After the Reign

• USA Like: The Miseducation of Lil Tito

silentname

Tak to netrvalo veľmi dlho kým som si našiel svoj ďalší film od Gravitas Ventures. Tentokrát "After The Reign". Film, ktorý je fiktívnym dokumentom o živote mladého rapera "Lil Tito", ktorý si doslova vypochoduje svoju cestu nahor do nebies, aby z nej mohol o nejaký čas rovnako rýchlo spadnúť. Je to viac-menej komédia, no film si necháva aj niekoľko dramatických momentov a finále by som rozhodne za komédiu neoznačil. No musím potvrdiť jedno. Film pôsobí ako keby všetci zúčastnení to vnímali maximálne seriózne a vážne a vďaka tomu je pravda, že film funguje veľmi dobre. A dokáže to aj dobre ukázať čo sa môže stať ak pre nás začnú znamenáť lajky a followeri viac než to kým vlastne v skutočnosti sme. Byť populárny za akúkoľvek cenu aj ak by sme mali zradiť všetko kým sme. Ale je dobre ukázané, že Tito sa viac stáva bábkou v rukách svojho manažéra a producenta, ktorý ho viac zneužíva ako mu pomáha a celkovo je vysoko falošným. A niektoré nápady boli od začiatku jasný kariérny odstrel. Ako spraviť album za pár dní. Lebo máme na to. Alebo nie? Očividne nie. Myslím si, že film stojí za pozornosť už len preto, aby mohli ľudia viac pochopiť pop-music biznis, ako na hudbe už absolútne nezáleží a ako čísla followerov a lajky a zdieľania znamenajú viac než reálna skutočná hudba. Je smutné ako veľmi peniaze pokazili hudobný priemysel. Ale taký je život. Hodnotenie: B+ ()