Dexer

Ak by som bol nútený charakterizovať túto epizódu jediným slovom, bezpochyby by išlo o slovo "kontrastná". Prvotný optimizmus, spôsobený príchodom dlho očakávanej vakcíny proti "moru", je na konci epizódy vystriedaný šokom a značným znechutením. Situácia sa pritom z počiatku vyvíjala vcelku nevinne, doktor Cochran sa naplno venuje očkovaniu a situácia sa viac-menej ustáli. Sethovi sa na pozemku pani Garretovej podarí objaviť rozsiahle ložiská zlata. Alma sa pochopiteľne svojho pozemku nebude chcieť vzdať, čo pre Ala môže znamenať potencionálny problém. Jednoznačným vrcholom tejto epizódy je však môjho pohľadu nevydarená lúpež dvoch mladých súrodencov - Flory a Milesa Andresonovcov, v salóne The Bella Union. Cy ich za tento zradcovský pokus tvrdo a nekompromisne potrestal. To, čo urobil Flore, by sa v súčasnej "korektnej spoločnosti" určite nezaobišlo bez následkov a na seriál by sa hrnula kopa kritiky. Svojím spôsobom mi to pripomenulo jednu scénku z The Walking Dead, to je však téma na iný večer. Samozrejme nechcem akokoľvek zľahčovať to, čím si tieto dve postavy prešli, na druhú stranu však musím znova oceniť, že autori nemajú prakticky žiadne zábrany vo vyobrazení krutosti, ktorú aj táto doba priniesla. Za mňa - 80%. ()