Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Russovi už bude čtyřicet, je úspěšný, má peníze a jako osobní poradce radí lidem, jak mají vypadat a jak se chovat, aby i oni pronikli na společenskou špičku. Jinak je to protivný, nesnášenlivý a věčně zaneprázdněný muž, kterého kromě jiného trápí opakující se vidiny, ve kterých na něj nalétává červený dvouplošník. Jednoho večera se setká s malým obtloustlým chlapcem Rustym a před dveřmi svého domu najde malé červené letadélko, které měl jako kluk. Oba si postupně uvědomí, že jsou jedna a tatáž osoba. Chlapec je zklamán tím, co z něj vyrostlo a Russ odmítá vzpomínky na dětství, které s úspěchem potlačil. Přesto si uvědomí, co ho jako kluka trápilo. Neuměl se prát. Přestože se dospělý Russ a jeho dětské já nesnášejí, pomalu nacházejí společnou řeč a začínají se měnit. Russ dostane nápad, jak dostat sám sebe zpět do minulosti. Projedou tunelem, který je vrátí do roku 1968 právě v době velké přestávky, kdy má dojít k incidentu s  rváčem Vincem. Tentokrát si Rusty sice s ním poradí, ale dospělý Russ pochopí, že ten opravdový problém, který ve své mysli tak úspěšně potlačil, teprve přijde. (TV Nova)

(více)

Recenze (134)

Melies 

všechny recenze uživatele

9 / 10 Pod navonok tuctovým a obnoseným hávom, do ktorého je Kid odetý a ktorý je tak typický pre všetky súčasné rodinné komédie z modernej továrne na sny, sa skrýva dojemný a dobrácky príbeh s veľkým srdcom - srdcom bijúcim na poplach pred ľahkovážnou stratou našich detských snov a ideálov, ktorým sme kedysi prisahali vernosť a ktoré dnes odhadzujeme ako zbytočný náklad. Áno, tento film možno nie je dokonalý po formálnej stránke, ale má dušu a myšlienku, akokoľvek silno páchnucu po snahe držať sa osvedčených postupov, ktorá ma rozplakala i rozosmiala a čo je hlavné - prinútila ma zamyslieť sa a poohliadnúť sa späť do minulosti. A tak keď budem takto o dvadsať rokov tápať v tme a premýšľať, kde sa len stala chyba, dúfam, že aj ja nájdem pred dverami červené lietadielko s mojim menom načarbaným na krídle. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $65miliónovTržby USA $69,691,949Tržby Celosvetovo $110,317,580║ Jon Turteltaub a jeho povrchná réžia kazia ako tak podarený námet, ten nám chce povedať aké zlo na seba šijeme keď na silu v sebe potláčame svoju detskú minulosť. A toho nešťastníka čo by rád zabudol to čo mal ako malí spratok najradšej hrá Bruce Willis a ten je v úlohe zatrpklého zbohatlíka podarený ale okolie a ostatné postavy navôkol mu nedovolia viac vyniknúť vrátane jeho malého 8-ročného ja. /65%/ ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

The Kid je typickým produktem od Disneye, jenže místo druhořadých herců tentokrát do hlavní role obsadili Bruce Willise a i když je to dobrej herec, tak mu to nepomůže a celej film se jenom koukáte jak se Willis ztrapňuje v rodinným filmečku kde se nakonec vše v dobro obratí. Ale zase se musí uznat že příběh to má částečně originální a úplně celej film jsem se nenudil ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Že si Bruno s těma děckama nedá pokoj. Fajn, v Šestém smyslu mu to vyšlo. Ve Vyvoleném taky. V Mercury už to trošku skřípalo ale co bylo proboha tohle? Bruno, Bruno. Ale nezklamal jen Bruce, rejža taky neodvedl bůh ví jakou práci. Komedie je od toho, aby mě zabavila. Tohle se ale nestalo, já se tak nudil, že jsem si hrál i s pavoučkem, který se pohupoval na pavučince, visící z lustru (a to pavouky zrovinka nemusím). A dětské herce začínám pomalu ale jistě nenávidět. Pár vyjímek se vždycky najde (Dakota, Rory...), ale to jsou jen záblesky ve tmě. Dost možná jde o nejhorší Willisův film. A ten scénář měl být co? Scénárista měl asi svůj den. Je vidět, že při psaní si "pomáhal" omamnými látkami. Doufám, že Willis už nadobro zmoudřel a s děckama už mnoho filmů nenatočí. Uvidíme... ()

tron 

všechny recenze uživatele

Uvoľnený Bruce Willis a to je asi tak všetko. Skutočne sa obávam, že okrem otázky "Prečo je Mesiac niekedy ružový?", vo vás KID zanechá už len hromadu otravných morálnych ponaučení a čudácky názor Jona Turteltauba (KÝM SI SPAL), že človek sa k lepšiemu zmení až keď stretne sám seba ako nevinné dieťa z minulosti. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. (Terva)
  • Daniel von Bargen, který ve filmu hraje otce Bruce Willise, je ve skutečnosti jenom o pět starší než on. (HappySmile)

Související novinky

Tatínek Rock

Tatínek Rock

30.11.2005

Snad všichni velcí akční hrdinové si nakonec po sérii filmů, v nichž pod jejich rukama skonalo mnoho nepřátel, odskočili k tomu, aby si natočili nějakou příjemnou rodinnou komedii, v nichž jejich… (více)

Reklama

Reklama