Anatomie pekla

Předloha:

Catherine Breillat (kniha)

Catherine Breillat
  • farmnf

Catherine Breillat úchylná francouzská kurva tu vytvořila další z nechutností babrající se v oblasti sexu. Japonské pornofilmy by proti tomuto dílku byly adepty na Oskara i cenu v Cannnes. Jsou milé. Toto milé není. Krumpáč zaražený do kundy ve mě žádný zájem nevyvolal. Ale zato čaj z tampónu při menstruaci obdivuji jako filmové novátorství. Jen o teplotě vody tam není stopa. O sexu jdou natočit tak silné a hezké příběhy... a tato pizda to zase tak klasicky posrala...(8.4.2012)

• uzzi

Zvláštní film o ničem a něčem co nepochopím. Jestli někoho uspokojí dlouhé pohledy nikam, nezajímavé dialogy a všudypřítomná křečovitá artovost? Nevím, mě ne. Pak je tu šance pro zvrhlíka v každém z nás, pohledy na prsty atd. v hoodně chlupaté vagíně, touha po chuti menstruace atd. - nechci skončit zabanován.... :) Ovšem tohle mě upřímně řečeno přišlo spíše nechutné a odpuzující. Jelikož po první polovině jsem vzal film rychloposuvem nedokážu ohodnotit vše objektivně. Každopádně musím obhájit alespoň tu jednu hvězdu - Ano Rocco má v sobě náznak něčeho co se dá nazvat herectvím a jiskřičku osudovosti - zestárlý a unavený připomíná mladšího bratra Dr. House. Amira Casar je zajímavý typ, bohužel fame fatale to není. Z celého filmu zbude drť podivných eroticko-porno-filozofických scének a nudné vaty a pohledu do zdi. Ale možná je to pohled do ženské duše, v což ale raději nedoufám, neboť jako heterosexuální primitivní maskulin mám jiné představy o dobrém filmu, ženské duši a zábavě. 10%(27.6.2008)

Udelal jsem si zrychlenou versi, neb thema to pro me neni šokantní a tak nepotrebuji dlouhe plochy na rozmyslenou - dialogy jsem videl vsechny. Herecky vykon hl.hrdiny byl jediym rusivym elementem a rejža to nespravila (druha slabina). Dal bych za 3 jakoz to prijemny film na pátečni vecer, jenze tvari v tvar do nebe volajici stupidite mistnich, kt jsou schopni davat odpad nebo 1* jenom proto, ze je maminka naucila co je E-E, ... Tento film splnil ucel - slapnul na kuri oko idiotum a pro ty, kteri vladnou cistou mysli, je pozvankou k precteni knihy, kt tusim uz bude stat za to. Antimachismu zdar!(21.6.2007)

• Radko

A to som si naivne myslel, že v európskom erotickom filme má monopol na nechutnosti Tinto Brass. Je vidno, že sa má čo učiť. Dokonca od takého krehkého stvoreniatka, akým je Catherine Breillatová. Tá však na rozdiel od humorne rozvoľneného Tinta svoje "ponory" do ženskej psychiky halí smrteľne vážnym hávom. Dostavuje sa tak nechcené čaro: Napr. keď Rocco Sifredi dramaticky deklamuje, že jedine pružné mužské zadky mu dokážu poskytnúť ten pravý pôžitok, či o tom ako si z nich niekedy vytiahne zahovneného vtáka ale to je vlastne v pohode, lebo to je len konečný produkt organickej výmeny. To sa smiechu neubránite, najmä ak ste Rocca videli aspoň v jednom kúsku z jeho štandartnej (a kvantitatívne veľmi bohatej) filmografie. Čo z toho, že niektoré scény pripomínajú Courbetove plátna, keď následne sú prebité ďalšou žalúdok dvíhajúcou nechutnosťou.(3.10.2005)

• darkrobyk

Čekal jsem neotřelou psychologickou sondu do duší dvou jedinců. Současně jsem byl připraven na ostrý sex, když hlavní roli obsadil R.Siffredi. Pořádně se nedostavilo ani jedno. Nemastné, neslané a nekonečně nudné. Kdejaký experimentální film ze 60.let se dostal mnohem dál. Kdyby alespoň forma byla objevná, když už obsah za moc nestojí.(23.8.2010)

• - Režisérka Catherine Breillat napsala roli muže speciálně pro Rocca Siffrediho. (Cheeker)

• - Amira Casar měla v erotických scénách svojí dablérku. (Indy21)