Typicky mentorující náběh na masy diváků, ale poprvé jsem v tom viděl i něco víc. Kid má problém ve vážných momentech, kde selhává hrozící výstražný prst a podupává solidní vtipné momenty. Nedá se tomu upřít rozhodná myšlenka, jejíž zpracování se však zaklínilo v nejasné oblasti žánru (komedie? drama? sci-fi?). Něco si v tom najdete, inspiraci nemůžu vyloučit, dojetí příjde, ale to nemění nic na faktu, že Vám Willis přijde znuděný a malý Breslin nesnesitelně otravný.(9.12.2005)

• Shitonit

Kdysi jsem na Kida zíral, a docela se mi to líbilo. Teď po x letech jsem to omylem slíznul v TV, a nějak nechápu, jak jsem mohl na tvrdolínovitě šklebícího se Willise vydržet čumět skoro až do konce. Je to taková divná trapárna, která drží pohromadě jen tehdy, dokážeme-li se nějak vcítit do toho dementa v hlavní postavě. Jinak to je o ničem.(11.2.2017)

9 / 10 Pod navonok tuctovým a obnoseným hávom, do ktorého je Kid odetý a ktorý je tak typický pre všetky súčasné rodinné komédie z modernej továrne na sny, sa skrýva dojemný a dobrácky príbeh s veľkým srdcom - srdcom bijúcim na poplach pred ľahkovážnou stratou našich detských snov a ideálov, ktorým sme kedysi prisahali vernosť a ktoré dnes odhadzujeme ako zbytočný náklad. Áno, tento film možno nie je dokonalý po formálnej stránke, ale má dušu a myšlienku, akokoľvek silno páchnucu po snahe držať sa osvedčených postupov, ktorá ma rozplakala i rozosmiala a čo je hlavné - prinútila ma zamyslieť sa a poohliadnúť sa späť do minulosti. A tak keď budem takto o dvadsať rokov tápať v tme a premýšľať, kde sa len stala chyba, dúfam, že aj ja nájdem pred dverami červené lietadielko s mojim menom načarbaným na krídle.(10.6.2006)

Rozhodně nehledejte odkaz na Chaplinova Kida.Tahle pohádka je o úplně něčem jiném.Není to sice můj šálek čaje,ale rozhodně nemůžu říct,že by to byl špatný film.Je to klasická produkce od Disneyho,takže se budete jen tupě dívat a na konci filmu zjistíte,že se i přitrouble usmívate,stejně jako já.Proč ne?Dětem okolo osmi let se to možná bude líbit nebo se to bude líbit postarším lidem a uviděj,že Willis není jen ten drsňák z filmů,na který koukaj jejich vnuci.Každopádně nelze mluvit o nějakých výkonech.(4.1.2009)

Prvýx cca 15minút, kým sa na scéne nezjavilo WILLISovo mladšie ja bolo svieže a Brjús bol typovo naozaj presvedčivý. Cynický parxant, ktorý roky tvrdo na sebe makal, aby potom pôsobil ako tieňový poradca fplyvnýx a mocnýx ľudí v politike, byznise, či médiáx. Arogantný a do seba zahľadený suxar, ktorý nedokáže navonok prejavovať žiadne city. Ani k otcovi, ani ku kolegyni a priateľke. S príxodom malého tučného „spratka“, fktorom hlavný hrdina spoznáva sám seba keď mal 8 rokov sa dej začne rozbíjať a postupne sa dobre rozbehnutá komédia mení na morálistickú štúdiu s poučeniami každýx 5 minút. WILLIS už len odrapkáva klišeoidné frázy a jeho morálne precitnutie a otočka o 180° nie je ani dojemná, tobôž uveriteľná. Celkovo tu Brjús film nezaxraňuje, skôr sa topí spolu s ním... Hereckú česť tak obhajuje skôr ženská osádka vo vedlajšíx úloháx: sqvelá asistentka v rokox a najuveriteľnejšia postava filmu - Lily TOMLIN a čiastočne aj WILLISova kolegyňa, symplastická Emily MORTIMER. Malý tučko je totálne toporný a pôsobí ako detskí „herci“ zo Zlatej brány alebo ako Majka z Gurunu. Samozrejme je tu pár nápaditýx scén a niektoré hlášky či situácie pobavia, ale scénar nedokázal vyťažiť ani 50% z veľmi dobrého námetu a celé snaženie kazí predstaviteľ detskej úlohy spoločne s typicky Disneyovským moralizovaním. Korunu nefkusu a klišé završuje záverečnýx 15minút kde už je len morálne posolstvo a nuda bez humoru a nadhľadu. Film je totiž ako rodinný veľmi zle namiešaný. Detskú časť publika, bude úvodnýx 20minút nudiť a pre dospelákov je celý stred infantilný. Záver je hororom pre fšetkýx a TURTULAMBOVI sa opäť nepodarilo nadviazať na úspex snímky FENOMÉN s Johnom TRAVOLTOM. Celkovo len o xlp medzi 2/3 - 52%(8.5.2008)

• - Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. (Terva)

• - Daniel von Bargen, který ve filmu hraje otce Bruce Willise, je ve skutečnosti jenom o pět starší než on. (HappySmile)