Italské prázdniny

Rímske prázdniny

O Lizzie McGuireovej

Komedie / Rodinný

USA, 2003, 93 min

Jako malá holka jsem tento film milovala! a to doslova. Písnička Hey Now mě provázela snad 2 roky. Není divu, když je Hilary Duff tak krásná. Která holčička si nepřála být jako ona? Navíc je to romantický a přesně to sedne do života zamilované puberťačky (pokud se puberťačka nestylizuje do drsné holky). Jistě že to není film pro každého, ale svoji skupiny si vždy najde:-)(9.2.2011)

Soundtrack Cliff Eidelman: 1. Why Not ,2. The Tide Is High (Get the Feeling) ,3. All Around the World ,4. What Dreams Are Made Of [Ballad Version] ,5. Shining Star ,6. Volare ,7. Open Your Eyes (To Love) ,8. You Make Me Feel Like a Star [Lizzie Mix] ,9. Supermodel ,10. What Dreams Are Made Of ,11. On an Evening in Roma (Sott'er Celo de Roma) ,12. Girl in the Band ,13. Orchestral Suite (From the Lizzie McGuire Movie) ,14. Why Not [McMix] ,(23.5.2011)

Tenhle film mě kdysi nesmírně bavil, Hilary Duff je mi prostě nesmírně sympatická, má skvělý hlas a její písničky mají skvělý optimistický náboj. Jako herečka je možná o třídu níž, ale i tak hraje dobře. Oblíbil jsem si taky hlavní písničku What dreams are made of, která zazní na konci v koloseu. Když jsem se nedávno podíval na Italské prázdniny znovu, musel sem nakonec snížit hodnocení o jednu hvězdu dolů, protože se to samozřejmě nedá srovnávat s vrcholnými filmy. (79%)(29.8.2011)

• choze

Takže to si takhle zase jednou procházím program HBO a v duchu nadávám na jeden neznámý shit za druhým (následek dvoukanálového vysílání), když připadnu na titul Italské prázdniny. Ani za tisíc let, řeknu si, ale když pak při surfování kanály náhodou zachytím začátek filmu, co nezjistím? Že za nicneříkajícím českým distribučním názvem (za který by měl někdo vyletět) se ve skutečnosti skrývá celovečerák podle televizního seriálu Lizzie McGuirre!!!!! Vy co se neorientujete v americké televizní produkci pro náctileté se nejdřív zastyďte, pak se zamyslete nad tím, co je v životě opravdu důležité, pak se podle toho zařiďte a mezitím vězte, že jde o dílko na úrovni nenáviděného seriálu S-Club Seven, až nato, že kolektivní zpěvný hrdina se smrskl do jediné zuřivě přehrávající blonďaté puberťačky jménem Hilary Duff, která tímto odstartovala závratnou hereckou kariéru na velkém plátně (Agent Cody Banks, Dvanáct do tuctu, Moderní popelka). Až uvidíte její proslavený "vykulený" výraz, který je schopná nasadit až desetkrát během deseti vteřin, tak se zastydíte (dnes už podruhé), že jste se kdy otírali o herecký projev Sylvestera Stallona. A proč že jsem tak zajásal, když jsem zjistil, že jde o The Lizzie McGuirre Film (obzvlášť když jsem nikdy neviděl ani jeden díl seriálu)? Já... vlastně ani nevím. Asi proto, že všechno je lepší než film (ať už by byl o čemkoli) jménem Italské prázdniny.(8.8.2005)

Snímek je holčičí, veselý, místy ztřeštěný a plný naivity, kde nechybí ani populární pop music. Studio Walt Disney to však jinak neumí a tak je určen jen pro určitou část dívek v pubertě, kteří mají sny a přejí si, aby se stali skutečností. Ano, příběh je o splnění amerického snu, tedy nic pro Evropany.(1.4.2015)

• - Pro lepší odlišení postav Lizzie a Isabely, ztvárněných Hillary Duff, se při dabování filmu rozhodla režisérka českého znění Lucie Svobodová obsadit Andreu Elsnerovou pro roli Lizzie a Jitku Moučkovou pro roli Isabely. (funhouse)

• - Když se Lizzie loučí s mámou na letišti, mění se jí délka kalhot. V jednom záběru je má ohrnuté do půli lýtek a v dalším je má normálně až na kotníky. (Zdroj: ČSFD.cz)