Bláznivá komedie o prázdninovém dobrodružství několika mladých lidí. Režisérova přiznaná inspirace francouzskou veselohrou dává stylizovanou lehkost příběhu, v němž se hrdinové filmu vydávají za přeludem, poblouzněni láskou. Film plný barev na cestě od Balatonu k Černému moři. (NFA)

Ony

Malebný, veselý film, ovšem připadala jsem si u něj jako na nějakém večírku, kde sice panuje výborná nálada, ale já tam nikoho neznám a vtipům se směju jen ze slušnosti. ()

infotext

Včera som na tento film náhodou narazil na nejakej maďarskej stanici. Vizuálne je úchvatný, farbami hýriaci koniec 60-tych rokov, priam máte pocit, že to musí byť niečo francúzske, natoľko je chic, povedal by som, že povinná jazda pre všetkých milovníkov retroštýlu tohto obdobia. A dýcha z neho neopakovateľný závan slobody a voľnosti. Zápletka je pomerne jednoduchá - dvaja mladí vychýrení sukničkári sa pri Balatone pretekajú o jednu rumunskú krásavicu, ktorá musí nečakane odcestovať do Rumunsku. Tak sa spolu s ňou vydávajú na svojom starom ohnivom aute z dvadsiatych rokov na cestu. Ďalej je to viac menej ľahká komediálna road movie. Film som žiaľ nevidel celý, dôvody rozoberať nebudem, stačí, že neopúšťal som obrazovku dobrovoľne. No určite stojí za pozretie aj v prípade, že z maďarčiny ovládate maximálne "kesenem sípen" a z rumunčiny ani toľko. ()