Tři stateční

Tři bratři, Rocky, Colt a Tum Tum se učí tajům asijských bojových umění pod vedením moudrého starce. Bojové umění jim velmi pomůže, když je zajme překupník se zbraněmi, Hugo Snyder, který se chce pomstit jejich otci, agentu FBI. Dobrodružství, které zažijí, posílí jejich bratrskou lásku a víru ve vlastní síly. Film rodinného typu, spojující ukázky bojových umění s komediálními prvky. V USA měl tento film velký uspech především u mládeže. (Davay Home Video)

tron

V 90. rokoch som v kine zažil tony krásnych vecí a dve nesmierne traumy: to, že vo finále Demolátora neprebudili KU*VA ANI JEDNÉHO zločinca... a Troch nindžov, od ktorých som v dobách bez internetu skoro nič nevedel, nechal som sa oklamať (?) názvom, zašiel som v nedeľu večer do kina na namakaný akčný triler a dostal som rodinnú komédiu o troch chalanoch, ktorých dedko v lese učí karate a oni sa po pár minútach vrátia do mesta a tu zažijú plno nezaujímavých blbostí. Ale aj také boli 90. roky. Karate Kid oproti Trom nindžom vyzerá ako smrteľne vážna oscarová melodráma. Samozrejme, názov de facto zavádzajúci nie je, ono je to naozaj o troch nindžoch. V danom desaťročí úspech prvých dvoch dielov série Sám doma odpálil tonu spriaznených rodinných komédií s deťmi v hlavnej úlohe (Postrach Dennis, Kučeravá Sue, Ten chlapec je postrach). Navyše bolo v nesmiernej obľube všetko s bojovým umením (medzi najväčších propagátorov patrili Van Damme, Seagal, Dudikoff, Cynthia Rothrock, Chuck Norris, nindža želvy a spomínaná séria Karate Kid). A tak to tvorcovia Troch nindžov spojili do jedného, treba dodať, že neveľmi kompaktného celku. Snímka je fakt zlá, ale paradoxne vďaka tomu zvrhlým spôsobom zábavná. Napr. akčná scéna, v ktorej vypapkaný 65-ročný Victor Wong z Tremors a Vládcu temnôt vymláti skupinu nindžov s katanami, je fakt úlet. Jasné, vzhľad s tým samozrejme zas až tak nesúvisí, viď. Sammo Hung, ale proste Victor Vong nie je Sammo Hung. A bude to už len infantilnejšie, v čele s trojicou záporákov, ktorí to dali na Kouďáka z Kroku za krokom. Scenár písalo nejaké zviera, pretože je plný nelogických absurdností (osoba A chce, aby jej chlapov trénovala osoba B, o ktorej schopnostiach si však prekvapivo veľa dobrého nemyslí resp. verí, že on je lepší, tým pádom sa natíska otázka, prečo si chlapov netrénuje sám). Rovnako tak sa natíska otázka, aké morálne posolstvo hrdinovia prezentujú svetu, pretože svojich súperov kopú medzi nohy, drhnú ich zákerne cukríkmi a celkovo používajú viacero fínt, ktoré s čestným súbojom nemajú veľa spoločného (záporák spočiatku bojuje holými rukami a mentor hrdinov naňho suverénne vytasí katanu). ()

LaciLC

Takéto infantilné rodinné filmy sa mi vždy hodnotia ťažko, ale o niečo sa teda pokúsim. No, keby som mal sedem až desať rokov a v izbe kopu "ninja panáčikov" možno by som dal aj päť hviezdičiek. Keby som mal sedem až desať ročné dieťa, ktoré by malo v izbe kopu "ninja panáčikov", v pohode by som si s ním tento filmík pozrel a možno by som dal aj tri hviezdičky. Takto neviem, čo si mám o Troch nindžoch vlastne myslieť. Film sa dá pozrieť, nie je to zas nič hrozné, ale jednoducho asi každý naň bude mať úplne odlišný názor. Nič sa vám nestane, keď si to pozriete, na druhú stranu o nič neprídete, keď to prepásnete... ()

corpsy

Áno, práve takéto filmy sa točili pre takmer tridsiatimi rokmi. Dnes nostalgická spomienka, vtedy vrchol rodinnej zábavy. Deťom sa to páčilo, dnešnými mládežníckymi mozgami, by to už neprešlo. O ktovie akom kvalitnom filme sa tu nedá hovoriť, ale je to svižné a na nič sa to nehraje. Takže na to! ()

Derek

prvy vacsi hit jonyho turteltauba, ale stale jeho typicka praca cize dost tazka a nezazivna nuda. ako decko som to zral (aj ja mam dvoch bratoch a kung-fu filmy boli nase oblubene), ale ked som si to pozrel po rokoch musel som sa dost premahat aby som to dal do konca. akcia nic moc (co neprekvapy lebo su to decka co sa tlcu) a humor je obcas az za hranicou trapnosti... ()

jakeer

Tento film do omrzenia vysiela Markíza, vždy v sobotu doobeda. Taký vysielaci čas je vyhradený mladšiemu divákovi a Traja nindžovia sú filmom pre deti, tak to treba chápať (a nepohoršovať sa nad tým, že film je infantilný). Videl som už mnoho horších "sobotnajších" filmov a určite stáli viac, ako tento nízkorozpočťák. ()

Atheas

Videl jsem to asi tak stokrát a pokaždé se mi to líbilo.Bylo mi o něco méně,ale faktže je to skvělá nenahraditelná americká pecka,kterou nemůže doslova a do písmene nic nahradit.Herecké výkony mladých herců jsou opravdu famozní,bojové scény neuvěřitelné a trapnost doslova nepopsatelná,ale jo když mě tehdy bylo asi sedm ... ()

majec4

Ako dieta som na tomto frcal. Vtedy by som dal plny pocet, teraz uznavam, ze to je slabucke. Dve davam kvoli nostalgii. ()

Likan7 odpad!

Hovadina nad hovadinou. Nikdy nepochopím, proč se takový filmy točí. Všichni tu jsou dementi, chovají se jak dementi a samotným musí být strašně trapně, když to natáčí nebo vidí. To raději hrát v pornu manžela, co odjel na služebku, než tohle.. ()

MichioHi

Film, pod kterým si představím mé dětství. Bohužel, nemohu 3 ninjas nikde sehnat. Pokud by jej někdo měl - odkoupím !!! ()