• numi

Hmm... Je to od Disneyho a je to pro děti. Teda tak trochu. A to je asi tak všechno, co se k filmu dá říct. Bruce Willis je jako "muž v přechodu" dokonalý, ale ta změna k dobrému zase příliš přesvědčivá nebyla. Ale co, k sakru, můžete chtít od toho týpka z Pulp Fiction a Sin City, že? Ten prostě roztomilého a děti chápajícího dospěláka přesvědčivě zahrát nemůže. Jak máš jednou nálepku, tak ji nesmyješ ani Disney čistidlem... ;o) [leden 2006](13.1.2006)

Přemýšlel jsem, jestli jsem už někdy dříve viděl, ale kromě známého názvu se mi vybavilo asi tolik, jako Russovi z jeho dětství. O to více mě překvapilo, že u téměř pamětnického filmu se dalo v pohodě vydržet celou dobu a držet si přiblblý úsměv. Film splňuje všechny uvedené kategorie. Akorát na konci byla ukázka třetí generace Duritzů už dost velkou klišé nadsázkou, ale budiž. A dávám za pravdu - sekretářka byla příjemným zjevem (nemyslím tu starou).(19.4.2016)

• Dextwer

Nevím, co si bohužel o tom mám myslet. Vypadá to, že Bruce Willis ani nečetl scénář, protože mi přijde neuvěřitelné, že herecká hvězda jeho formátu se sníží k takovému blivajzu. Těžko hledám pozitiva. Moje hodnocení by bylo asi odpad, nebýt sympaťáka Bruce Willise v hlavní roli. Zajímavosti: * Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. Moje hodnocení: 20%(7.8.2012)

Typicky mentorující náběh na masy diváků, ale poprvé jsem v tom viděl i něco víc. Kid má problém ve vážných momentech, kde selhává hrozící výstražný prst a podupává solidní vtipné momenty. Nedá se tomu upřít rozhodná myšlenka, jejíž zpracování se však zaklínilo v nejasné oblasti žánru (komedie? drama? sci-fi?). Něco si v tom najdete, inspiraci nemůžu vyloučit, dojetí příjde, ale to nemění nic na faktu, že Vám Willis přijde znuděný a malý Breslin nesnesitelně otravný.(9.12.2005)

Minulost je stín, nedá se překročit, jen se plouží za námi. Můžeme se tvářit , že ho nevidíme a neznáme, ale jediný východisko, jak se ho zbavit je, odstranit toho, kdo stín vrhá.., nebo se s tím vyrovnat. Není to vždycky konfrontace dětství-naděje, sny X dospělost- frustrace, nenaplnění, . Zajímavý námět. Doufám, že až pudu nakoupit, tak nepotkám 10. letého nadějného fotbalistu co s otevřenou pusou kouká na plešatýho tlustocha a říká "Ty vole to jsme dopadli!".(12.8.2015)

• - Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. (Terva)

• - Daniel von Bargen, který ve filmu hraje otce Bruce Willise, je ve skutečnosti jenom o pět starší než on. (HappySmile)