Reklama

Reklama

Hrající deštník

(TV film)
všechny plakáty
? %
Hudební / Rodinný / Pohádka / Krimi / Komedie
Československo, 1976, 3x25 min

Obsahy(1)

Vynalezl ho pan Aldemar ze Zvonkově ulice. Veleobjev ! Deštník, který zahání kdejakou chmuru a mračení. Takový deštník jistě uznáte, je věc, kolem níž se může odehrát spousta vzrušujících věcí. Taky že se odehraje ! A bude to nejen hra ale taky hraní a zpívání - prostě muzikál pro vás.
1. Deštník je fuč - Zmizel. Smutek pana Aldemara je veliký. Pátrání po vzácném deštníku se ujme policie a dokonce i bytná pana Fábery, která nenávidí hudbu a nerada by měla něco hrajícího pod vlastní střechou. Ale všechno je marné. Ani vypsaná odměna nepomůže. Barborka a Martin jsou dvě chudé děti. Rády by mamince koupily k narozeninám šicí stroj, ale nemají peníze. Odměna za nalezení deštníku a skutečnost, že hrající deštník opravdu viděly na vlastní oči, je přivede k rozhodnutí deštník hledat... Je to vlastně náhoda, která jim ukáže stopu zloděje. Nikdo, kdo krade, nemá dobrý charakter, proto se zloděj většinou odhalí sám. A tak se Barborka a Martin dostanou až do Javorové ulice 28 a posléze do jednoho velkého Úřadu.
2. To je jistá stopa ! - Děti však nevědí, jak zloděje chytit. Dobře vymyšlenou past jim zmaří policejní orgán v podobě strážníka Biny, který by také rád chytil zloděje. Ale pomůže jim vynalézavost pana Aldemara. Zloděj má už strach. Skrývá se, deštník nedá z ruky. A proto jej děti mohou chytit jen na jeho vlastní hloupost. To se také stane jak naznačuje třetí část s názvem Máme ho ! (Týdeník československé televize)

(více)

Hrají

Reklama

Reklama