Bronx jako by se měnil na čtvrť pro boháče. Jenže tři místní borci mají pro strach uděláno, odhalí děsivý plán a nedopustí, aby někdo vysál život z jejich čtvrti. (Netflix)

silentname

Minulý rok som nejako nenašiel náladu na to pozerať "Vampires vs. The Bronx". A po tom ako som teraz film videl, nemyslím si, že ide o veľmi dobré filmové dielo. Nemyslím si, že je to nejakým spôsobom urážlivé alebo vyslovene otrasné, ale dokopy to nemá moc čo ponúknuť. Ak máte radi filmy s upírmi, tento je vysoko basic. Dokonca nemá ani upírov, ktorí vedia premeniť ľudí okolo na upírov. Miesto toho k tomu potrebujú prach z ich predchodcu, ktorý to môže celé umožniť. Okey. Nepotrebujem to v tomto smere ďalej komentovať. Product placement tu bije do očí. Ako krabice "Dunkin Donuts" , fľaše Spritu sa tu viackrát objavia a jeden z našich hrdinov dokonca aj číta Kingov román "Prekliatie Salemu". Potrebujeme tu peknú blondínu, ktorá bude mať svoju rolu, ako vo všetkých ostatných filmoch tohto typu. A hrdinovia neponúkajú dokopy nič moc. Pôsobí to ako keby chceli Netflix urobiť modernú verziu svojho veľkého projektu "Stranger Things" a s upírmi. Nemá to v sebe niečo, čo by pôsobilo zaujímavo alebo kreatívne. Nie je to hrozné, ale odporúčať to určite nebudem. Hodnotenie: C- ()

iXtr3m3

Slabunké tri hviezdy, ale o ždibček lepšie ako Save Yourselves, ktoré by som považoval za obdobný minimalistický pokus, napriek tomu, že tu na prvý pohľad vystupovalo viac postáv, ale "záber príbehu, deja aj dopadu, ktorý vidíme" je jednoducho minimalistický. Na druhú stranu to dostalo o dosť "ukončenejší" záver ako práve Save Yourselves, ktoré síce bolo dospelejšie, resp. pre dospelejších aj keď nie úplne dospelých, naproti tomu Vampires vs. the Bronx je vyslovene pre odrastenejšie decká resp. začínajúcich teenagerov. ()

misstake

Mám rád jakékoli upírské filmy, svého času jsem hltal upírské herecké výkony Rocca Siffrediho a dokonce první díl zkázy upírského filmu s Robertem Patizónem ještě v dobách, než se z něj stal kult pro náctileté. Upíři v Bronxu proto pro mě byli příjemným překvapením. Natočeno v trendy duchu ála Stranger Things, ale místo kluků bojujících s hnusem z neznámé dimenze, tady máme kluky bojující se zlými tesáky obdařenými Nandorem a Nadiyou z Transylvánie. Svými čtyřmi hvězdičkami se pokusím trochu zvednout zdejší podhodnocené hodnocení. Objektivně tak na tři a půl. ()

Trevor

Film pre trinásťročné deti a dospelých s rovnakou úrovňou intelektu s niekoľkými dobrými hláškami ktoré takúto generáciu vystihujú (asi najlepšou bola tá o chlpoch na nohách :-D, aj keď ani špinavé boxerky neboli zlé). Pobavil najmä obyvateľ geta ktorý čítal Prekliatie Salemu a meno spoločnosti Murnau, ktoré by deťom hamburgerov možno aj niečo hovorilo ak by poznali film Nosferatu alebo aspoň knihu Brama Stokera. Bez problémov zvládnuté na vyššej rýchlosti prehrávania, aspoň to Netflix pochopil správne že jeho tvorba je tak kvalitná že najbližšou aktualizáciou môžu pridať aj rýchlosť prehrávania 2,0 a divák o nič nepríde. ()

kaylin

Americký snímek „Upíři v Bronxu“ je ukázkou toho, co chce Netflix nabídnout v podstatě všem věkovým kategoriím. Jasně, pro ty nejmenší to opravdu není, ale jinak by se dala přístupnost snížit v podstatě na deset let. Násilí je zde minimum, nahota skoro žádná, jen sem tam se docela daří tvořit atmosféru. Jinak je ale „Upíři v Bronxu“ primárně zábavný film a bohužel nic víc. ()