Italské prázdniny

O Lizzie McGuireovej

Komedie / Rodinný

USA, 2003, 93 min

• Jara.Cimrman.jr

"Budeš radši věřit klukovi, kterého znáš celý život, nebo klukovi, který ti tvrdí, že záříš jako slunce?" Princeznou být nemohu, princem jsem nikdy být nechtěl, zpívat neumím a slávu nepovažuju za nic důležitého, takže evidentně nejsem cílovým divákem Italských prázdnin. Nicméně mám rád Itálii, na to, že jsem býval mladý, si taky ještě trochu pamatuju, a tak jsem své oko nechal na Lizzie spočinout. A odborně k tomu uvádím, že se to dalo přežít, ale ty její "zábavné" pády mi trošku pily krev.(30.11.2016)

• katchi

Byla sem donucena se na to podívat 2x...děkuji pěkně..nikdy víc..ještě teď mám noční můry...Na výraz slečny Hillay ,,já nic, já sem svatoušek" mám vyrážku...ty její rádoby roztomilý pohledy mě zvedaj ze židle...!! Gr.....ztráta času...A se závěrečnou písničkou, kde se snad 100x opakuje Hey Now též do pudlice....(21.12.2007)

Na prázdniny do Itálie a se sympatickou Hillary Duff. Hillary už od tohoto filmu přece jen dospěla, a tak už ji asi v podobných rolích neuvidíme, zvláště když se stala zasloužilou matkou. V Itálii se zamiluje do zpěváka Paola, který si jí splete se svojí bývalou přítelkyní, které se nápadně podobá, ale nemyslí to s ní upřímně. A tak je film určen především teen publiku, které chce vidět hvězdu pop music také v nějakém filmu. A tahle komedie je taková správně praštěná, svým vyzněním mile naivní a v zásadě jsem se bavil až nečekaně dobře. Zase žádné zázraky jsem neočekával, ale film úplně bez nápadů není a je schopně natočený. Pokud si nekladete velké nároky na zábavu z podobných komedií pramenící, je Hillary Duff jako Lizzie poměrně spolehlivou průvodkyní po Itálii. 60%(6.6.2012)

Absolutne SKVELA prazdninova komedie doplnena o uzasnou hudbu. V prubehu jsem chtel dat 4 hvezdicky nebot mne tam vadila az prilis napjata atmosfera, byt bylo od zacatku jasne jak to dopadne. I tak jsem se ale trasl jak u nejakeho hororu. Po vynikajicim HAPPY ENDu bych dal nejradeji 6 hvezdicek. Ted po titulcich a po vyprchani endorfinu davam 5 hvezdicek (ostatne jinak by to ani neslo)(23.7.2007)

• Ilicka

Vymývárna mozků pro malé holčičky. Teď si budou všechny nešikovné Američanky myslet, že někde v Itálii je čeká krásný zrádný popstar princ a úžasné dobrodružství. *** Tímto filmem jsem vymítala nudu, ale efekt nebyl stoprocentní, dokonce ani padesátiprocentní. Klišé zakopávalo o klišé, efektní animovaná panenka pronášela své hluboké citáty a každému mimo Hillary muselo být jasné, kdo ji opravdu miluje. *** Pak jsem musela na autobus a koncertu jsem se nedočkala...(4.5.2008)

• - Když se Lizzie loučí s mámou na letišti, mění se jí délka kalhot. V jednom záběru je má ohrnuté do půli lýtek a v dalším je má normálně až na kotníky. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Pro lepší odlišení postav Lizzie a Isabely, ztvárněných Hillary Duff, se při dabování filmu rozhodla režisérka českého znění Lucie Svobodová obsadit Andreu Elsnerovou pro roli Lizzie a Jitku Moučkovou pro roli Isabely. (funhouse)