Anatomie pekla

Předloha:

Catherine Breillat (kniha)

Catherine Breillat
  • Tomatáš

Tento snímek je opravdu k zamyšlení...Ano, měli bychom se všichni zamyslet nad tím, kam až může lidská zvrhlost klesnout, aby dokázalo toto "dílo" natočit a vydávat to za "umění"..Opravdu je to celé postavené na vodě a absolutně se film rozchází s avizovaným žánrem!Už vůbec jsem nepochopil název filmu..sečteno a podtrženo: jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl..taková blbost se jen tak nevidí!!!Jestli máte odvahu, přesvědčte se na vlastní oči..:)(9.1.2009)

Když jsem na tomhle filmu byl v kině, na začátku nás tam bylo 8 lidí, po zhruba 15 minutách jsem tam seděl úplně sám. To mluví za vše. Ale přesto dávám vcelku vysoké hodnocení a to proto, že se někdo nebojí natočit něco, co zas trošku posouvá hranice mezi filmem a pornem. A hlavně není to natočeno nevkusně jako u některých podobných filmů a scény s tampónem a násadou by u jiných tvůrců nejspíš byly míň stravitelné. A jednu hvězdičku musím dát dolu za těch několik nudných scén.(11.4.2008)

• selfesteem

Ono to pomalu začíná vypadat, že erotické a rádoby "šokující" filmy u mě moc nebodují, ale ono to má svůj důvod. Ten film musí mít nějakou myšlenku, musí mě zasáhnout a zanechat ve mně pocit, že o něm musím přemýšlet. Například Snílci, Poslední tango v Paříži, Pianistka, Zvrácený, Buzíci - tyto filmy, přestože byly v jistých ohledech hodně odvážné, mně rozhodně daly víc než Anatomie pekla. I když je Amira Casar opravdu nádherná ženská a u Rocca Siffrediho mi vůbec nevadil jeho herecký projev (přiznám se, že neznám mnoho jeho filmů, kterými si vydělává :)), já prostě nemůžu s účastí a pochopením sledovat navzájem si ubližující dva tvory, jejichž představa o sexualitě se v mnohém odlišuje. Pohnutka ženy, na základě které se snaží prapodivným a občas nechutným způsobem dokázat, aby muž pochopil ženský prvek v tomto světě a vybere si k tomuto"mučení" homosexuála pro mě představuje skutečné peklo a zárověň i sadimus nejvyššího stupně. Vůbec z feministického pohledu na svět je mi občas trochu nevolno, protože já pro muže chci všechno, jen ne mu ubližovat :). Po destrukci nebohého ptáčátka jsem tento film dokoukala jen se sebezapřením a bohužel nebo bohudík si nepamatuji konec. Asi jsem to celé už vytěsnila a nemíním se k tomu vracet. Ono je asi někdy opravdu lepší jen o tom číst než se na to všechno dívat. Jsem asi slaboch, ale raději strávím večer v přítomnosti kvalitních filmů z Erotic City než abych znovu přivírala oči a zároveň se snažila neposlouchat bláboly obsažené v tomto "veledíle".(11.5.2009)

Jakýmsi zvrhlým, perverzním a pokleslým způsobem je pro mě Anatomie pekla něco jako kontroverzní druh umění. Má druhá půlka mysli sice říká, že přirovnávat toto k umění je přehnané a neuctivé, ale nic lepšího mne nyní nenapadá. Některé takové filmy mě jistým způsobem přitahují. Pro většinu je to nejspíš zbytečný, pokleslý film, který je pohorší, znechutí, a pro nějž použijí spoustu vulgárních přízvisek. Odpad? Možná. Ale odsuzovat ho jen kvůli otevřené sexualitě, perverzi a jistým odpornostem? Co taky čekat od filmu, ve kterém se vyskytuje nejznámější pornoherec světa. Názory a dojmy pronášené Amirou Cassar mě zaujaly. Ve spojení s jejím bělostným tělem a černými vlasy tak vytvářely hlavní prvek filmu. Každý člověk má alespoň jeden film, kterým může většina ostatních pohrdat, je jím znechucena, uráží je, ale pro ně je to jako určitý osobní nebo umělecký odpad. Možná si sami říkají, proč se jim právě takový film zalíbil, přitáhl je. Odpověď však neznají.(2.8.2008)

• Tomco

Breillatová je feministka ako sa patrí :). Vadí jej samotné ženstvo, neznáša skutočnosť, že menštruuje a všetkým chlapom by zrejme rada odrezala gule. Ok, beriem, ale prečo sa mám na to pozerať? A prečo vôbec mohol vzniknúť pseudofilm tohto druhu? Zbytočné, nudné, nezaujímavé a dokonca by som povedal, že aj odporné.(10.2.2008)

• - Amira Casar měla v erotických scénách svojí dablérku. (Indy21)

• - Režisérka Catherine Breillat napsala roli muže speciálně pro Rocca Siffrediho. (Cheeker)