• emma53
  ****

  Zdědit po smrti svého otce tolik peněz je v devatenácti letech pro Karla s jeho názory výzvou a tak se po delším dohadování s přáteli rozhodne jít cestou hackera a už v tom jel. Od iluminátů, různých fascinujících tézí čísla 23 až k hodně nelegální činnosti a tak se postupně dostává Karl mezi lidi, o kterých nemá ani to nejmenší tušení, co jsou zač, čeho jsou schopni a jaké důsledky takového hackerování ho můžou postihnout. Má strach a není se co divit, že se jeho stav neustále zhoršuje a užívání drog mu to rozhodně neulehčuje. I když se píše, že je to podle skutečné události, přimhouřím očko, protože si myslím, že sem tam je to trochu přibarvené, ale já jsem se zpracováním a hereckými výkony spokojená. Bonusem byly určitě mnohé situace, které byly vkusně vkomponované a kdo ví jestli zrovna právě tyhle maličkosti nejsou pravdivé. Například s tím Bachem pozpátku a nebo ta finta se židlí na kolečkách, když už Karl tušil, že je asi sledovaný. Já jsem ráda, že se mnou moje PC vůbec kamarádí a o hackeru nemám moc velkou tuchu, ale tenhle film z Německa se jim určitě povedl.(4.9.2015)

 • kareen
  ***

  Asi jsem vzhledem k tématu čekala přeci jen větší vzrůšo, než jen v podstatě sledovat týpka, co se stále víc plácá v paranoie (i když oprávněné) a drogách, což mi k dnešní filmové náladě zrovna dvakrát nesedlo. Jako výlet do pravěku počítačového rozmachu to ušlo, ale upřímně, už jsem z tohoto období viděla zajímavější kousky. Viděno v rámci Challenge tour 2015:30 dní se světovou kinematografií.(4.4.2015)

 • magic0
  *****

  Film je volněji inspirován knihou Kukaččí hnízdo podle které byl natočen původní snímek KGB computer and me. Tento snímek je o dost akčnější a není tak odborně zastřen příkazovou řádkou a hackerstvím. Od začátku filmu na mně dýchla atmosféra 80. let, výborná muzika a skvěle provedený příběh. Kokainové psychózy a další drobné detaily filmu dodávají na správné autentičnosti. Film je založen na pravdivých událostech. No prostě výborné. (28.10.2013)(28.10.2013)

 • Radko
  *****

  Ilumináti sú skvelá románová trilógia. Erudícia a fantázia autorov mimoriadne, predkladané fakty vierohodné. "Veď je to len kniha.", vraví si čitateľ. Na druhej strane si ten istý čitateľ povie: "A čo ak je to tak?". Dostaví sa paranoja ("sledujú Ťa!"). O nejaký čas jeden tajný túto informáciu nepoprie. 23 nie je adaptácia románovej trilógie. Rozpráva príbeh mladíka, ktorý sa knihou rozhojdal k vlastnej činnosti. Je to inšpiratívne, a originálne nadväzujúce na knižnú inšpiráciu (spoluator predlohy, pán Wilson si strihol cameo) Hrdina filmu si cez výstrižky z novín a magazínov overuje rôzne teórie súvisiace s iluminátskym číslom 5. V štýle knihy začne hackovať. Všimnú si to agenti KGB (dej sa odohráva v 80. rokoch). Začne pracovať pre ideologický protipól. Postupne sa zamotáva do siete paranoje, špionáže a drôg. Takmer mu preskočí. Nakoniec zisťuje, že jeho paranoidné stavy signalizovali pravdu: bol sledovaný. Toto je na románovom predobraze najkrajšie. Keď sa všetky tie vymysleniny a manipulácie mysle zrazu začnú diať. V realite.(7.1.2014)

 • B.e.r.n.y
  *****

  Poblázněnost knihou, drogy, dluhy, posedlost penězi, minimum spánku, zmatek, nejistota, nedůvěra, závislost, nekontrolovatelnost situace. . . Děj mě dost bavil. Bylo zajímavé sledovat postupný vývoj hlavního hrdiny z typického teenagera na drogami zhuntovanou trosku téměř bez přátel. Hudba to celé krásně podmazává. 87%(19.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace