Sváteční rande

Holidate

Komedie / Romantický

USA, 2020, 103 min

Holidate nie je síce žiadnym žánrovým prevratom a búračom zaužívaných stereotypov, ale za to vie úspešne navodiť dobrú náladu a divák pri ňom kvalitne zrelaxuje. Ženské publikum určite ocení šarmantného Lukea Braceyho s jeho odzbrojujúcimi úsmevmi a muži sa budú radovať z prítomnosti roztomilej a trochu drzej Emmy Roberts. Film celkovo splnil moje očakávania nenáročnej romantickej komédie s milou dvojicou hrdinov, ktorej som od začiatku do konca držal palce. S prižmúrením oka ho hodnotím siedmimi bodmi z desiatich. Pôvodne som zvažoval dať o jeden bod menej, no Emma a Luke ma, priznám sa, skutočne chytili za srdce. Viac tu: https://refresher.sk/91024-Recenzia-Holidate.(9.11.2020)

Jedno šťastie že Emka ešte nie je tak proflákla a ešte sa objavuje v relatívne pozeratelných filmoch. Toto je príjemná, romantická a dokonca aj komédia, kde je silny úvod, mrtvy stred, všetky možné klišé, z ktorých si scenáristi v dialógoch robia sranda a happyend. Objektívne dve ale jednu dám za ústrednú dvojku, ktorej to ladilo. 3 z 5(30.10.2020)

žena mi řekla,že prý koukám na samé depresivní věci a ráda by něco odlehčeného,vtipného a pozitivního.Jako první jsem zkusil Emily In Paris,což je možná pozitivní až moc a druhá volba padla na Holidate i s tím rizikem,že půjde o blbost.A hle opak je pravdou.Jasně,že Holidate je předvídatelné a ústřední nápad je klišé,které nemá čím překvapit.Nicméně když se tohle klišé natočí tak aby bavilo,nemám s tím problém.Naposledy to fungovalo třeba ve Friends With Benefits,které se točilo na podobném principu,jakkoliv tam byl hlavním tahounem sex,kdežto tady je to primárně "útěk" od rodinného nátlaku na vztahy,svatbu a s tím spojené dohazování.Velkým plusem je pak v tomhle případě fakt,že je to jednak celkem vtipné a většina humoru funguje a druhak je to chemie ústřední dvojice Roberts/Bracey,kteří se skvěle doplňují a správně to mezi nimi jiskří.Kdyby bylo víc podobných oddechovek,nevadilo by mi to...70%(31.10.2020)

• Jirk4

Na to, ze uz mam na netflixovy vytvory nastaven dost nizky standard, tohle zacalo celkem dobre (na to, co to je). Sice cela premisa stoji na nicem (Jackson nepotreboval na novy rok doprovod), ale dalo se na to koukat. Bohuzel zhruba v pulce to nabralo rychly spad smerem dolu. Jo, a ty vedlejsi dejovy linky budu delat, ze jsem nevidel, ty hodnotim separatne jako odpad.(22.12.2020)

(5/10). Nebudu zastírat, že jsem si film pustil z velké části kvůli Emmě. Ale i Luke byl překvapivě sympaťák se skvělým australským přízvukem. Chvílemi jsem si říkal, že je to snad i brácha Chrise Hemswortha a nebo jeho levnější kopie, ale postupem času si mě oba s Emmou získali a až na pár do cringe situací (platic teta), to byl docela dobře investovaný čas s Netflixem.(5.11.2020)

• - Natáčení začalo v květnu 2019 v Atlantě ve státě Georgia (USA). (fanda124)

• - Ve scéně v obchodě, kde Sloan (Emma Roberts) mluví o tom, že by Ryan Gosling nikdy nešel sám nakupovat, je za jejími zády vidět muž u chladícího boxu, který nápadně připomíná právě Ryana Goslinga. Všímaví diváci o tom hojně diskutovali na sociálních sítích, až nakonec herec Chad Zigmund (který je Goslingovi velmi podobný) na Instagramu prozradil, že tuto postavu ztvárnil právě on. (Nikitera)