Instinkt

Instinct

Inštinkt

Drama / Thriller

USA, 1999, 126 min

Občas narazím na hodně nedoceněné filmy. A Instinkt je rozhodně jedním z nich. Je to opravdové, působivé, inspirující a také k zamyšlení. Je mi líto, že hodně místních uživatelů asi tenhle film vůbec nepochopilo. Jinak by jich tolik nemohlo dát 3 a méně hvězdiček. "Svoboda není jen sen. Je na druhé straně ohrad, které jsme kolem sebe zbudovali." Až skončí titulky, zkuste popřemýšlet, jak výstižná slova ze závěru filmu to vlastně jsou... Podle mého názoru Instinkt naprosto přesně ví o co mu jde a zřetelně to také sděluje.(29.4.2010)

Jedná se sice o jakousi syntézu dvou příběhů, které by se daly natočit i zvlášť - pobyt v nápravném zařízení versus život v přírodě, ale Hopkins i Gooding mi do svých rolí seděli a i přes delší stopáž jsem neměl nutkání film nedokoukat. Vraždění goril bylo docela silné kafe, pro milovníky zvířat nedoporučuji.(19.6.2011)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $34,105,207Tržby Celosvetovo $34,252,766║ V niektorých momentoch dosť silná až výstižná dráma zasahujúca do podstaty ľudstva a hlavne jeho umelého žitia, zbytočného utláčania a bezútišného plienenia. /75%/(27.10.2008)

Herecký koncert obou hlavních představitelů doplněný pro mě velmi důležitými myšlenkami. Každý si může najít tu svou rovinu, ty se nakonec všechny jakoby prolínají. Od Američanů tyhle myšlenky působí často velmi nevěrohodně, ale tady ne, stačí jenom poslouchat a trochu víc zapojit mozek. Pro většinu lidí je to však neskonalé utrpení ...(22.7.2006)

Instinkt je pěkný film částečně z prostředí psycho-kriminálu a z africké džungle, kde žijí horské gorily. Jenže zabije ho jeho rozvleklost skoro celé první 3/4, teprve potom se dozvíme to zásadní a děj nabere trochu obrátky. Po skvělých Gorilách v mlze (1988) je to teprve druhý film, co si tak vybavuju, o životě a záchraně horských goril. 55%(16.5.2016)

• - Založeno na románu Daniela Quinna, Ishmael. (PußyMagnet)

• - Missy Lantz byla tak rozladěná úpornou intenzitou filmu, že požádala, aby byla vyškrtnuta z produkce. (PußyMagnet)

• - V roce 2000 film vyhrál cenu Genesis Award v kategorii "Hraný film". (PußyMagnet)