Anatomie pekla

Předloha:

Catherine Breillat (kniha)

Catherine Breillat
  • Teya

Viděla jsem za svůj krátký život už lecjaký humus, ale tohle mě opravdu extra znechutilo. Přehlídka prasáren jak vyšitá, Pianistka s Isabelle Huppert je oproti tomuhle kousku nevinná pohádka. Jediná hvězdička je za atraktivní Amiru Casar (nicméně nechápu, co ji vedlo k účinkování v takovémhle braku), jinak bych to shrnula větou, kterou někdo už dříve použil u výše zmiňované Pianistky - neskutečná hovadina, která mě upřímně nas*ala.(7.10.2008)

• dzej dzej

Anatomii pekla by měli zakázat - ne proto, že obsahuje řadu scén překračujících hranici pornografie, ale proto, že jde o nekonečně stupidní a plytkou podívanou. Příběh filmu lze odvyprávět jednou (nerozvitou) větou, tento "příběh" pak naplňují buď erotické scény nebo dialogy hlavních hrdinů. Erotické scény působí nechutně a jsou za sebe kladeny bez jakéhokoliv smyslu. Ještě daleko horší je to u dialogů - pseudofilosofické bláboly o sexualitě, postavení mužů a žen a jiných závažnostech se téměř nedají strávit. K tomu všemu přidejte úsporný herecký projev legendy evropského porna Rocca Siffrediho. Výsledek není ani na jednu hvězdičku. Přitom to je tak snadné - hrdinka v jednom místě filmu říká: Erotické je to, co není odhalené, ale skryté. Kdyby se režisérka řídila touto "radou" a nechala postavy myslet a ne jen žvanit, byl by film zřejmě lepší.(4.8.2005)

Poznané zlo je lepší než nepoznané dobro. ...nebo ne? Každopádně si myslím, že uživatelé co dali odpad nebo jednu, jsou ta sorta profesionálních masturbátorů, co viděli trailer (taky jsem viděl - neuvěřitelné!) na nový francouzský film žánru erotický (!) , a hned si ho šli vypůjčit na VHS (nebo DVD)..(8.1.2010)

A prečo nie? Film mi ubehol ako voda. Rocco Siffredi ma prekvapil, na človeka, ktorý je obyčajne obmedzený na citoslovcia, podal solídny výkon. Amira Casar bola tiež uveriteľná, pripadalo mi, že v súkromnom živote musí lietať "mimo" rovnako ako tu. Záhradné náčinie v posteli, rúž na zadnici, tampón namiesto sirupu, občas celkom trefná poznámka a podarené prirovnania mi stačili, rozhodne som necítila nič urážlivé, nič negatívne alebo poburujúce.(24.2.2010)

• UncleG

Přestože jsem nebyl schopen dokoukat tenhle antiblockbuster do konce, nedá se mu upřít určitá kvalita. Jakákoli kloudná myšlenka by se z toho sice nedala vykoukat ani Hubbelovým teleskopem, na druhou stranu, nejde o podívanou, která by se chtěla komukoli zavděčit a určité konkrétní obrazy v člověku zůstanou hodně dlouho. Pro někoho možná umění, pro někoho 80 minut nechutýho sexu proloženýho bezpříkladně nesmyslným pindáním... no a pro mě jednoduše véééélikánská nuda, kterou by zachránila leda skupinka veselých roztančených skřítků s malinkými roztmilounkými akordeonky. Asi po půl hodině jsem to vypnul, neboť jsem nabyl skálopevného přesvědčení, že skřítci nedorazí.(5.9.2011)

• - Režisérka Catherine Breillat napsala roli muže speciálně pro Rocca Siffrediho. (Cheeker)

• - Amira Casar měla v erotických scénách svojí dablérku. (Indy21)