• PROCESOR
  ****

  Minulost je stín, nedá se překročit, jen se plouží za námi. Můžeme se tvářit , že ho nevidíme a neznáme, ale jediný východisko, jak se ho zbavit je, odstranit toho, kdo stín vrhá.., nebo se s tím vyrovnat. Není to vždycky konfrontace dětství-naděje, sny X dospělost- frustrace, nenaplnění, . Zajímavý námět. Doufám, že až pudu nakoupit, tak nepotkám 10. letého nadějného fotbalistu co s otevřenou pusou kouká na plešatýho tlustocha a říká "Ty vole to jsme dopadli!".(12.8.2015)

 • Dextwer
  *

  Nevím, co si bohužel o tom mám myslet. Vypadá to, že Bruce Willis ani nečetl scénář, protože mi přijde neuvěřitelné, že herecká hvězda jeho formátu se sníží k takovému blivajzu. Těžko hledám pozitiva. Moje hodnocení by bylo asi odpad, nebýt sympaťáka Bruce Willise v hlavní roli. Zajímavosti: * Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. Moje hodnocení: 20%(7.8.2012)

 • Lacike
  ***

  Taky prijemny rodinny Disnyovsky film s ponaucenim na zaver so zabavne nevrlym Willisom a neskutocne roztomilou Emily Mortimer. No a ten maly tučko bol tiez v pohode. Aj vedlajsie postavy su zabavne (sekretarka, psychologicka). Skoda, ze scenar nebol viac prepracovany a väcsi priestor nedostalo cestovanie v case, ktore vzdialene aj vdaka jednemu hudobnemu motivu pripominalo Navrat do buducnosti. Finale je ale vydarene a tak som aj po opakovanom pozreni stale celkom spokojny Z cameo vystupov potesi Matthew Perry (kto ho spoznal) a prekvapi Melissa McCarthy, ktora uz vtedy otravovala vo filmoch. Specialne vyzdvihnutie si zasluzi vyrazny soundtrack, ktory cely cas hra jak o zivot. Ani dnesne blockbustery nemaju tak zapamätatelne hudobne motivy. Vysledkom je film, ktory si uzije kazdy, kto ma rad rodinne filmy od Johna Hughesa alebo Chrisa Columbusa. 6/10.(2.5.2017)

 • Knor
  **

  Celkově zklamání, Bruce Willis umí sice zahrát i v komedii, ale tohle bylo takové nemastné, neslané. Pokusy pohladit po duši a zahrát na city nefungovalo a působilo to na mě prkeně, bylo tam to co by u takového druhu filmu být mělo, ale nic navíc. Film na jedno kouknutí, na který do hodiny zapomenete.(10.7.2011)

 • sportovec
  *****

  Třetí vánoční den se objevil konečně skutečně vánoční film. Ano, lze připomenout, že námět není původní, scénář že je více šablonovitý než tvořivý a to ostatní, že není než šarže. To všechno je pravda, v jejímž neprůstřelném štítě zůstane však i po tom všem kritikylití jedna sice malá, ale viditelná trhlinka. Trhlinka lidství, trhlinka konstruktivnosti a pozitivnosti, trhlinka dobra a světla. Jakkoliv to zní nepravděpodobně, existují stále lidé, kteří jsou s to se vyrovnávat se svými problémy, vítězit výhradně svou vůlí a pílí a prozařovat samy sebe skutečným lidstvím. Film PO ČEM ŽENY TOUŽÍ je ze stejného rodu. Starosti hořce bilancujícího středního věku tentokrát na sebe bere osmiletý Ratkin. V každém zrcadle se obraz lomí a pravé je v něm levé. To je pravda, ale také platí, že co je levé, stává se pravým. Zpochybňovat tyto prosté skutečnosti každého lidského života, tu věčnou frontu na touhu a štěstí, je možné právě tak jako se jim jiskřivě a duchaplně vysmívat. Ale když odezní zurčivý tok jedovatých hlášek a ostrovtipů, na dně zůstane to, k čemu se původně vztahovaly. Pozitivno a optimismus, naplněný, šťastně žitý a prožívaný život nejen náš, ale i těch okolo nás. Takový je smysl Vánoc. A nejen Vánoc. Lidského života vůbec. Hloubky jeho zdánlivých, protože prostých a jednoduše vyjádřitelných banalit, ve skutečnosti však hlubokých pravd. Pravd bez použitelné alternativy.(26.12.2008)

 • - Daniel von Bargen, který ve filmu hraje otce Bruce Willise, je ve skutečnosti jenom o pět starší než on. (HappySmile)

 • - Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. (Terva)