Zatímco jsi spal

While You Were Sleeping

Kým si spal

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1995, 103 min

Žánrová oddychovka, ktorá je predvídateľná ale zároveň z dobre rozvinutým dejom, ktorý sa líši od iných romantik. Z vynikajúcou S.Bullock, ktorá v tomto filme zažiarila a dobre jej sekundoval B.Pullman. P.Gallagher tu bol nezaujímavý a podla mňa aj zbytočný, viem si film predstaviť aj bez neho. Ale podla mňa to najlepšie zahral M.Rispoli, ten ma po celí film bavil. TY SI SKÚŠAŠ MOJE TOPÁNKY? NIE PADOL SOM A NOHA MI SKĹZLA DO TOPANKY. A tých hlodov s nim je viac. Ten záver je strašné klišé, preto len 4* z piatich.(6.11.2013)

Velmi pohodový vánoční film s jednoduchým obsahem. Žena se zamiluje do jednoho muže, kterého potkává na vlakovém nádraží. Jednoho dne muže přepadnou a on spadne na koleje, nedaleko je slyšet přijíždějící vlak a žena se vydá mužovi na pomoc. Po té co mu zachrání život se vydává za jeho snoubenku, aby ho mohla navštěvovat v nemocnici. Žena se seznamuje s jeho rodinou a s jeho mladším bratrem. Děj se zamotává a hlavní hrdinka si musí vybrat mezi oběma bratry. Celkem slušná romantická komedie, kterou jsem si jako malá holka oblíbila.(3.3.2012)

• lennyd

Lucy (Sandra Bullock) při své práci prodejce jízdenek potkává každý den jednoho muže, až se do něj (bez ohledu na to, že s ním nikdy nemluvila) zamiluje - nicméně stále se jej stydí oslovit. Jednoho dne jí ale osud pomůže - tento muž, Peter Calaghan, je nějakými výrostky sražen do kolejiště, a jen díky duchapřítomnosti Lucy vše přežije - bohužel upadne do kómatu. Aby Lucy mohla se svým milovaným zůstat, před celou rodinou si začne hrát na jeho snoubenku. Jenže lásce nikdo neporučí, a když Lucy pozná Petova bratra, má Lucy další námět k přemýšlení - dál hrát svoji hru, nebo jít s pravdou ven ? ... Lehce naivní romantický film s velkým morálním poučením (ano děti, nikdy nelžete, neb se vám to vymstí), nevýraznou Sandrou Bullock a Billem Pulmanem, trochu násilně naroubovaným humorem (Lucyin domácí, Joe Fusco a úplně zapomenutelným zbytkem hereckého obsazení. Ono "velké překvapení" na konci filmu je opravdu nečekané - kdo by to byl čekal? Ach jo, podle manželčina vyprávění jsem čekal daleko víc, takhle je to "jen" příjemná oddechovka - pokud není co jiného dělat..(7.1.2010)

Soundtrack Randy Edelman: 1. Opening 2. Peter's Family 3. Love Theme 4. An Untimely Accident 5. Phone Tag 6. Dreaming of Florence 7. He's Alive 8. Riverside Walk 9. A Testacular Situation 10. Jack and Lucy 11. Leave It to Sol 12. The Dream Is Over 13. Sound Advice 14. Tear Jerking Tale 15. Bumpy Encounter 16. A Happy Ending(9.5.2011)

Pre mna jedna z naj vianočných klasík, ktorú tým pádom vidím raz ročne. Relatívne originálny námet z doby, kedy sa ešte na poli romantických komédií dalo niečo vymyslieť. Niečo, čo by nezaváňalo iba čistým kalkulom. Bullockovej okrem Revesa sedí aj Pullman, ktorého poslala v inom filme do prdele Ryanová kvôli Hanksovi, krava. Keď sa herci k sebe hodia, hneď sa lepšie točí a aj na to pozerá.(25.8.2009)

• - Honorář Sandry Bullock činil 1,2 milionu amerických dolarů. (Sfinkter)

• - Původní scénář byl o ženě, která je v kómatu, a muži, který se vydává za jejího snoubence. Filmovým společnostem se tento nápad ale nepozdával. Poté, co byl scénář přepsán a postavy byly prohozeny, Hollywood Pictures se snímku ujalo. (ellegrey)

• - Film se měl původně jmenovat Coma guy, v češtině Chlápek v kómatu. (kosticka7)