• Phobia

Na doporučení dobré kamarádky, která tento seriál sledovala s celou rodinou, jsem se pokusila na jeden díl dívat. Mně to teda zas tak srandovní nepřišlo (možná mi k tomu chyběla ta správná veselá společnost:-)). Děsivě nudné a strašlivě frustrující (vždyť polovinu z celého dílu trvalo, než vyslovili celá svá jména!), takže za sebe dávám bez váhání odpad. S tímto druhem TV zábavy mi vskočte do glutea maxima. 5% - za ty vtipy, které na Esmeraldu vznikly:-).(28.1.2010)

• ScreamJay

Ano, přiznávám se dobrovolně, zřel sem. Zřel jsem několik dílů této neskonale romantické telenovely od bratrů a sester z Mexika a mou tvář zkrápěla jedna slza dojetí za druhou. A nebo že bych brečel nad tím kam se ztrácí kouzlo filmování? Někdo ho oblékl do zeleného stejnokroje a nehal ho čelem narážet do rohů a stěn mexických chatrčí.(27.4.2004)

• MIG29

Ako sa povie slepá žená po záhorácky ??????????????????????????????????????????????????????????? ................................................................................................................................................................................................................. ...................................................................................................................................................................... ..............................................................................................................................ESMERALDA. !!!!!!!!(13.2.2012)

• troufalka

Jirka moravský Brabec se jednou na Mohlenickém dostavníku chlubil, že mu maminka u Esmeraldy uštrikovala barevné pončo. Měl ho na sobě. Ukazoval nám přesně místo, kde Esmeralda prozřela. A hle! Barvy se zdály jasnější!! Inu vidno, že i průměrná telenovela může mít poztivní dopad na prostý lid. Mít Emeradla méně dílů, měl by dnes Jiří akorát tak barevnou šálu!(8.11.2014)

• kingik

José Armando: "Kurva zhasni, jsem se svléknul!" Esmeralda: "To je jedno, stejně vidím hovno. Přistup ke mně, Kde jsi do prdele?!" José Armando: "Stojím přímo před tebou, do piči , to nevidíš ty pičo, slepá?!" Esmeralda: "Aha, držím v ruce to co si myslím, že to je?" José Armando: "Ne, ty krávo, to je koště, já stojím víc vpravo a stojí mě doleva". Esmeralda: No tak dneska z toho nic nebude, probudil se malý Armando". José Armando: "No fajn, jak to tak vypadá, dneska mě přeblafne sousedka Rosalinda". Mé hodnocení: 0%(16.8.2013)

• - Přibližně v půlce seriálu byl herec Juan Carlos Serrán, představitel Dionisia Lucera, vystřídán kolegou Rafaelem Amadorem, který postavu Dionisia dohrál až do konce. Důvod této výměny je neznámý. (Agatha)

• - Leticia Calderón, autorku scenára, mala Deliu Fiallo presviedčať, aby Esmeralda nakoniec zostala s doktorom Lazcanom. Delia s ňou našťastie nesúhlasila a príbeh sa skončil happyendom s Esmeraldou v náručí José Armanda. (corona)

• - Představitelka Fátimy Laura Zapata je nevlastní o 15 let mladší sestra populární mexické zpěvačky Thálie. (Agatha)