Epizody(6)

Ben Clemens (Michael Chiklis) pracuje 32 let jako agent pohraniční hlídky. Svojí prací se snažil udržet uprchlíky mimo hranice Ameriky. Nyní se Ben ocitne na druhé straně zdi a začne zpochybňovat své černobílé pohledy na svět a svou ideologii a loajalitu. (webhomeless)

Lacike

1. séria: zápletka zo začiatku trochu pripomína piateho Ramba. Zase sa jeden drsniak zapletie s Mexickým kartelom, ktorý ohrozuje jeho rodinu. Len namiesto bojovej mašiny Ramba tu je exVic Mackey, ktorý práve odišiel do dôchodku. A dvakrát veľký sympaťák nie je, lebo je to presne ten neznesiteľný správny polda za každú cenu akého v Shielde hral Forest Whitaker. No a predstavte si, že takéhoto správňáka vydiera mexický kartel a núti ho robiť čím ďalej tým väčšie svinstvá, inak mu zabijú rodinu. Z toho začína poriadne šalieť. Ale vďaka tomu jeho nepríjemnému charakteru som nemal chuť mu fandiť a ani ho ľutovať. Okrem hlavného hrdinu je tu už len jedna výraznejšia postava. A to celkom rozumne sa správajúci šéf kartelu. Ostatné postavy sú nevýrazne a len do počtu. Aj keď má prvá séria len 6 dielov, tak sa tu toho príliš veľa neudeje. Behom prvých desiatich minút seriálu sa Chiklis stihne akurát tak vysrať. Je to proste strašne naťahované a tá zápletka by vystačila akurát na jeden film. Ani z produkčného hľadiska to nezaujme. Vyzerá to strašne lacno a žiadnej poriadnej akcie sa nedočkáme. Otvorené dvere pre druhú sériu ma nijak extra nenalákali na jej sledovanie. Až mi je ľúto sledovať Chiklisa akého chudáka hrá. Rozhodne má na viac. Ale možno som len zmlsaný Shieldom a čakal som oveľa vyššiu ligu. Ďalšiu sériu si pustím len, keď bude mať znova len 6 dielov a bude naďalej takéto filmové sucho ako doteraz. 5/10. ()