VOD (1)

Dva nezadaní už mají po krk toho, že jsou na svátky vždycky sami, a tak uzavřou dohodu a na všech oslavách v roce si navzájem dělají doprovod. Pak ale přeskočí jiskra. (Netflix)

Trailer

Tsuki

Emma Roberts hraje jako obvykle sympatickou hlavní postavu, které se daří získat si diváka na svou stranu. S hereckým partnerem Lukem Braceyem jim navíc chemie docela funguje, což je základ dobré romantické komedie (a naopak něco, co se úplně nepovedlo třeba v Love Hard). Nicméně jinak je to poměrně tuctový film s množstvím klišé a jak to tak bývá také s množstvím postav, které jsou spíš karikatury než nosné a zajímavé postavy. Střídají se docela povedené scény (oslava Silvestra…) s některými podprůměrnými až nevkusnými gagy. Naštěstí jsem ale od filmu nic více nečekala, takže v zásadě jsem byla spokojená. Je to zkrátka jedna z mnoha průměrných „vánočních“ romantických komedií, které stačí vidět jednou. A slovo „vánoční“ je skutečně nutné dát do uvozovek, jelikož film sice začíná a končí o Vánocích, ale jinak pokrývá průběh celého roku a všechny možné svátky, tudíž název filmu v angličtině i češtině je vlastně přesně padnoucí a velmi doslovný. Škoda jen, že film nebyl v rámci scénáře o něco více nápaditý a o něco méně kýč. ~(3,2)~ ()

oveckaoa

Asi je to tím , že jsem už dlouho neviděl romantickou komedii (poslední byla tuším Ženská Pomsta) , ale mě to sedlo. Svobodná ženská se seznámí s svobodným chlapem a domluví se, že spolu budou chodit na svátky mezitím se, ale do sebe zamilují. Má to sympatické postavy hlavní herečka je pěkná (chlapy nehodnotím nejsem teplý Kovy) a chemie funguje je zde sice jedna fekální scéna, ale neukážou ji tak, že plus. Body dole pouze za patetický konec vzpomněl jsem si na Zamilovaného Profesora 2. ()

M.i.k.e

žena mi řekla,že prý koukám na samé depresivní věci a ráda by něco odlehčeného,vtipného a pozitivního.Jako první jsem zkusil Emily In Paris,což je možná pozitivní až moc a druhá volba padla na Holidate i s tím rizikem,že půjde o blbost.A hle opak je pravdou.Jasně,že Holidate je předvídatelné a ústřední nápad je klišé,které nemá čím překvapit.Nicméně když se tohle klišé natočí tak aby bavilo,nemám s tím problém.Naposledy to fungovalo třeba ve Friends With Benefits,které se točilo na podobném principu,jakkoliv tam byl hlavním tahounem sex,kdežto tady je to primárně "útěk" od rodinného nátlaku na vztahy,svatbu a s tím spojené dohazování.Velkým plusem je pak v tomhle případě fakt,že je to jednak celkem vtipné a většina humoru funguje a druhak je to chemie ústřední dvojice Roberts/Bracey,kteří se skvěle doplňují a správně to mezi nimi jiskří.Kdyby bylo víc podobných oddechovek,nevadilo by mi to...70% ()

pepa3rd

Jako, co říct? Dobrý nápad, ale scénář místy dost drhne. A vůbec prostě nevyužitý potenciál, protože ze základní premisy vlastně nevznikl snad jediný vtip, scénka, nedorozumění. Jako by nevědělí, jestli chtějí točit další Pelíšky a nebo Kamarád taky rád. Prostě, ač mám romantické komedie moc rád, dokonce i ty hloupé a snesu i trochu toho obhroublejšího humoru, dává-li v rámci děje smysl, tad tady to šlo uplně mimo mě, porotože úplně zapomněli, že by vánoční romantika měla být, krom trapných scének a klišé, taky trochu milá a romantická.   40 % ()

BOURQUE

Doposiaľ najľahšia a (napriek občasným zaváhaniam) najviac stráviteľná komédia z dielne Netflixu. Tvorcom išlo o to, aby diváka zabavili. Osobne si myslím, že sa im to aj podarilo. Samotný príbeh a čo je za ním sú bez prekvapenia a hlbších rozmerov – v danom prípade však to nevadí. Emma Roberts v roli Sloane je veľmi dobrá a mnohokrát sama nesie na pleciach celý film. Chémia medzi ňou a L. Bracey je premenlivá – občas funguje, občas je veľmi krehká. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

• Ve scéně v obchodě, kde Sloan (Emma Roberts) mluví o tom, že by Ryan Gosling nikdy nešel sám nakupovat, je za jejími zády vidět muž u chladícího boxu, který nápadně připomíná právě Ryana Goslinga. Všímaví diváci o tom hojně diskutovali na sociálních sítích, až nakonec herec Chad Zigmund (který je Goslingovi velmi podobný) na Instagramu prozradil, že tuto postavu ztvárnil právě on. (Nikitera)
  • Natáčení začalo v květnu 2019 v Atlantě ve státě Georgia (USA). (ČSFD)