Kdysi slavný dětský detektiv Abe (Adam Brody) pokračuje v řešení stejných triviálních záhad, např. mezi kocovinami, krádeže zmrzliny a záchvaty sebelítosti. Jednoho dne mu naivní klientka přinese svůj první „dospělý“ případ, aby zjistil, kdo brutálně zavraždil jejího přítele. (Shr1nK)

Trailer

Flopik

Veľmi pohodový filmík, ktorý na začiatku ponúkne pomalší dej, na prvý pohľad smiešne vyšetrovanie, aby vám potom v závere zobral dych. Humor skvelý, je ho pomenej ale zato mi sadol na jednotku. Suchý, miestami brutálne čierny ale pre potreby filmu zvolený naozaj skvelo. Finále a vyriešenie vraždy je parádne a hádam nikto nečakal, tak brutálnu zápletku. Nezisťujte si o tom nič, vrelo doporučujem. Postavy výborné Adam sympaťák a Sophie tiež. U mňa silné 4*. ()

Arsenal83

Brodyho som nemal obzvlášť rád ani v O.C. California a tu si to u mňa nevyžehlil. Proste si myslím, že to nie je dobrý herec a svojím permanentne mdlým výrazom to len potvrdzuje. A tá mdlosť sa premietla aj do celého príbehu, ktorému chýba čo i len štipka akcie. Proste sa len vyšetruje, prebehnú nejaké dialógy a takto sa to strieda bez toho, aby nastal nejaký náznak zmeny tempa. Teatrálny záver jednej z postáv ma len utvrdil v tom, že ide o nedomyslené dielo. ()

YumiOkami

hodne depresivni film. zasmala jsem se tak asi dvakrat; za komedii bych snimek tedy neoznacila. — nevim, jestli se takova pochmurna atmosfera do filmu hodila - nechapejte me spatne, miluji temnou atmosferu v detektivnich filmech; tady mi to ale moc nesedelo. — skoda, ze nevyskrtli nejake sceny ze smutneho zivota hlavniho hrdiny ze scenare a vice nezapracovali na pribehu/pripadu. take malo vyuzili postavu zaporaka/psychopata; ten herec to zahral opravdu skvele. || - “𝙸’𝚖 𝚗𝚘𝚝 𝚊𝚏𝚛𝚊𝚒𝚍 𝚘𝚏 𝚢𝚘𝚞.” - “𝙽𝚘𝚋𝚘𝚍𝚢 𝚒𝚜.” 🔎🩸 ()

DaViD´82

It's difficult to accept the difference between who you are in your head and who you are in the world. Pokud Morganovi odpustíte, že poněkud podpásově jede v haluzním stylu náznaků "něco není takové jaké se zdá", aby se ukázalo, že "vše bylo přesně takové, jaké se zdálo", tak jde o hravé pohrávání si s žánrem. Černá ne-až-tak-komedie, která zvolna více a více zabředává do seriózních a řádně temných vod pochmurného neo-noiru s nějakým tím sociálním přesahem, kde kvůli plnému soustředění na hlavní postavu je slibná krimi linie odsunuta na vedlejší kolej. Což vadí méně než bych čekal, protože Brody je v té roli strhující. Ovšem nenechám si vymluvit, že kdyby si Morgan přeci jen odpustil to "matení pro matení", tak by to bylo ještě o jeden dva chlupy lepší. Možná ne s tak specifickou atmosférou, ale aspoň by jeden věděl, na čem je. ()

Cedr

Špičková (de)konstrukce neo-noirové mystery detektivky zkušeně klame celým svým tělem. Oproti prvotnímu zdání luxusně dávkovaný suchý humor nejvyšší kvality s černě depresivním podtónem celého filmu není jeho jedinou devizou, ale jen střípkem celé skládanky, která spolu s dokonalým scénářem, střihem, režií, soundtrackem a výkonem Adama Brodyho vytváří naprosto dokonalý snímek, kterému nelze nic vytknout. Nic. The Kid Detective je emociální rollercoaster, který rozesměje, chytne a nepustí.. a tu a tam své cílové publikum řízne s brutálně nonšalantní lehkostí přímo do živého. Tupým rezavým nožem. 10/10 ()