Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Půvabná, sympatická, a přece osamělá prodavačka lístků chicagské nadzemky Lucy Moderatzová platonicky miluje neznámého muže, který si u ní každé ráno kupuje lístek. Sní o tom, že si jí jednoho dne všimne. Jenže místo toho si ona náhodou všimne, jak se dostane do střetu se dvěma chuligány a je sražen do kolejiště. Protože se právě blíží vlak, Lucy neváhá, vrhne se k bezvědomému a stáhne ho z kolejí, čímž mu zachrání život. Teprve v nemocnici se dozví, že jde o právníka Petera Callaghana. Dřív než stačí odejít, nahrne se do pokoje jeho svérázná rodina a všichni ji považují za Peterovu snoubenku. Zaskočená dívka, okouzlená srdečným přijetím, nedokáže v první chvíli říct pravdu, a než se k tomu později odhodlá, zjistí ji rodinný přítel a Petrův kmotr Saul. Lucy mu sice vysvětlí původ omylu, on ji však přesvědčí, aby rodině nic neříkala. Její existence jim prý pomáhá snášet Petrův stav. Jediný, kdo tuší, že něco není v pořádku, je Peterův bratr Jack, kterému se Lucy velmi líbí. Také jí je Jack sympatický, a tak není divu, že se do něj zamiluje. Když se zdá, že zamotanější už to být nemůže, Peter se probere z kómatu. (TV Nova)

(více)

Recenze (180)

LencaN 

všechny recenze uživatele

To už jsem myslela, že jsem viděl všechny romkom, které se dají zhlédnout. A on se mi ukrýval ještě takovýto skvost. OK, není to kasovní trhák a asi bych tomu nedala žádné důležité ocenění. Ale moje romantické srdéčko plesalo radostí, protože city z toho jen stříkají. Sandra Bullock tady ještě působí roztomile, přirozeně a Bill Pullman prostě má svoje kouzlo. Hráli to moc hezky a celý film jsem se bavila, jak chudák Lucy nedopatřením musí předstírat, že je snoubenkou muže v komatu a přitom se jí dostává pozornosti od bratra onoho fešáka, kterého Lucy zachránila před vlakem. ()

Jufonka 

všechny recenze uživatele

Komedie? No, nezdálo se mi. Určitě celkem zajímavá zápletka, ale bylo by to reálný? Já vim, že většina komedií reálných není, ale tohle bylo trochu moc. Ta rodina by musela poznat hned, že to žádná jeho přítelkyně nebyla. Kdyby tam alespoň byly nějaký vtipný hlášky, ale dívala jsem se na to z nudy a nezaujalo mě to, jen jsem chtěla tedy vědět, jak to dopadne. U romantických komedií většinou máte držet palce happyendu, ale u tohodle filmu mi to bylo skoro jedno. Navíc mi tu ani nebyla moc sympatická Sandra Bullock. Znám lepší romantický komedie. ()

Reklama

chrispe 

všechny recenze uživatele

Ty jo, fakt se divím, že mě tohle tolik let míjelo. Měla jsem o tom povědomí, ale žádný zájem se podívat. A ještěže jsem to napravila. Opravdu milá romantika v jemném vánočním kabátku. Líbilo se mi to moc! /// 9.12.2020 Jelikož se dneska hodlám dívat v týdnu už potřetí (co to dávaj v televizi), tak zvyšuji hodnocení. :-) Asi je to můj oblíbený film nebo co. ()

viperDavid 

všechny recenze uživatele

Přesně si vzpomínám kdy jsem viděl tenhle film poprvé, ještě jako mladej jinoch bez budoucnosti, což se moc nezměnilo, v noci o víkendu. Tajně jsem šlohnul bráchovi video, založil kazetu a nechal se slepě sto minut doprovázet romantickou komedií, která mi možná měla napovědět, že jsem měl jít spát, než zatím co spal někdo jiný. Ale nelituju, tenkrát to ve mě zanechalo tak blahý pocit, že jsem si ho chtěl pustit ještě jednou, ale únava byla silnější. Každopádně jedna z mých prvních romantických komedií. 4* ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Zatímco jsi spal je dost nenáročná, ale jinak příjemná komedie, u které není zapotřebí moc přemýšlet. Rozhodně se více pobaví ženy, protože tato romantika je určena jim. Nejprve sní Lucy o neznámém, aby ho pak zachránila a byla považována za jeho snoubenku. Jenže to by nebyla ta pravá zápletka sešitkových romantických knih. Hlavní hrdinka se musí zamilovat do jeho bratra. Film to není jen o jednom malém/velkém omylu, ale též o tom, kterak se jedna jinak opuštěná žena zamiluje i do nové rodiny. Ta je svými diskuzemi a přístupem sympatická. Ale zase tak velká komedie to není. Pokud jste ale fanoušky mladé Sandry Bullock, která je nezapomenutelná svými ďolíčky, pak asi zklamáni nebudete. Jinak se ale mezi romantickými komediemi jedná o průměr, kdy je dopředu jasné, jak to celé skončí. A bratr se chová od počátku docela důvěrně a místy až vlezle, což odůvodňuje tím, že Lucy podezřívá, ale já si myslím, že se mu už líbí. A to by asi bratr nebyl rád, že mu sourozenec dělá do holky, kdyby spolu byli opravdu zasnoubeni. A je třeba říct, že do poslední chvíle si to Jack myslí. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (12)

  • Film se měl původně jmenovat Coma guy, v češtině Chlápek v kómatu. (kosticka7)
  • Pôvodný scenár bol tiež zasadený do New Yorku, ale kvôli rozpočtu filmu tvorcovia zmenili prostredie na Chicago, kde sa natáčalo na mieste. Natáčanie prebiehalo od 8. októbra do 14. decembra 1994. (Arsenal83)
  • Scéna, v ktorej roznášač novín spadne z bicykla, nie je hraná. V skutočnosti to bola nehoda, ale rozhodli sa záber ponechať vo filme. Chlapec si reálne zlomil zápästie. (Arsenal83)

Reklama

Reklama