Anatomie pekla

Předloha:

Catherine Breillat (kniha)

Catherine Breillat
  • uzzi

Zvláštní film o ničem a něčem co nepochopím. Jestli někoho uspokojí dlouhé pohledy nikam, nezajímavé dialogy a všudypřítomná křečovitá artovost? Nevím, mě ne. Pak je tu šance pro zvrhlíka v každém z nás, pohledy na prsty atd. v hoodně chlupaté vagíně, touha po chuti menstruace atd. - nechci skončit zabanován.... :) Ovšem tohle mě upřímně řečeno přišlo spíše nechutné a odpuzující. Jelikož po první polovině jsem vzal film rychloposuvem nedokážu ohodnotit vše objektivně. Každopádně musím obhájit alespoň tu jednu hvězdu - Ano Rocco má v sobě náznak něčeho co se dá nazvat herectvím a jiskřičku osudovosti - zestárlý a unavený připomíná mladšího bratra Dr. House. Amira Casar je zajímavý typ, bohužel fame fatale to není. Z celého filmu zbude drť podivných eroticko-porno-filozofických scének a nudné vaty a pohledu do zdi. Ale možná je to pohled do ženské duše, v což ale raději nedoufám, neboť jako heterosexuální primitivní maskulin mám jiné představy o dobrém filmu, ženské duši a zábavě. 10%(27.6.2008)

Jakýmsi zvrhlým, perverzním a pokleslým způsobem je pro mě Anatomie pekla něco jako kontroverzní druh umění. Má druhá půlka mysli sice říká, že přirovnávat toto k umění je přehnané a neuctivé, ale nic lepšího mne nyní nenapadá. Některé takové filmy mě jistým způsobem přitahují. Pro většinu je to nejspíš zbytečný, pokleslý film, který je pohorší, znechutí, a pro nějž použijí spoustu vulgárních přízvisek. Odpad? Možná. Ale odsuzovat ho jen kvůli otevřené sexualitě, perverzi a jistým odpornostem? Co taky čekat od filmu, ve kterém se vyskytuje nejznámější pornoherec světa. Názory a dojmy pronášené Amirou Cassar mě zaujaly. Ve spojení s jejím bělostným tělem a černými vlasy tak vytvářely hlavní prvek filmu. Každý člověk má alespoň jeden film, kterým může většina ostatních pohrdat, je jím znechucena, uráží je, ale pro ně je to jako určitý osobní nebo umělecký odpad. Možná si sami říkají, proč se jim právě takový film zalíbil, přitáhl je. Odpověď však neznají.(2.8.2008)

• hous.enka

Žaludy, kule a piky k dobrému filmu prostě nestačí. Rozehráno bylo zajímavě, ale myslím, že to celé skončilo remízou. Scény se skleničkou, kopáčkem (viď, Jitko :D) a rtěnkou byly skandální, ale dle mého názoru účelové. Oba herci jsou hezcí, tak mohli natočit koukatelné porno, a ne rádoby intelektuální erotické drama. Ale když je ve filmu vidět detail felace, jde ještě o eroticky laděny film, anebo už je to porno?(4.3.2012)

• lioncel

Moc to tedy nechápu, bylo dost tristní, vidět nejlepšího evropského porno hřebce s přiblblým výrazem oduševnělého 4% borce .. a na víc, vždyť Catherine Breillat měla ve svém uměleckém životě v minulosti úžasnou možnost se profesně přiučit u takového mistra jako byl Bernardo Bertolucci, s kterým v roce 1972 úzce spolupracovala a přesto vypustí do světa něco takového .. hmm .. nejblíže bude asi : _ Crocuta _ …(23.10.2010)

• Flyer

Opravdu nevím, co si mám o tomto snímku myslet. Považovat ho za běžné porno se nedá, protože na to nemá ten správný účinek a jako snímek s vyššími uměleckými ambicemi se taktéž nedá brát moc vážně, na to je moc plytký a chvílemi i trapný. Sice během filmu zazní pár vět, které nejsou vyloženě bez myšlenky, ale i tak se mi zdá, že režisérka spíše chtěla za každou cenu šokovat, což je vidět z několika vskutku perverzních scén.(17.1.2006)

• - Režisérka Catherine Breillat napsala roli muže speciálně pro Rocca Siffrediho. (Cheeker)

• - Amira Casar měla v erotických scénách svojí dablérku. (Indy21)