Reklama

Reklama

Když už víš

(festivalový název)
  • Česko Když to víme (festivalový název) (více)
Trailer
Dokumentární
Francie, 2020, 104 min

Obsahy(1)

Když to víme je intimní cesta režiséra Emmanuela Cappellina napříč propastí světa na pokraji klimatického kolapsu. Jeho cesta na toto nezmapované území je cestou celé generace, která se v zoufalém hledání řešení problému obrací k vědcům v oblasti klimatu, místní demokracii, iniciativám na místní úrovni a masové vzpouře. (Academia Film Olomouc)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

AFO 2021 online. Dobrý dokument o vážném světovém tématu, že si sami posíláme náš svět do pr*ele. Ale upřímně na téma klimatických změn, dopadů, příčin, jak se k tomu postavit, jaké z toho mají lidi pocity, jak tomu kdo věří/nevěří atd. existuje neskutečné množství snímků a velká část z nich mi přijde lépe natočených než tento. Není špatné, ale jsou prostě lepší. Občas jsem se přistihla, že se u snímku nudím, protože jsem do ruky vzala mobil a čekovala, co je ve světě nového a přitom mi běžel na pozadí tento film, který mi měl říct, co je ve světě nového. Skvělé pasáže byly s Richardem Heinbergem a s bangladéšským odborníkem Saleemul Huq. Přesně mezi 3* a 4*. P. S. Odjede z Kalifornie a přijdou tam požáry, odjede z Bangladéše a za týden tam přijde monzun. Náhoda? ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Tento ekologický dokument je opravdu trochu jiný. Ale ne v tom, že chodí okolo horké kaše a sice že všechny problémy způsobuje růst populace, který má skoro exponenciální tvar. A jak víme exponenciální křivky mají tu vlastnost, že se v určitém bodě hroutí. Každý den na naší planetě přibývá obyvatelstvo v ekvivalentu okresního města. Václav Cílek na nedávné přednášce hovoří o vzpouře hmoty." Do určité míry šlo všechno ukecat, ale prší míň. V lesích je kůrovec. Zemědělský půdy jsou utužený a hůř sajou vodu apod. Kolem náš hmotný svět se mění a dřív nebo později se tahle proměna hmotného světa začne prokopírovávat do vztahů. Základní riziko, které tu hrozí, jsou drahé potraviny." ()

Reklama

Galerie (11)

Související novinky

56. ročník Academia Film Olomouc je tu!

56. ročník Academia Film Olomouc je tu!

27.04.2021

Festival Academia Film Olomouc se po loňském posunu na podzim vrací do svého klasického termínu na přelomu dubna a května. Na platformě watchandknow.cz tak budou mít nadšenci do filmu a vědy… (více)

Reklama

Reklama