Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Půvabná, sympatická, a přece osamělá prodavačka lístků chicagské nadzemky Lucy Moderatzová platonicky miluje neznámého muže, který si u ní každé ráno kupuje lístek. Sní o tom, že si jí jednoho dne všimne. Jenže místo toho si ona náhodou všimne, jak se dostane do střetu se dvěma chuligány a je sražen do kolejiště. Protože se právě blíží vlak, Lucy neváhá, vrhne se k bezvědomému a stáhne ho z kolejí, čímž mu zachrání život. Teprve v nemocnici se dozví, že jde o právníka Petera Callaghana. Dřív než stačí odejít, nahrne se do pokoje jeho svérázná rodina a všichni ji považují za Peterovu snoubenku. Zaskočená dívka, okouzlená srdečným přijetím, nedokáže v první chvíli říct pravdu, a než se k tomu později odhodlá, zjistí ji rodinný přítel a Petrův kmotr Saul. Lucy mu sice vysvětlí původ omylu, on ji však přesvědčí, aby rodině nic neříkala. Její existence jim prý pomáhá snášet Petrův stav. Jediný, kdo tuší, že něco není v pořádku, je Peterův bratr Jack, kterému se Lucy velmi líbí. Také jí je Jack sympatický, a tak není divu, že se do něj zamiluje. Když se zdá, že zamotanější už to být nemůže, Peter se probere z kómatu. (TV Nova)

(více)

Recenze (185)

Alojs 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch mála pohodových filmů, na který se rád kouknu prakticky kdykoliv. Americká verze Vánoc mi nedělá potíže, ani ten jejich zvyk scukávat se v počtu 20+. Humoru je sice málo, ale na druhou stranu - o tom to ani není. Sandra je fajn, Bill je sympaťák až za roh a vůbec - vypočítané je to naprosto přesně... Čtyři hvězdy. Bez jakéhokoli zaokrouhlování. Je opravdu jen málo romantických komedií, které jsem viděl pětkrát (Notting Hill, Láska nebeská, Čtyři svatby...). ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Velice jednoduchý předvánoční příběh s romantickou atmosférou se Sandrou Bullock v hlavní roli. Klasická šablona typická pro romantické příběhy je však tentokrát kupodivu vynechána. Očekávaná svatba na samém konci vyprávění sice je, ale je tu také jedno velké ALE. Příběh příjemně ubíhá ve své roztomilosti kombinací pocitů dobré romance a úsměvnými situacemi Určitá odvětví ve vývoji děje může být pro někoho předvídatelná, ale filmový zážitek to nijak nekazí. Jedná se tedy o snímek skutečně pro všechny věkové kategorie. A dá se říci, že hlavně divačky si během sledování příjemně odpočinou. ()

Reklama

dyfur 

všechny recenze uživatele

......nie som extra priaznivec romantických komédii,ale toto je jedna z mála,ktoré "môžem" ....atmosféra Vianoc,jednoduchý príbeh-i keď dosť nepravdepodobný- a hlavne predstavitelia Sandra Bullock a Bill Pullman - mi je sympatické,že sa nejedná o extra krasavcov ako z reklamy,ale že sú skôr sympatickí ako extra pekný...(tým netvrdím že S.B. je škrata :))).....pozerateľné opakovane......OK... ()

sunlion 

všechny recenze uživatele

Film je jednoznačnou záležitostí Sandry Bullockové, ta role jí sedla neuvěřitelně dobře, je v ní přesvědčivá a velmi půvabná (čímž vůbec nemíním její vzhled). Až by se jeden podivil, jak dobře ji přijala ta parta podivínů, to jest rodina Petera. Kdo je Peter? Luciin vysněný princ, advokát, jehož Lucy občas vídá a platonicky zbožňuje. Situace se zamotala. Když Lucy Peterovi zachrání život, on upadl do kómatu a rodina pokládá Lucy za Peterovu snoubenku. Lucy jednak nechce ublížit rozrušením z přiznání skutečnosti Peterově babičce, a druhak pro ni Peterova rodina znamená konec osamělosti – Lucy sama nemá ani sourozence, ani rodiče. Do děje zakrátko vstoupil také Peterův bratr Jack, který je – jak se divákům záhy ukáže – o mnoho sympatičtější než Peter, ačkoliv v něm Lucy celkem vzato žádného prince nevidí. Není prachatý, zato upřímný a poctivý k životu. Bude to stačit na princovskou chiméru? Jenže Lucy by si měla vzít Petera, ne Jacka... Vedlejšími postavami jsou komický syn Lucyina domácího a rozvážný Lucyin šéf. A jak to dopadlo? Vy, kteří nemáte rádi v romantických snímcích happy end, pusťte si raději zpravodajství... 90% Mimochodem - udivuje mě, když film určitého žánru hodnotí a komentuje někdo, komu je ten žánr cizí. To je jako být k hudbě lhostejný, jít na hudební koncert a potom o něm psát recenzi. Proč proboha?... ()

Renfield 

všechny recenze uživatele

Nereálná pohádka pro dospělejší a dospělé, tedy některé. Snad klasicky dobrá Sandra Bullock může za to, že se na to koukat dá. Pěkné je i prostředí Chicaga a hudba, ale příběh je ničím nevybočující, nepřekvapující klasika. Každopádně co se romantické komedie týče, je to jistě nadprůměr. Taktéž lidi co se řekněme v podobných filmech najdou, budou spokojeni. Já raději jiné... když už město a vztahovka, tak například Polanski. Ještě nutno dodat, že Peterova rodina byla opravdu něco šíleného, to už mi přišel "normálnější" Joe Jr. 55% ()

Galerie (61)

Zajímavosti (12)

  • Pôvodný scenár bol tiež zasadený do New Yorku, ale kvôli rozpočtu filmu tvorcovia zmenili prostredie na Chicago, kde sa natáčalo na mieste. Natáčanie prebiehalo od 8. októbra do 14. decembra 1994. (Arsenal83)
  • Film se měl původně jmenovat Coma guy, v češtině Chlápek v kómatu. (kosticka7)

Reklama

Reklama