Žáci Midasovi (TV seriál)

• Španělsko

Los favoritos de Midas

• angličtina

The Minions of Midas

Drama / Krimi / Thriller

Španělsko, 2020, 5 h 19 min (Minutáž: 50–58 min)

Mateo Gil

Předloha:

Jack London (kniha)

Lucas Vidal
  • yvona

Tak tohle snad osloví jen pomatené absolventy Sociální fakulty UK ve zcela zbytečném oboru "specializace současných společností, jejich vývoj a dopady na jednotlivce". Mohou zde bádat do nekonečna, aniž by se někam dobádali, na což už by měli být zvyklí.(19.11.2020)

• Skeksis

Pre mňa tam nebola nijaká dilema. Keby mňa nikto vydieral, že zabije cudzích ľudí, ak nezaplatím 50. mega, bolo by mi to šumafuk. Ešte by som im nadiktovala celý zoznam, ktorých že to majú hádzať zo striech, zrážať autom, a tak. Nemienila by som predsa podporovať zločineckú organizáciu v štýle psycho mafia. To, že by tí ľudia zomreli, by predsa nebola moja vina, to oni predsa zabíjajú "náhodných" ľudí. Ale posratý hromotĺk zdedil veľa peňazí a zodpovednosti, nevedel čo so sebou, tak sa im prispôsobil. Bývalá žena kurva, frajerka ambiciózna tvrdohlavá piča, ignorujúce decko - ja by som na jeho mieste možno skočila rybičku z toho prepychového apartmánu, a všetky peniaze odkázala dakde do Afriky, alebo by som sa na všetkých vykašľala, a ušla si do smrti užívať niekde preč.(19.11.2020)

Fascinující myšlenka na možnost volby , kdy jsou vám naservírovány brutální podmínky při kterých žádná volba není správná.(14.11.2020)

• kyrysar

Krimi to není. Žádný vyšetřování, žádný zvraty. Dvě hvězdy jen za tu myšlenku, ale i tak zbytečně dlouhý(22.11.2020)

Ze setrvačnosti mi asi ještě pořád stačí jen herecký výskyt Luise Tosara, abych do toho šel, byť ani on už bohužel není v poslední době zárukou kvality (viz např. jeho loňské spíše jen průměrné drama Oko za oko). Žáci Midasovi mi ale vcelku sedli, Luis Tosar je v roli Víctora Genovése skutečně výborný (škoda, že nemůžu totéž říct o Martě Belmonte ztvárňující postavu jeho přítelkyně Mónicy - myslím, že bych si v té roli uměl představit mnohem hezčí španělské herečky), a bavila mě ta dějová linka s vydíráním a zabíjením náhodných obětí. Naopak ty uliční nepokoje, tahanice o syna a hlavně to politikaření kolem vydavatelství mě tam spíš jen otravovaly a odváděly podle mě zbytečně pozornost, a nesedlo mi ani překvapivé finální rozuzlení, do něhož to celé dospělo - řekněme, že první 4 epizody mi přišly v pohodě a s velmi vyrovnanou úrovní, ale v těch posledních 2 epizodách se to začne vyvíjet směrem, který mi moc nesednul, a uvítal bych asi jiné zakončení. V rámci nabídky (českého) Netflixu mi to každopádně přijde jako takový lepší průměr - není to žádný zázrak, ale 1-2 večery se tím dají zabít celkem snesitelně.(20.11.2020)