Skylines

Skylin3s

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Francie, 2020, 110 min

Je škoda, že tahle série po ´´hororové,, jedničce šla dalšími díly spíše ve stopách sci-fi a kung-fu. Jednička byl film, který se svezl na vně mimozemských filmů a měl docela úspěch dvojka už byla spíše mlátička v lese se sci-fi prvky a tohle je mlátička ve vesmíru s sci-fi prvky. Jinak navazujeme na dvojku Rose (potomek mimozemšťanů a lidí) se vydává do války s mimozemšťany jednou, ale selže a až s rozestupem sestřelí jejich mateřskou loď. Film se odehrává s 5 letým odmlkou od toho kdy lidi zjistí, že tu loď nesestřelila , ale ona to přežila a snaží se z ní dostat jakési jádro jelikož na Zemi řádí i jakýsi virus, který mění lidi v mimozemšťany v podstatě je to béčková verze Vetřelců (skupina vojáků na mimozemské planetě) mixnutá s Dnem Nezávislosti Novým Útokem . Kromě herečky z dvojky se objeví i ten Asiat z dvojky a nově i Rhona Mitra. P.s. je zde řečeno, že je zabijete tak, že jim budete střílet do úrovně očí nebo hlavy a většina jich zabíjí tak, že jim střílí do těla nicméně to byla i chyba ve dvojce P.s. 2 snad podle konce neplánují i čtverku. P.s. 3 hlavní mimozemský zabiják tam má dobré killy.(27.12.2020)

Strašnej trash, ale stejně jako dvojka je pro mě i Skylines totální guilty pleasure. Tupé military scifko s levnějšími, ale přesto dost vymazlenými a četnými efekty. Souboje mají hodně dobrou kinetiku a ani herecké výkony neurazí, byť je nutno počítat s herci béčkové až céčkové kategorie. Hlavně se to ale absolutně nebere vážně. Vesmírní mariňáci dělají to, co správní vesmírní mariňáci dělat mají - chovají se debilně a příležitostně střílí do všeho, co se hýbe. Emzácký sidekick nezaostává a taky se řeže s nepřáteli hlava nehlava a do toho hláškuje a fuckuje, co mu ta jeho uslintaná ještěří držka dovolí. Škoda jen dokonale zbytečné dějové linky na Zemi, která je, i svým céčkovým lookem, dost chabá a narušuje jinak dokonale ucelený emzácký feel z prostředí cizí planety. Celé to vizuálně připomíná klasické space opery typu Farscape, akorát v akčnějším a asi i tupějším pojetí. Je to ovšem bžunda - dokonce ani bloopers na závěr nechybí.(9.1.2021)

• Martrix

Ještě tak v polovině filmu jsem si říkal, že je to takové B+. Příběh úplně debilní nebyl, i když ten úvod, kdy se verbálně a flashbacky odvypráví děj prequelu, který nikdy nevznikl...chvilku jsem byl na vážkách, jestli mi něco neuteklo. No a od poloviny už to bylo poctivé B... závěr už tragický. Akční scény které nudí, "překvapivá" odhalení, která jste nečekali, protože vás nenapadlo, že tvůrci upadnou až tak hluboko... a navíc je celý film nesmyslně dlouhý. Přidejte si vypálené oči od modré barvy, kterou je tvořeno 60% záběrů a máte vcelku jasno, že jste právě vyplýtvali čas na poloodpad.(31.12.2020)

• Hapretor

Dost nuda ... a to vizuál je fakt dobrý ... asi až moc dobrý ... kouknul jsem na to hlavně kvůli Lindsey Morgan - působí jako moc fajn ýženská a schopná herečka ... ale radši jsem ji měl jako Raven v blbosti "The100" ... a kvůli Rhoně - nějak pohubla a už není sexy - vypadá jako hubená koza bez mlíka ...(29.12.2020)

Tak tu máme ďalší diel zdá se, že nekonečnej filmovej sérii o invázii mimozemšťanov na zem. Tentokrát sa prakticky hneď pokračuje tam, kde sa skončil dvojka, takže sa malá posádka sa v mimozemskej lodi vydá hľadať nejaký dôležitý bazmek, aby urobili niečo ešte dôležitejšie. Bohužiaľ dejová omáčka mi z doterajších dielov pripadala najmenej zaujímavá. Postavy sú znova komplet nové (teda až na pár doslova zbytkov z minula, Yayan Ruhian hehe) a vzťahy medzi nimi fungujú horšie ako v dvojke ale lepšie ako v jednotke. Po pristátí alebo stroskotaní (vyberte si sami) lode na nejakom vesmírnom šutri tie nekonečné prestrelky s novou sortou mimozemšťanov pripomínajú Hviezdnu pechotu. Na zemi sa dej odohráva minimálne a tá podzápletka je úplne zbytočná. Len spomaľuje tempo a naťahuje prestrelenú stopáž. Našťastie triková stránka a akčné scény sú na dobrej úrovni. Kto to bude porovnávať s 200 megovým blockbusterom, tak dá samozrejme odpad, ale ako taká lepšia dvojepizóda nejakého sci-fi seriálu to vyzerá dobre. Druhý diel je za mňa stále najlepším, a trojka je tesne za ním. Záver má znova dvere pre pokračovanie otvorené dokorán, takže sa uvidíme pri hodnotení ďalšieho dielu. 5/10.(27.12.2020)