Zatímco jsi spal

While You Were Sleeping

Kým si spal

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1995, 103 min

Romantiky je místama možná až příliš (s čímž souvisí menší dávka patosu viz žádost o ruku v budce na nádraží), nicméně pohodová atmosféra se nedá snímku upřít. Nakonec ani Sandra Bullock výslednej dojem nekazí a docela se do takový role hodí. Jenomže Jon Turteltaub prostě neni nic víc než sympatickej rutinér, čemž odpovídá výsledek v podobě klasický romantický komedie devadesátejch let, která nijak nenudí, ale víckrát si jí pouštět asi nebudete, čistej průměr.(30.8.2013)

Filmy, které natočila Sandra Bullock, nijak velkou kvalitou neoplývají a ona, ač hezká herečka, podle mě není dobrá herečka. Její filmy jsou povětšinou stejné - zkrátka takové romantické komedie a americké slátaniny, na které mě fakt neužije. Tenhle je ale trošičku jiný. Námět je jiný a není to takové tuctové. Ve filmu se vyrojilo pár vtipných momentů, je to takové hrající na city jako všechny podobné filmy, ale oceňuju právě to, že se film snažil být jiný. I když znovu se na něj podívám jen těžko...(17.6.2013)

• lennyd

Lucy (Sandra Bullock) při své práci prodejce jízdenek potkává každý den jednoho muže, až se do něj (bez ohledu na to, že s ním nikdy nemluvila) zamiluje - nicméně stále se jej stydí oslovit. Jednoho dne jí ale osud pomůže - tento muž, Peter Calaghan, je nějakými výrostky sražen do kolejiště, a jen díky duchapřítomnosti Lucy vše přežije - bohužel upadne do kómatu. Aby Lucy mohla se svým milovaným zůstat, před celou rodinou si začne hrát na jeho snoubenku. Jenže lásce nikdo neporučí, a když Lucy pozná Petova bratra, má Lucy další námět k přemýšlení - dál hrát svoji hru, nebo jít s pravdou ven ? ... Lehce naivní romantický film s velkým morálním poučením (ano děti, nikdy nelžete, neb se vám to vymstí), nevýraznou Sandrou Bullock a Billem Pulmanem, trochu násilně naroubovaným humorem (Lucyin domácí, Joe Fusco a úplně zapomenutelným zbytkem hereckého obsazení. Ono "velké překvapení" na konci filmu je opravdu nečekané - kdo by to byl čekal? Ach jo, podle manželčina vyprávění jsem čekal daleko víc, takhle je to "jen" příjemná oddechovka - pokud není co jiného dělat..(7.1.2010)

Velice jednoduchý předvánoční příběh s romantickou atmosférou se Sandrou Bullock v hlavní roli. Klasická šablona typická pro romantické příběhy je však tentokrát kupodivu vynechána. Očekávaná svatba na samém konci vyprávění sice je, ale je tu také jedno velké ALE. Příběh příjemně ubíhá ve své roztomilosti kombinací pocitů dobré romance a úsměvnými situacemi Určitá odvětví ve vývoji děje může být pro někoho předvídatelná, ale filmový zážitek to nijak nekazí. Jedná se tedy o snímek skutečně pro všechny věkové kategorie. A dá se říci, že hlavně divačky si během sledování příjemně odpočinou.(5.10.2018)

Soundtrack Randy Edelman: 1. Opening 2. Peter's Family 3. Love Theme 4. An Untimely Accident 5. Phone Tag 6. Dreaming of Florence 7. He's Alive 8. Riverside Walk 9. A Testacular Situation 10. Jack and Lucy 11. Leave It to Sol 12. The Dream Is Over 13. Sound Advice 14. Tear Jerking Tale 15. Bumpy Encounter 16. A Happy Ending(9.5.2011)

• - Původní scénář byl o ženě, která je v kómatu, a muži, který se vydává za jejího snoubence. Filmovým společnostem se tento nápad ale nepozdával. Poté, co byl scénář přepsán a postavy byly prohozeny, Hollywood Pictures se snímku ujalo. (ellegrey)

• - Postava Lucy byla původně napsána pro Demi Moore. Poté, co nabídku odmítla i Julia Roberts, roli přijala Sandra Bullock. (ellegrey)

• - Honorář Sandry Bullock činil 1,2 milionu amerických dolarů. (Sfinkter)