Pokojný a šťastný rodinný život bývalej policajtky Claire Church (Anne-Marie Duff), ktorá sa spolu so svojou rodinou utiahla na malý ostrov menom Vonkajšie Hebridy, vyvedie z rovnováhy nečakaná návšteva. Tou nie je nik iný, ako jej bývalý kolega, vrchný inšpektor John Hind (Johnny Harris). Hind je zatrpknutý alkoholik v strednom veku, ktorý otvoril prípad nezvestných prostitútok spred šestnástich rokov potom, ako ich pozostatky nedávno objavili na stavenisku v Manchesteri. Tieto dievčatá boli nezvestné od februára 1998. Claire bola v tom čase celou dušou angažovaná do prípadu, avšak nikto ju nepočúval. Dnes, po dlhých šestnástich rokoch, však spolupracovať na prípade nechce ani náhodou... (sochoking)

emma53

První dva díly byly opravdu nadějné, ale druhé dva to zazdily. Strašná škoda a klidně by stačilo míň dílů, příliš se to táhlo a to jsem na pomalejší tempa zvyklá. Tohle se Katie moc nepovedlo a za mě je to v roce 2015 zatím nejslabší britské krimi. Trochu změn ve scénáři a ne tak nevěrohodný konec by From Darkness pomohlo jít do vyšších pater. ()

sochoking

Nemôžem si pomôcť, ale Anne-Marie Duff nemá okrem dobrej bežeckej techniky (aj to sa mi zdalo, že to bola dablérka- tá bežkyňa) v sebe nič, čim by zaujala. So svojim výzorom by sa hodila skôr za výčap v nejakej zapráskanej knajpe štvrtej cenovej skupiny. Mimochodom...tá úvodná znelka má čosi do seba. Je na taký štýl True Detectives a samotná atmosféra mi skôr pripomína škandinávsku krimi, ako anglánsku. Niečim by to chcelo však pritvrdiť a možno viac rozvinúť, aby postavy mohli vyzrieť i psychologicky. V štyroch častiach nemali kedy (IMHO). 50% ()

flyboyeda

Nenapadny pocin resici nevyjasneny pripad serioveho vraha a jedne stare krivdy. Nenechte se vsak zmast pozvolnym rozjezdem, uvod muze pusobit mozna trochu mdle / nepresvedcive, ale uz od druheho dilu to graduje a atmosfera i herecke vykony se stupnuji. Ctyrdilna serie kombinuje poctivou britskou krimi skolu s podobne britskym pristupem k dramatu. Pokud mate radi serialy ala Broadchurch, Hinterland nebo Shetland, mohlo by se Vam libit. Pravdepodobne se tato mini serie sice nezapise do dejin kinematografie, ale v ramci zanru britske krimi to neni vubec spatne. ()

Skeksis

Samé fňukanie a fňukanie a fňukanie, záchvaty (podľa mňa neopodstatnené), sťažovane sa, a predýchavanie (vkuse dychčala a dychčala..., v podstate polovicu seriálu tam DYCHČALA ako pred infarktom ako taká piča, až ma srala, a prežívala to, čomu tri diely nik nerozumie...) tej škaredej ženy, ktorá vkuse a nezmyselne behala na akýsi triatlón či čo – a potom ledva dychčala. Až sa zase predychčala k vraždám, ktoré majú na ňu vplyv a skrytý odkaz. Nič uchvacujúce, ale ani neurazilo na zabitie nudy. Totálny kuchársky recept – keď vezmete asi tri britské krimi seriály a jeden film od Rosakundy Pičnerovej (útulný ostrov, dobrý, až vtieravo dobrý manžel, milujúca dcéra, všetko je ok, supercool:)), sem-tam nejakú trošku „prekvapenia“ v deji, zmiešate, a máte možno z toho tento nie veľmi výrazný štvordielny seriál. Ale dokopy to celkom funguje na zabitie nudy. Hlavne záver neutrpel zbytočným klišé, čo oceňujem. Aj keď by som si ho želala konkrétnejší. V skratke: pošramotená „abstinujúca“ alkoholička, ktorá vyzerá ako strašiak do maku či atrakcia v „zóne hrôzy“ v lunaparku rieši problémy z minulosti, ktoré sa týkajú aj prítomnosti. Samé tlachy – štetky, mŕtve štetky, iné mŕtvoly, hlúpi policajti, zahriačovanie múdrejších policajtov, skorumpovaní ľudia, pašeráctvo, vyderanie, zastrašovanie... to tu vždy bolo aj bude (dúfam, že nebude). Ale debili tu boli aj vždy budú. Nič nové. ()

VLADEK

Zatím letošní nejhorší počin na poli britkrimi. Všichni kromě Johnna Harrise (kolega policistky Claire) nedůvěryhodní, zatím nejhorší herecký výkon Anne-Marie Duff - ta si s duševně nemocnou Claire nedokázala poradila a zbyla z toho jen karikatura plná patetických pohledů a rádoby výbuchů hněvu. Trapná kamera. Prostě všechno na úrovni našich současných krimi seriálů. ()