Reklama

Reklama

Resident Evil: Infinite Darkness

(seriál)
  • angličtina Biohazard: Infinite Darkness
Trailer 1
Animovaný / Akční / Horor / Sci-Fi
USA / Japonsko, 2021, 1 h 47 min (Minutáž: 26–29 min)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Skoro tři desetiletí po objevu viru T dojde k epidemii, která odhalí temná tajemství Umbrella Corporation. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (66)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Chápu, že cca každej druhej RE musí končit zhruba ve stejným fan-friendly prostředí. Jenže tenhle seriálovej průser je nejen ve finále už opravdu tak strašně moc zaměnitelnej s ostatníma dílama série (filmy i hry), že sem prostě měl pocit, jako bych se koukal furt na to samý dokola. Za mě teda ne. Navíc to z Leona a Claire dělá hrozně nesympatický, tupý a nezranitelný postavy, musím si znovu rychle zahrát ten remake, abych si spravil chuť. [Netflix] ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Netflix vydal 4 dílnou minisérii očekávaného Resident Evilu od Capcomu a rozhodně byly ambice výše, ale jako jednohubka je to naprosto v pořádku.Líbilo se mi zasazení do Bílého domu, ale jinak dějově je to docela ploché, ale o to mi zde naštěstí nešlo, co se však povedlo je rozhodně vizuál a poctivá CGI animace, podobně laděných filmů vzniká málo, takže se leckteré mouchy dají odpustit, akce je parádní, krvavá, brutální ( ale na můj vkus jí až tak moc není) a ve výsledku i těch Zombie se moc nedočkáme, monstrum až ve finále a atmosféra je místy tajemná, ale rozhodně bych si ji dokázal představit děsivější.Mrzí mě o to víc, že když se jednou za pár let dočkáme takového projektu, tak to zdaleka nedosahuje kvalit mých oblíbených dílů z Love Death and Robots, ale pořád lepší tohle než další drama, to bez debat.• Příběh 2/5, Akce 3/5, Humor 1/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 6.5/10 ()

Reklama

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Ne, tohle nebylo vůbec dobré. A co je nejhorší, vlastně nudnější než některé z těch opravdu zlých filmů Andersona. Příběh absolutně banální. Byla snaha to zakrýt trošku zmateným kouskováním informací, ale prakticky vše se dalo úplně lehce odhadnout na konci první dvacetiminutovky. Mnohem problematičtější byla ovšem celková prezentace. Dialogy mezi postavami strašně nedovařené, i když se snažily místy působit chytře. Což v reálu znamenalo velmi povrchní geopolitický komentář směrem k USA a asi desetkrát opakovanou mantru, že strach je kořenem všech hrůz. Konkrétně tohle mělo být zřejmě základem pro závěrečné příběhové dilema, ale nemohlo to dramaticky fungovat, když byla tak nezvládnutá dramaturgie. V závěru vlastně přestalo fungovat téměř vše a celý vývoj prvních cca 60 minut se ukázal zbytečný, protože do minisérie musel být naroubován klasický videoherní RE bossfight. Což bylo samo o sobě docela fajn a videohru to opravdu připomenulo, jenom bylo zoufale vidět, jak moc jsou tvůrci omezeni vytvořeným vesmírem/kánonem. No a druhá část odvrácené mince byla řemeslná část prezentace. Při tvorbě se peníze našly zřejmě jenom na hlavní postavy, jejich obličeje a do jisté míry těla/sexy oblečení, prakticky vše ostatní vypadalo někdy průměrně a mnohdy naprosto ohavně. Včetně drtivé většiny animace pohybu, chůze, běhu. Postavy se v akci hýbaly divně zrychleně a nepřirozeně nebo během klidnějších sekvencí zase trhaně (schválně se zaměřte na poslední záběr odcházejícího Leona, jak vypadá jeho chůze, uff) a vedlejší postavy/postavy v pozadí vypadaly při prakticky jakémkoliv záběru jako něco z herních cutscén nejméně z před 10 (15) let. Člověk si tak nemohl užít opravdu téměř nic, snad kromě dvou obstojných, ale relativně krátkých akčních scén a dvou či tří krátkých interakcí mezi Leonem a Claire. Fotka prezidentovy dcery byla taky fajn. 3,5/10 ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Další animák podľa “Capcomu”, ktorý neprekročil svoj tieň. Ja som OBROVSKÝ fanúšik old school verzií hier “R.E.” a preto stále tak nejak čakám na filmársky “produkt”, ktorý by mi pripomenul starú, dobrú klasiku, pričom toto je opätovne výsledok na pól ceste, ktorý nepriniesol takmer nič, čo by fanúšika série vyslovene nadchlo. Záverečná “fajtovačka” je za mňa čistá ostuda, ktorá celkom solídne nabúrala inak poctivo budovaný, dobrý dojem. Tretia na hrane .. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Prečo sa najväčšie očakávania často stanú najväčšími sklamaniami? "Resident Evil: Infinite Darkness" podľa mňa mal ambície byť niečím väčším než len štvordielnou minisériou, ktorá možno mohla byť radšej spracovaná ako jeden film. No to je popravde to posledné, čo je v jadre reálnym problémom. Fakt je, že tento seriál pre fanúšikov neponúka nič čo by bolo výrazne zaujímavé, nič čo by sme už v minulých filmoch nemali  možnosť vidieť a je to chabý výsledok oproti tomu, čo sľuboval trailer. Na druhú stranu je pravda, že animácie sú dosť schopné, dabing je skvelý a postavy sú celkom zaujímavé. No bol by som asi radšej keby sa rozhodli tvorcovia jednotlivé postavy aj trošku lepšie využiť, lebo často som mal pocit, že to vôbec nechceli nejako extra rozoberať. Povedzme to takto. Opäť budeme mať mocného kravaťáka, ktorý sa chce nabaliť, a opäť tu budeme mať aj boj so zmutovanou verziou jednej z postáv. Všetky animované Resident Evil filmy mali presne tie isté koncepty. A tu sa dokopy nezmenilo absolútne nič. Ďalší problém pre mňa je, že to pôsobí príliš krátke na to, aby to vôbec dokázalo niečo reálne zaujímavé vybudovať. Prečo to urobili len ako štvordielnu minisériu? Mohli to roztiahnuť pokojne na 8 alebo 10 epizód a ponúknuť nám viac detailov. Takto to pôsobí ako skratkovitý výcuc z toho, čo to reálne mohlo ponúknuť. Najpamätnejšie budú pre mňa asi nakazené potkany... s čím súviasiaci fakt, že sa niekomu doslova vyvalia z úst. To je asi graficky najefektívnejšia scénka. Nemôžem povedať, že je tu niečo, čo by ma vyslovene rozčuľovalo, no cítiť, že tvorcovia nedosiahli to, čo mohli a čo chceli. "Infinite Darkness" je dokopy len výstrel do vzduchu zo zbrane s tlmičom. Nikto to nevidí, nikto to nepočuje a nikto dokopy o nič nepríde ak ho prehliadne. Hodnotenie: C+ ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Resident Evil: Infinite Darkness v příběhu zabírá místo několik měsíců po Harvardville Incidentu v listopadu 2005 („RE Degeneration“) a pravděpodobně probíhá ve stejném období s „Lost in Nightmares“ z poloviny roku 2006 („Resident Evil 5: Untold Stories“). (ScarFace_V8)

Související novinky

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude…

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude…

Reklama

Reklama