The Hire: Star

USA, 2001, 7 min

Guy Ritchie

Guy Ritchie

Clive Owen, Madonna

Zběsilá Owenovo jízda má skutečně něco do sebe a dokáže diváka řádně vtáhnout do děje. S Madonnou to už ale bylo horší - ze začátku reptala tak, že už mi to po chvíli začalo otravovat a tak jsem docela uvítal, když začala poletovat na zadních sedadlech (i když místy to bylo až příliš nereálné). Každý Hire je něčím vyjímečný, ale tenhle rozhodně patří mezi ty lepší z nich.(23.10.2008)

Můj The Hire žebříček: 1. Star, 2. Powder Keg, 3. Beat the Devil, 4. Ticker, 5. Chosen, 6. Ambush, 7. Hostage, 8. The Follow(22.1.2011)

Complete Guy Richie a celý žánr akčních filmů navíc in seven minutes. Trošku jako reklama stylisovaný krátký film Guye Ritchieho. Arogantní Madonna nesnáší svého manažera a chce mu uniknout. K tomu využije podivného řidiče, který to celé komentuje úžasnými hláškami a pokerovou tváří. Všechno je trochu jinak, než se na první pohled zdá a Madonna svému nešťastnému osudu neunikne. Úžasně postmoderní atmosféra. Využití filmových technik, jež by člověk očekával spíše u televizních reklam než u krátkého filmu světoznámého režiséra. Kdyby k tomu nějaký odborník chtěl napsat rozbor střihové skladby, byl bych mu velmi vděčný. Mistrovské dílo. K shlédnutí na http://www.youtube.com/watch?v=q1dYv_gKTA8(8.11.2009)

Guy Ritchie se vážně nezapře a jeho podpis jako režiséra je na tomto dílu automobilové akční předváděčky hodně zřetelný. Navíc je milé si představit, jak si nyní Guy v pohodlí svého gauče pouští tento svůj "krátkometrážňák" stále dokola - Madonna po takové jízdě z nemocnice jen tak hlavu nevystrčí! Moc se mi líbily suchopárné hlášky, které popová hvězda ve filmečku v jednom kuse střílela z prořízlé pusy.(11.6.2009)

• monolog

Vlastně dost jednoduchej a nijak vyjímečnej kraťas. Pravda, taky mě zaujal Owen nedržící za jízdy volant, jenže celkově ta jízda byla příliš dlouhá a jednotvárná. Předchozí pasáž, kdy se Mady chová jako princeznička mi nepřišla ani nijak moc hraná (prostě další den s Madonnou v posteli). Dá se to vidět na Youtube, ale klidně bych se bez toho obešel. Ty hvězdy za... Já vlastně ani nevím, už jsem to vypustil z hlavy.(10.12.2006)

• - Vozidlo, které v tomto díle řídí Clive Owen, je BMW M5. (Listeroman)

• - Jméno Madonna není v celém klipu ani v závěrečných titulcích záměrně zmíněno, nicméně ve scéně, kdy Star "vystupuje" z auta, je za davem novinářů vidět transparent "Madonna rocks!". (kenny.h)