Hra

Gra

Polsko, 1968, 91 min

Jerzy Kawalerowicz

Jan Laskowski

Winnicka z Holoubkem tutaj jest znakomita, niestety oczekiwalem o niebo wiecej od Kawalerowicza, od ktorego znam tylko liczne arcydziela (np. Faraon, czy Matka Joanna od aniolow). Ten film jest tylko podejsciem do rozbioru psychologicznego pary, ktora sie nawzajem nudzi i sprawia sama sobie klopoty, zeby wyjsc z obyczajowego stereotypu.(7.6.2016)

Psychologické drama............Tento film na mě udělal silný dojem již od samého počátku. Režisér totiž zvolil jako podklad úvodních titulků známý hit, kultovní postavy polského udergroundového rocku, Cz. Niemena – „Dziwny jest ten świat” (Zvláštní je ten svět), což je naprosto perfektní úvod k filmu, který celou dobu řeší manželskou krizi, přičemž ji představuje jako podivnou „hru“ mezi manžely. Ti postupně ztrácejí vzájemnou důvěru, pochopení pro druhého a začínají si dělat naschvály. Celý zážitek podtrhují jako vždy skvělé herecké výkony představitelů manželského páru G. Holoubka a L. Winnické. Kawalerowicz je navíc dramaturgicky bezchybný, což dokazuje po celou dobu příběhu a zejména zvláštně otevřeným koncem.(21.3.2007)