Instinkt

Inštinkt

Drama / Thriller

USA, 1999, 126 min

• Flakotaso

Otřesná hudba, zmatená režie a scénář průhledný jak bezbarvý lak na nehty - ne, tenhle film se tak úplně nepovedl. Například nad první scénou s Goodingem mi zůstává dosud rozum stát. Jasně, chápu její účel, ale musela probůh trvat snad deset minut? Zlatý Tarr :). Za zmínku stojí snad jenom Hopkins, který tu roli vzal asi jenom proto, že se nemusel učit dialogy.(22.6.2011)

Určitě trochu zklamání, protože od filmu s takovým námětem a hlavně tak nabitým hereckým obsazením bych čekal přeci jen o něco víc. Anthony Hopkins, který tu vypadá spíš jak Sean Connery sice odvádí svůj tradičně profesionální výkon, ale jinak je to jeden kýč vedle druhého a nakonec vlastně ani pořádně není jasné jaké poselství se nám tvůrci snažili sdělit. Mělo to být o muži, který obětoval svůj život i rodinu své práci? O opicích, nebo mentálně postižených?? Díky solidním hercům a nepříliš složitému scénáři je to sice bez problémů koukatelné, Anthony se svým fanouškům zase představí v trošku jiné poloze, ale druhé Gorily v mlze rozhodně nečekejte.(4.4.2009)

• Kingjiri

Nebýt slušnýho hereckýho obsazení, byl by Instinkt nuda k uzívání, nicméně i takhle k tomu neměl příliš daleko. Po lehce akčnim úvodu, kterej mě docela navnadil, už jsem se totiž dočkal jenom rádoby filozofickejch úvah obou hlavních protagonistů, který byly aspoň občas díky hereckýmu obsazení koukatelný. Zajímavější by ale určitě bylo ukázat víc do hloubky život antropologa mezi gorilama a složitost/nemožnost jeho návratu po týhle zkušenosti do normálního života. Za herecký výkony druhá silnější hvězda.(17.2.2014)

Nemůžu si pomoct. Mě to nadchlo. Myšlenka filmu je mi velice blízká (osobně zastávám názor, že člověk udělal největší chybu, když slezl ze stromu), Hopkins mezi gorilami je skvělý (zajímalo by mě, jestli to točili na dvakrát, nebo oblékli herce do gorilích kostýmů, popř. to točili na ostro a s živejma gorilama), Cuba Gooding Jr. se taktéž skvělý. V životě jsem neviděl film, který by kladl takový důraz na oči. Oči hrajou v tomo filmu velkou roli. Já ty svoje málem nestačil valit.(24.7.2006)

Instinkt si hraje na nějakej duchaplnej film a snaží se k propagaci nerůznějších rozumů používat Anthonyho Hopkinse. Ty jeho kecy byly fakt až trapný, pořád se snažil Goodinga přesvědčovat o svý pravdě a jinak to býto nemůže, ale já sem na to měl prostě jinej názor a proto mě nějak nedokázal přesvědčit, spíš to u mě vyvolalo úsměv, protože, spousta jeho rozumů byla dost nedomyšlenejch. Taky mi přišlo pěkně nesmyslný , že Gooding celej film nemohl přijít na to, proč vraždil, když by to muselo být jasný snad i tý gorile. A ještě by mě zajímalo, kdepak vzal tu ohromnou sílu, když kolem těch opic jen tak chodil a posedával, žádný šplhání po stromech nebo tak. Podle mě je to naprosto nedomyšlený. Kdyby se to aspoň nesnažilo tvářit strašně vážně, ale tohle fakt ne(28.7.2006)

• - V roce 2000 film vyhrál cenu Genesis Award v kategorii "Hraný film". (PußyMagnet)

• - V USA měl film pracovní název Ishmael. (PußyMagnet)

• - Založeno na románu Daniela Quinna, Ishmael. (PußyMagnet)