Zatímco jsi spal

While You Were Sleeping

Kým si spal

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1995, 103 min

Kdysi byla Sandra Bullock má nejoblíbenější herečka, po znovu schlédnutí tohoto romantického filmu v klidu a od začátku do konce si už dobře vzpomínám proč! Měla šarm, měla jiskru, charisma a v neposlední řadě to byla (je?) pěkná holka. Odpůrci romantických komedií raději vypnout (tady se nejedná o nic jiného, nic navíc), pro ty kteří tento filmový žánr můžou, rozhodně velmi povedený film, 4/5!(23.10.2012)

Hezká romantická komedie, která neomrzí. Originální zápletka Vás do příběhu vtáhne již na začátku a pouze sledujete, kdy bomba vybuchne a vše se po...e Jenže to nebyla Sandra Bullock, kdyby se neusmála, nezakroutila zadkem a nedala vše do pořádku. Já bych se sice do nudného Pullmana nezamiloval, jelikož jeho humor mi přijde až moc držící se scénáře, ale jinak zdatně sekundoval díky tomu, že to je prostě Pullman :)(12.8.2010)

Romantiky je místama možná až příliš (s čímž souvisí menší dávka patosu viz žádost o ruku v budce na nádraží), nicméně pohodová atmosféra se nedá snímku upřít. Nakonec ani Sandra Bullock výslednej dojem nekazí a docela se do takový role hodí. Jenomže Jon Turteltaub prostě neni nic víc než sympatickej rutinér, čemž odpovídá výsledek v podobě klasický romantický komedie devadesátejch let, která nijak nenudí, ale víckrát si jí pouštět asi nebudete, čistej průměr.(30.8.2013)

• Jufonka

Komedie? No, nezdálo se mi. Určitě celkem zajímavá zápletka, ale bylo by to reálný? Já vim, že většina komedií reálných není, ale tohle bylo trochu moc. Ta rodina by musela poznat hned, že to žádná jeho přítelkyně nebyla. Kdyby tam alespoň byly nějaký vtipný hlášky, ale dívala jsem se na to z nudy a nezaujalo mě to, jen jsem chtěla tedy vědět, jak to dopadne. U romantických komedií většinou máte držet palce happyendu, ale u tohodle filmu mi to bylo skoro jedno. Navíc mi tu ani nebyla moc sympatická Sandra Bullock. Znám lepší romantický komedie.(14.12.2008)

Velmi pohodový vánoční film s jednoduchým obsahem. Žena se zamiluje do jednoho muže, kterého potkává na vlakovém nádraží. Jednoho dne muže přepadnou a on spadne na koleje, nedaleko je slyšet přijíždějící vlak a žena se vydá mužovi na pomoc. Po té co mu zachrání život se vydává za jeho snoubenku, aby ho mohla navštěvovat v nemocnici. Žena se seznamuje s jeho rodinou a s jeho mladším bratrem. Děj se zamotává a hlavní hrdinka si musí vybrat mezi oběma bratry. Celkem slušná romantická komedie, kterou jsem si jako malá holka oblíbila.(3.3.2012)

• - Film se měl původně jmenovat Coma guy, v češtině Chlápek v kómatu. (kosticka7)

• - Postava Lucy byla původně napsána pro Demi Moore. Poté, co nabídku odmítla i Julia Roberts, roli přijala Sandra Bullock. (ellegrey)

• - Původní scénář byl o ženě, která je v kómatu, a muži, který se vydává za jejího snoubence. Filmovým společnostem se tento nápad ale nepozdával. Poté, co byl scénář přepsán a postavy byly prohozeny, Hollywood Pictures se snímku ujalo. (ellegrey)