The Hire: Star

USA, 2001, 7 min

Guy Ritchie

Guy Ritchie, Joe Sweet

Clive Owen, Madonna

Záhadný řidič přijímá úkol převést povýšenou zpěvačku, která chce za každou cenu uniknout svým bodyguardům. Slavná rocková hvězda však není z ledajakého těsta a je zvyklá na královské zacházení. Není tedy divu, že když její řeči překročí únosnou míru, rozhodne se řidič konat. (Kali4)

monolog

Vlastně dost jednoduchej a nijak vyjímečnej kraťas. Pravda, taky mě zaujal Owen nedržící za jízdy volant, jenže celkově ta jízda byla příliš dlouhá a jednotvárná. Předchozí pasáž, kdy se Mady chová jako princeznička mi nepřišla ani nijak moc hraná (prostě další den s Madonnou v posteli). Dá se to vidět na Youtube, ale klidně bych se bez toho obešel. Ty hvězdy za... Já vlastně ani nevím, už jsem to vypustil z hlavy. ()

Gemini

Úvod navozuje dojem, že Guy Ritchie kromě reklamy na BMW točil zároveň reklamu na svoji tehdejší ženu. Ale není tomu tak, namísto toho dal spolu s ostatními zúčastněnými vzniknout povedené komedii a dal Cliveu Owenovi možnost uniknout na chvíli z pózy chlapáka s kamenným výrazem - a jak je vidět, Mr. Driver si to fakt užil:) Madonna přehnaně poletující po interiéru stříbrného bavora je jen nutnou rekvizitou, hlavní roli mají už zmíněný vychechtaný Owen, jeho auto a Song 2 od Blur. A Richard Wagner samozřejmě:) 80% jako když vyšije. ()

Malarkey

Tak tato epizodka u mě bezkonkurenčně vyhrála. Nechci to tvrdit nijak výrazným způsobem, ale Madonna si tu jízdu autem minimálně zasloužila a co je hlavní Guy Ritchie do celého příběhu přidal výbornou muziku a hlavně vtip, který mi po celou dobu sledování těchto filmečků chyběl. Jednoduše, paráda. --- 95 % --- ()

B!shop

Tak tohle je narez. Asi nejlepsi hudba ze vsech dilu Hire. Madonna, ktera tu hraje nafoukanou hvezdu a pohada se se svyma manazerama nakonec prekeca Owena, aby ji odvez. Tak dlouho do neho husti, ze jede jak debil az se nastve hezky na to dupne a Madonna poslednich 5 minut filmu jen lita po sedadlech. Do toho vseho Owen dela skvely xichty + vybornej zaver. Jeden z nejlepsich dilu. ()

Isherwood

Guy Ritchie se striktně (během těchto pěti minut možná až příliš) drží svého velmi osobitého nadsazeného stylu jak po formální, tak i obsahové stránce, dělá si srandu z vlastní manželky a za doprovodu kapely Blur a jejich Song2, jenž na chvíli přeruší legendární Jízda valkýr Richarda Wagnera, nechává nádherné BMW létat po silnici v takovém fofru, až vám po skončení dojde, že by jste si to mohli vlastně pustit ještě jednou, protože nejen ta závěrečná pointa stojí opravdu za to. ()

• Jméno Madonna není v celém klipu ani v závěrečných titulcích záměrně zmíněno, nicméně ve scéně, kdy Star "vystupuje" z auta, je za davem novinářů vidět transparent "Madonna rocks!". (kenny.h)
  • Vozidlo, které v tomto díle řídí Clive Owen, je BMW M5. (Listeroman)