The Hire: Star

USA, 2001, 7 min

Guy Ritchie

Guy Ritchie, Joe Sweet

Clive Owen, Madonna

Záhadný řidič přijímá úkol převést povýšenou zpěvačku, která chce za každou cenu uniknout svým bodyguardům. Slavná rocková hvězda však není z ledajakého těsta a je zvyklá na královské zacházení. Není tedy divu, že když její řeči překročí únosnou míru, rozhodne se řidič konat. (Kali4)

B!shop

Tak tohle je narez. Asi nejlepsi hudba ze vsech dilu Hire. Madonna, ktera tu hraje nafoukanou hvezdu a pohada se se svyma manazerama nakonec prekeca Owena, aby ji odvez. Tak dlouho do neho husti, ze jede jak debil az se nastve hezky na to dupne a Madonna poslednich 5 minut filmu jen lita po sedadlech. Do toho vseho Owen dela skvely xichty + vybornej zaver. Jeden z nejlepsich dilu. ()

Isherwood

Guy Ritchie se striktně (během těchto pěti minut možná až příliš) drží svého velmi osobitého nadsazeného stylu jak po formální, tak i obsahové stránce, dělá si srandu z vlastní manželky a za doprovodu kapely Blur a jejich Song2, jenž na chvíli přeruší legendární Jízda valkýr Richarda Wagnera, nechává nádherné BMW létat po silnici v takovém fofru, až vám po skončení dojde, že by jste si to mohli vlastně pustit ještě jednou, protože nejen ta závěrečná pointa stojí opravdu za to. ()

Gemini

Úvod navozuje dojem, že Guy Ritchie kromě reklamy na BMW točil zároveň reklamu na svoji tehdejší ženu. Ale není tomu tak, namísto toho dal spolu s ostatními zúčastněnými vzniknout povedené komedii a dal Cliveu Owenovi možnost uniknout na chvíli z pózy chlapáka s kamenným výrazem - a jak je vidět, Mr. Driver si to fakt užil:) Madonna přehnaně poletující po interiéru stříbrného bavora je jen nutnou rekvizitou, hlavní roli mají už zmíněný vychechtaný Owen, jeho auto a Song 2 od Blur. A Richard Wagner samozřejmě:) 80% jako když vyšije. ()

monolog

Vlastně dost jednoduchej a nijak vyjímečnej kraťas. Pravda, taky mě zaujal Owen nedržící za jízdy volant, jenže celkově ta jízda byla příliš dlouhá a jednotvárná. Předchozí pasáž, kdy se Mady chová jako princeznička mi nepřišla ani nijak moc hraná (prostě další den s Madonnou v posteli). Dá se to vidět na Youtube, ale klidně bych se bez toho obešel. Ty hvězdy za... Já vlastně ani nevím, už jsem to vypustil z hlavy. ()

Malarkey

Tak tato epizodka u mě bezkonkurenčně vyhrála. Nechci to tvrdit nijak výrazným způsobem, ale Madonna si tu jízdu autem minimálně zasloužila a co je hlavní Guy Ritchie do celého příběhu přidal výbornou muziku a hlavně vtip, který mi po celou dobu sledování těchto filmečků chyběl. Jednoduše, paráda. --- 95 % --- ()

• Vozidlo, které v tomto díle řídí Clive Owen, je BMW M5. (Listeroman)
  • Jméno Madonna není v celém klipu ani v závěrečných titulcích záměrně zmíněno, nicméně ve scéně, kdy Star "vystupuje" z auta, je za davem novinářů vidět transparent "Madonna rocks!". (kenny.h)