Bruce Willis v hlavní roli, tak jak ho neznám, působí velmi sympaticky, i když se nevrhá s pistolí do neznáma... sice je tady tak trochu za pitomce, ale každopádně to hraje skvěle. Velice zajímavý nápad s mladším JÁ, mě ohromil a ten kluk byl perfektně vtipnej, házel úžasný hlášky a já sem se u toho dobře bavila a nemělo to chybu. K tomu trochu romantiky, přátelství a nakonec dojetí a byl to pro mě příjemný zážitek. Rozhodně to nebyla SAKRA PRÁCE :)(27.12.2008)

• kingik

Tohle dítě dělá ve filmografii Bruce Willise pěknou paseku. Jeho filmy se dělí celou jeho kariéru do dvou skupin. Na ty dobré a méně dobré. A tohle je případ, kdy mám potíž film zařadit do jedné z nich. Není totiž nijak hrozný nebo nedívatelný, ale je tak nějak divný a nebaví. A přitom by tam potenciál byl. Když totiž bohatý poradce objeví ve svém domě malého tlustého chlapečka a následně si s ním porovnává jizvy, aby se opravdu ujistill, že ho nešálí zrak a má před sebou sebe sama ve věku osmi let, je film poměrně dobrým. Lépe by se hodilo příjemnou blbinkou neobtěžující se příliš divákovi něco logicky vysvětlovat. Pak už film nabere jiný směr. Začne být divný a nudný. Willis s Breslinem jsou dobře hrající dvojka, ale scénář se jim nepřizpůsobil a chtěl si přes jednoho ošklivého chlapečka asi vyřídit nějaký komplex. Vtipných situací pomálu a počáteční zajímavý nápad zcela zabit, a to mně ani nevadilo, že s logikou si film starosti zrovna nedělal. Klidně bych tuto skutečnost přehlédl, ale to by nesměl film být tak zdlouhavý a nenápaditý. Shovívavý nebudu už z toho důvodu, když uvážím případné opakované zhlédnutí. Muselo by to být s velkým časovým odstupem, ale ani to nepomůže. Film vyzněl jinak, než jsem si představoval. Bacha na obézní chlapečky. 20%(7.8.2012)

Jon Turteltaub, ktorý je režisérom napr. výborných Kokosov na snehu teraz natočil veľmi príjemný film, ktorému však humor trochu chýba. Nie žeby som sa nesmial a Bruce Willis je takmer vždy zárukou dobrého filmu, ale tentokrát celkovo milá atmosféra prevýšila vtipnosť.(17.8.2007)

Film o ztracených dětských snech, krizi středního věku a o tom, že i ztracené sny se dají najít, nijak výjimečně nepobavil, příliš nezaujal příběhem a nepotěšil ani žádnou brilantní filmařinou. Na druhou stranu, na Emily Mortimer byla radost pohledět, Bruce Willis byl výborný, zejména dokud se nezačal snažit o slzy, a občas se jeho příběhu podařilo naťuknout mé vlastní úvahy na téma revize života s ohledem na ztracené dětské sny. Čím jsem chtěl být? A čím jsem se stal? Nakolik se odráží má dětská přání v mých současných názorech a v mém životě? Film je tak dobrý, jak moc mi toho dokáže dát. Tento sice nenabídl nic výjimečného, přesto se mu podařilo velmi těsně udržet v kladných hodnotách. Že by krize středního věku? :-)(12.7.2011)

Krásna ukážka dobrého rodinného filmu. Nenadchne, neublíži, len príjemne plynie...(31.1.2006)

Tahle fantasy dělá čest svému žánru.(4.5.2011)

Typicky mentorující náběh na masy diváků, ale poprvé jsem v tom viděl i něco víc. Kid má problém ve vážných momentech, kde selhává hrozící výstražný prst a podupává solidní vtipné momenty. Nedá se tomu upřít rozhodná myšlenka, jejíž zpracování se však zaklínilo v nejasné oblasti žánru (komedie? drama? sci-fi?). Něco si v tom najdete, inspiraci nemůžu vyloučit, dojetí příjde, ale to nemění nic na faktu, že Vám Willis přijde znuděný a malý Breslin nesnesitelně otravný.(9.12.2005)

• Chrustyn

Na tenhle film mám opravdu averzi. Ani nevím proč ale hrozně moc ho nesnášim. Vždy když ho dávají v TV vzpomenu si na muka, která mě při jeho sledování provázela. S klidem oznamuji, že to je nejhorší Willisův film.(14.6.2007)

• Sifaka

Nebavilo mě to, hrozná nuda a strašně nesympatický malý představitel Willise...(7.2.2009)

• rikitiki

Nuda.(10.7.2011)

Průměrná komedie, která vás vůbec ničím nepřekvapí. 55%.(30.12.2013)

Kid je rodinný disneyovský film a tak ho treba aj hodnotiť. Netreba ho síce pozerať a stratiť tak takmer dve hodiny na úkor nejakého "vyššieho umenia", ale keď už tak z nejakej príčiny učiníte, nemali by ste byť vyložene sklamaní. Willis sa drží pomerne pri zemi, takže neznesiteľných citových vydieračiek zostaneme ušetrení. Teda keď si dobre spomínam na vysielanie na TV Nova zpred desiatich rokov.(4.10.2012)

Dobrý Bruce Willis, zaujímavý námet, ... ale znova už vidieť nemusím. Taká detská hlúposť.(10.12.2012)

Nenáročný, příjemný, ale taky uspávající s pomíjivym efektem:)(2.8.2011)

Tak zase : Cestování časem 1, Bruce Willis 1, Emily Mortimer 1, Režie 1 ; Celkem 4(5.2.2009)

• Philippa

Já nevim ,že ti amíci ze všeho udělají takovou hovadinu. Přitom by to mohlo být úžasný ,taková malá metafora návratu do dětství ,nalezení znovu svého vnitřního dítěte ,léčení starých ran ,pohlazení ,návrat ke svému určení....ach jo.(27.12.2008)

"Hele, já nemám čas se zbláznit !! Jestli chceš, abych se zbláznil, zavolej Janet a domluv si schůzku jako všichni ostatní.." ;)(12.2.2017)

Příjemná podívaná. Úsměvná, milá komedie s Brucem Willisem, který se ve svém téměř bezproblémovém životě setkává sám se sebou, jako malým klukem. Od té chvíle se začíná odvíjet opravdu zajímavý děj. Dokáže se Bruce opět vcítit do pocitů toho malého uličníka? Vzpomene si na důležité i méně důležité momenty svého dětství? Změní ho to? odpověď najdete v tomto filmu.(28.3.2003)

Dobrý film, příjemná podívaná. Né úplně běžný námět na Brucovo akčňáky, takže to stojí za vidění. 70%(8.3.2006)

Moc příjemný film, který vám zaručeně zvedne náladu, když máte chřipku. Úplně jsem zapomněl, že je mi špatně =)(30.11.2011)