Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šlapky, pasáci a zloději, to je svět, do kterého náhodou spadla Valentýna, úplně obyčejná dívka. Nový život jí přináší neuvěřitelné zážitky a navíc se do ní zamiluje policista. To už je i pro jejího pasáka silné kafe. (oficiální text distributora)

Recenze (9)

Lukoye 

všechny recenze uživatele

Vzpomínám si jak tento film naprosto nespravedlivě odstřelili na údílení Českého lva. Je to druhý počit Zdenka Tyce, patřím k těm jež generačně zasáhly jeho Žiletky. Tak jsem od něho hodně očekával, nakonec to bylo něco naprosto jiného, rozhodně podprůměr, ale označit ho známkou odpad znamená, že nad ním někdo nepřemýšlel ani minutu. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Dnes téměř nesehnatelná záležitost s absolutním cejchem Plyšového lva. Ano, je to šílenost poplatná své době, ale je to naprosto super. Koláž absurdních historek z rádoby českého porevolučního podsvětí není totiž ničím jiným, než poctou České sodě, přičemž v závěru se příběh protíná s natáčením nového dílu Alles Gute. Jako kino film to vysloveně nebylo nutné, ale přibalit to k pravidelným reprízám lekcí německého jazyka by to bylo parádní. Hrzánová tu hraje klasicky sebe, stejně tak Klepl, Marek, Holub a Eva Holubová dokonale podtrhuje variabilitu svého uplatnění, když zde sehrává naprosto totéž, co ve Vojtěchovi, řečeném sirotkovi. ()

Gekacuk 

všechny recenze uživatele

V podstatě jde o strašnou hovadinu... Ale milou... Pozitivní je trefná kritika negativních jevů v české společnosti, které se projevily již brzy po roce ´89. Absurdní humor ve stylu České sody a zakomponování Ales Gute je perfektní. Není špatné se na tenhle film podívat s odstupem času, třeba jen pro porovnání tehdejší a dnešní reality. Neprávem nepochopený a pozapomenutý film. ()

macekjoe 

všechny recenze uživatele

Z filmu UŽ nemám pocit, že by si Plyšového lva úplně zasloužil, pravděpodobně byl srovnáván s jinými ze zlatých 90. let a proti nim prostě neobstál (např. ve srovnání s Žiletkami od stejného režiséra). Je to kapku bizardní (hlavně doplňující hudba) a kapku ulítlé (děj). Hlavní hrdinka Valentýna (Hrzánová) se pere s osudem, jak může, a začne šlapat karlínský chodník u Negrelliho viaduktu (fotogenická dominanta celého filmu). S prvním kunčaftem (geniální režisér Petr Lébl!) si akorát zakouří, pak potkává horlivého policistu Viktora (Holub), který se do ní zamiluje, a tím se celé dívčino snažení komplikuje. Dále ji nedá pokoj pasák Milan (Klepl), kápo Pavouk (Marek) a všetečná tetička (Kotrbová). Do hlavního děje pak vstupují scénky Čtvrtníčka jako plešouna a také zákulisí České sody – Alles Gute se Šteindlerem a Vávrou. Samostatnou kapitolou jsou záběry pánů policistů na koních – hlavně Dobrý a Ornest. Verdikt: pobaví, rozhodně neurazí, brát s nadhledem. Není to perfektní film, ale to ani nesliboval. ()

Zajímavosti (2)

  • Název filmu má být zkratkou slov „užívej život“. (Radiq)
  • Roku 1996 obdržel film cenu Plyšový lev, tradičně udělovanou nejhoršímu českému snímku roku. Režisér Zdeněk Tyc je jediným oceněným v historii, který si pro cenu osobně došel. (Tochal)

Reklama

Reklama