Anatomie pekla

• Francie Anatomie de l'enfer (více)
Drama / Pornografický
Francie / Portugalsko, 2004, 80 min

Ona je dívka. Je krásná. Přesto ji ignorují. Na záchodech klubu si pořeže zápěstí. A tak se poznali. Jemu se ženy nelíbí, ona mu zaplatí, aby se na ni díval, jak ona říká: "Z úhlu, ze kterého by ji nikdy nikdo neměl vidět". "Bude to něco stát" říká on. Čtyři noci. V domě uprostřed ničeho. Čtyři noci na to, aby konfrontovali jeden druhého. Čtyři noci ke konfrontaci nevyslovitelného, k vyjádření toho, co nesmí být ukázáno: onoho tajemství. (oficiální text distributora)

paascha

Pseudointelektuálské ženské pojetí a totální neumění dělají z tohoto nudného paskvilu nekoukatelnou nudu. Možná je to tím, že je to francouzský film, který již delší dobu prožívá totální pád do bahna nevkusu - stejně jako český:-( Inu, ze 60. let se dlouho sát nedá. Jednu hvězdičku dávám za pokus o legraci...motyčka, ptáče, čaj :-)) ()

Aluska88

Jakýmsi zvrhlým, perverzním a pokleslým způsobem je pro mě Anatomie pekla něco jako kontroverzní druh umění. Má druhá půlka mysli sice říká, že přirovnávat toto k umění je přehnané a neuctivé, ale nic lepšího mne nyní nenapadá. Některé takové filmy mě jistým způsobem přitahují. Pro většinu je to nejspíš zbytečný, pokleslý film, který je pohorší, znechutí, a pro nějž použijí spoustu vulgárních přízvisek. Odpad? Možná. Ale odsuzovat ho jen kvůli otevřené sexualitě, perverzi a jistým odpornostem? Co taky čekat od filmu, ve kterém se vyskytuje nejznámější pornoherec světa. Názory a dojmy pronášené Amirou Cassar mě zaujaly. Ve spojení s jejím bělostným tělem a černými vlasy tak vytvářely hlavní prvek filmu. Každý člověk má alespoň jeden film, kterým může většina ostatních pohrdat, je jím znechucena, uráží je, ale pro ně je to jako určitý osobní nebo umělecký odpad. Možná si sami říkají, proč se jim právě takový film zalíbil, přitáhl je. Odpověď však neznají. ()

tron

"Nejde o to, čo je vidieť. Najviac desí obscénnosť ukrytého." Romantické, enormne romantické, len čo je pravda. Ohľadom tohto "filmu" (oproti ktorému bolo FUCK ME "road movie s dejom") si nie som istý, či pre mňa bolo nechutnejšie pozerať sa na podrezávanie žíl (a iné krvavosti), alebo to, čo si filmári prestavujú pod pojmom "sexualita". Fúha, zamotalo mi to hlavu viac, ako Tery Gilliam. ()

darkrobyk

Čekal jsem neotřelou psychologickou sondu do duší dvou jedinců. Současně jsem byl připraven na ostrý sex, když hlavní roli obsadil R.Siffredi. Pořádně se nedostavilo ani jedno. Nemastné, neslané a nekonečně nudné. Kdejaký experimentální film ze 60.let se dostal mnohem dál. Kdyby alespoň forma byla objevná, když už obsah za moc nestojí. ()

Radko

A to som si naivne myslel, že v európskom erotickom filme má monopol na nechutnosti Tinto Brass. Je vidno, že sa má čo učiť. Dokonca od takého krehkého stvoreniatka, akým je Catherine Breillatová. Tá však na rozdiel od humorne rozvoľneného Tinta svoje "ponory" do ženskej psychiky halí smrteľne vážnym hávom. Dostavuje sa tak nechcené čaro: Napr. keď Rocco Sifredi dramaticky deklamuje, že jedine pružné mužské zadky mu dokážu poskytnúť ten pravý pôžitok, či o tom ako si z nich niekedy vytiahne zahovneného vtáka ale to je vlastne v pohode, lebo to je len konečný produkt organickej výmeny. To sa smiechu neubránite, najmä ak ste Rocca videli aspoň v jednom kúsku z jeho štandartnej (a kvantitatívne veľmi bohatej) filmografie. Čo z toho, že niektoré scény pripomínajú Courbetove plátna, keď následne sú prebité ďalšou žalúdok dvíhajúcou nechutnosťou. ()

• Amira Casar měla v erotických scénách svojí dablérku. (Indy21)
  • Režisérka Catherine Breillat napsala roli muže speciálně pro Rocca Siffrediho. (Cheeker)