Minulost je stín, nedá se překročit, jen se plouží za námi. Můžeme se tvářit , že ho nevidíme a neznáme, ale jediný východisko, jak se ho zbavit je, odstranit toho, kdo stín vrhá.., nebo se s tím vyrovnat. Není to vždycky konfrontace dětství-naděje, sny X dospělost- frustrace, nenaplnění, . Zajímavý námět. Doufám, že až pudu nakoupit, tak nepotkám 10. letého nadějného fotbalistu co s otevřenou pusou kouká na plešatýho tlustocha a říká "Ty vole to jsme dopadli!".(12.8.2015)

Tady nemůžu jinak. Už jen proto, že jsem si ty školní léta prožil ze stejného pohledu jako malý Russ. Strašně bych chtěl potkat svoje velké já, co mi poradí, jak všem dát přes držku a s ničím se nes*at. Ale stane se to jen ve filmu. Aspoň tam. Za to Turteltaubovi dík. A Emily Mortimer - bože, na scény s ní jsem blaženě čekal po každém záběru. Jo a že je pointou vysvětlení červeného Měsíce při obzoru... Mě to náramně sedlo jako originální višnička na závěr. Nostalgii neupřu. 90 %.(28.8.2010)

Výborná komedie se zajímavým nápadem - setkání se sebou samotným, ovšem co by malým chlapce. U tohoto filmu jsem se vážně skvěle bavil a přemýšlel, jestli bych i já svému menšímu já mohl do očí říci, že všechny dětské sny jsem uskutečnil. Přiznám se, že moc nerozumím tak nízkému hodnocení ostatních.(27.12.2008)

Rozhodně nehledejte odkaz na Chaplinova Kida.Tahle pohádka je o úplně něčem jiném.Není to sice můj šálek čaje,ale rozhodně nemůžu říct,že by to byl špatný film.Je to klasická produkce od Disneyho,takže se budete jen tupě dívat a na konci filmu zjistíte,že se i přitrouble usmívate,stejně jako já.Proč ne?Dětem okolo osmi let se to možná bude líbit nebo se to bude líbit postarším lidem a uviděj,že Willis není jen ten drsňák z filmů,na který koukaj jejich vnuci.Každopádně nelze mluvit o nějakých výkonech.(4.1.2009)

• Dextwer

Nevím, co si bohužel o tom mám myslet. Vypadá to, že Bruce Willis ani nečetl scénář, protože mi přijde neuvěřitelné, že herecká hvězda jeho formátu se sníží k takovému blivajzu. Těžko hledám pozitiva. Moje hodnocení by bylo asi odpad, nebýt sympaťáka Bruce Willise v hlavní roli. Zajímavosti: * Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. Moje hodnocení: 20%(7.8.2012)

• - Daniel von Bargen, který ve filmu hraje otce Bruce Willise, je ve skutečnosti jenom o pět starší než on. (HappySmile)

• - Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. (Terva)