze upřít! A proto ten odpad, protože zamořila televize šmejdem z Latinské Ameriky! Navíc když jsem se dozvěděl, že v posledním díle slépka Esmeralda najednou prozř ela (doslova) před oltářem a vrhla se do náručí svého milého, zalitoval jsem, že jsem se nedíval, tohle by byl asi žážitek roku!(28.4.2008)

• - Leticia Calderón, autorku scenára, mala Deliu Fiallo presviedčať, aby Esmeralda nakoniec zostala s doktorom Lazcanom. Delia s ňou našťastie nesúhlasila a príbeh sa skončil happyendom s Esmeraldou v náručí José Armanda. (corona)

• - Budova Casa Grande, hacienda Peňarealovcov, bola v minulosti františkánskym kláštorom. (corona)

• - Telenovela byla prodána do 80 zemí a dabována do 15 jazyků. (HappySmile)