V manželství se jim nepodařilo dodržet jen jediný slib. Že se nikdy nezamilují. Sen ženy o novém životě se uskuteční ve formě prubířského kamene její podnikavosti, odvahy a vnitřní síly. Marty přijíždí na voze do amerického pohraničí, aby tu začala nový život. V důsledku nepředvídatelné tragédie se z ní stane vdova a má pocit, že už ji v budoucnu nic dobrého nečeká. Proto se rozhodne, že přijme nabídku Clarka Davise, rovněž vdovce, a provdá se za něho. Nemůže od něho čekat nic víc než pohodlné manželství, postrádající ovšem žár lásky a trvající jen do následujícího jara. Jak se ale blíží chvíle, kdy se má Marty vrátit do svého rodného města, honí se jí hlavou čím dál tím víc pochybností a znenadání v sobě objevuje upřímnou lásku k novému manželovi, o které už si myslela, že ji nikdy nebude schopná pocítit. (TV Spektrum)

Hedka

Ideálny rodinný film na nedeľné popoludnie. Áno, je priehľadný a pre niekoho možno gýčový, či nasladlý, ale je o samých pozitívnych a dôležitých veciach: o kráse a sile rodiny, o láske, porozumení, o dôvere Bohu, o stratenom šťastí... Ideálna protiváha niektorých akčných trhákov súčasnosti .... Možno rozprávka (nielen) pre dospelých, ale občas VEĽMI potrebná. To aby sme nezabúdali na to podstatné... ()

Arsenal83

Heiglovej filmom sa snažím vyhýbať, predsa som len dal tomuto lacnejšiemu formátu šancu a nebolo to úplne márne. Lacné áno, príliš orientované na citlivosť, ale predsa len sa našli aj vtipné momenty, aj momenty, ktoré zahriali pri srdci. Taký malý vývar z Domčeka v prérii. ()

rikitiki

Zas další film z Divokého Západu, kdy jsou všichni vymydlený dorůžova, vyžehlený a zoubky mají jako perličky. A stejně hladce a sterilně plyne i příběh. Na začátku sice mladá naivka ovdoví, ale pak už je to vlastně procházka údolím žlutých růží. Naučí se vařit, starat o dítě, bez problémů zvládne tuhou zimu, kdy se nedá vyjít na krok, když shoří stodola, nic se neděje, postavíme novu, porodí bez potíží jen s pomocí manžela a mezitím přijde láska tak zvolna, že si ji nikdo nevšimne. Ani divák /23.1. 2011/ ()

Padme_Anakin

Chtěla jsem vidět ještě nějaký další film s malou Skye, tak jsem lupla tuhle westernovou limonádu.. Tak nějak jsem očekávala, co přijde, už podle názvu.. Ano, je to předvídatelné, ano, je to průhledné, přesto mi to nijak výrazně nevadilo.. Skye nezklamala, byla báječná, Katherine Heiglová je pěkná baba a Dale Midkiff sympaťák, k tomu nádherné exteriéry a nakonec se z toho vyklubal pohledný rodinný film, ode mne tři shovívavé hvězdy.. ()

Elyssea

Žádná velká hrůza. Vztah mezi hlavními postavami je ale poněkud nedotažený a jakákoliv přitažlivost mezi nimi vidět není. Zajímavé je, že víc funguje linie vztahu mezi Marty a Missie, než mezi Marty a Clarkem :) Dle mého názoru se mohli oba mužští představitelé ve svých rolích vyměnit a dopadlo by to lépe. ()

sulimo

Podstoupit před tímhle důkladnou lobotomii se vyplatí....bez toho na to ale koukejte jen se zavázanejma očima a zašpuntovanejma ušima....pak je to totiž uplně nejlepší film. Pokud nehodláte podstoupit ani jednu metodu, která by vás tohohle filmového trápení ušetřila, a pokud jste alespoň trochu normální, dáte tomu maximálně 1 hvězdu, a pokud máte špatnou paměť jako já, už po půl hodině od hodnocení nebudete vlastně vědět, za co že ta hvězda byla, ale to už nebudete chtít znova zjišťovat. ()

laik_60

je to taká jednoduchá "rosamunda Pilčer" vo westernovom podaní, uhladení herci a herečky, žiadne strasti, vrásky, žiadna špina, jednoduchý - priamy dej, skrátka sladká romantika určená citlivým srdiečkam dievčeniec a mám, túžiacim troška po relaxe a snívaní. napriek mnohým nedostatkom dávam štyri body nech si to naše mamy a babky užijú, a tá malá Bartusiak bola fajn. Film odporúčam najmä milovníkom kresťansky ladenej filmovej tvorby. ()

Triny

hmm, strášně předvídatelné, chvílemi kýčovité, ale sem tam i trocha ne úplně okázalé romantiky.. takový velkýýý průměr..:/:) ()

Gurtha

Od začátku mě tížily mučivé otázky typu, kde Marty vzala vejce na lívance, když již rok putovala divokým západem bez slepice. Navzdory všemu jsem však vydržela do konce a nemyslím si, že by tento film měl potenciál někoho urazit, i když osobně v této tematice dávám přednost snímku Sarah prostá a neuvěřitelná, který podává dané téma realističtěji. ()

naxicka

Nemohla jsem se rozhodnout mezi 2 a 3 hvězdičkama, tak nakonec tahle varianta.. Vždycky je lepší přilepšit než přihoršit :-) ()

bagetka007

Asi mám slabou chvíli, že dávám tři místo dvou hvězdiček, ale on je to fakt pěkný příběh (ty novodobé nemám ráda ani náhodou). Btw. kdyby to chtěl někdo vidět, je to (jako mnoho TV filmů) na YouTube. ()

brumbrum

Pekny rodinny film; davam tomu 4* za dobru myslienku a pekny dej, aj ked to spracovanie je take, nocojaviem, take nizkorozpoctove. Proste este aj ked snezi, tak lietaju papieriky pred kamerou a kladny hrdina zmuri oci a z reprakov idu zvuk "meluziny", jak z komina z Tom&Jerry, ked Jerry je vonku a mrzne a Tom sa vyvaluje pri krbe. Ale dej je fakt pekny, keby boli mali prachy, mohli najat nielen babikovsku blondinku a svarneho tipka, ale normalnych hercov a mohli mat aj kulisy. Dej: zena pride o muza a snazi sa vyrovnat s osudom. Budovanie novych vztahov, pomoc cloveka cloveku, vztah dieta-macocha atd. Dobry material, forma slabsia - ale cenim si to viac, ako pekne zabaleny sajrajt, jak to dnes pozna od slahnutych reziserov. Takze 4* ()

Primavera

Tichá láska /básnik: Jaroslav Vrchlický/ "Nikdy slovem nevyzradím, co spí v srdci přehluboko, dost na tom, když v chvíli štěstí mluví tvář a mluví oko." Tak na rozdiel od rovnomennej básne výborného básnika Vrchlického americký slaďák vôbec nedal priestor na tichú poetiku citu, hlboko ukrytého v srdci. Dej bol plytký, predvídateľný, naprogramovaný na ženské očakávania a túžby po romantike. Preto vo filme nič neprekvapilo, azda len výkon malej Bartusiak, pretože dievčatko zahralo všetko s dokonalým citom pre danú postavu. Film natočený podľa novely Janette Oke, spisovateľky, ktorej diela sú kvalitou ďaleko za horeuvednou básňou Vrchlického, nominovaného svojho času na Nobelovku. ()

haWranka

Moc málo romantiky, moc málo dramatu, jiskření mezi hrdiny úplně chybělo a vlastně to byla předvídatelná nuda... ()

mira.l

Sladké to bylo, až jsem z toho celej ulepenej, western to teda nebyl ani náhodou, no ale za C. Heigel a krajinu to na ty tři bude. ()

ShiShinka

Docela nůďo noo. Když nad tím tak přemýšlím,ani jsem se na ten film nemusela dívat, ono to tak nejak bylo všechno jasné, co se tam stane. ()