Kočičí hra

Catsplay

Drama / Hudební

Maďarsko, 1974, 118 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film . . . . . . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(4.8.2004)

LFŠ 2007... Můj v pořadí třetí Makk. Příběh dvou postarších sester, které si jsou blízké, i když jsou od sebe vzdáleny mnoho kilometrů. Téměř neustále přítomný voiceover nám zprostředkovává buď jejich telefonické rozhovory, nebo úryvky z dopisů. I v tomto snímku použili Károly Makk a János Tóth zvláštní techniku střihu, kterou nazvali asociativní svět. Technika se snaží přiblížit princip práce lidského myšlení.(28.7.2007)

• Tommy987

Ako už píše O*R*I*N, Makk v tomto filme opäť používa svoju strihovú techniku "asociatívneho sveta", akurát podľa mňa tentoraz mimoriadne nefunkčne, resp. až manieristicky. Kým vo fantastických Dňoch čakania to bol silný doplnok k už aj tak silnému príbehu a hlavne hereckým výkonom, v Mačacej hre to už na seba príliš upozorňuje, nehovoriac už o tom, že celé rozprávanie potom pôsobí nepekne chaoticky. Herecky je to stále nadštandard (keby sa bola Töröcsik Mari narodila v Amerike, dovolím si tvrdiť, že by dnes bola radená k legendám formátu Katherine Hepburn), no je to bohužiaľ jediné, čo na filme môžem pochváliť. Inak je to totiž nesúrodá, chaotická a ukecaná nuda. 4 / 10(3.8.2007)

• d-fens

ocenenia : Oscar 1975 - Nominácia na najlepší zahraničný film ◘◘◘◘ MFF Cannes 1974 - Nominácia na 1. cenu(1.2.2012)