poster

 • anglický

  Seize the Day

Komedie / Romantický

Česko, 1995, 105 min

 • Lukoye
  *

  Vzpomínám si jak tento film naprosto nespravedlivě odstřelili na údílení Českého lva. Je to druhý počit Zdenka Tyce, patřím k těm jež generačně zasáhly jeho Žiletky. Tak jsem od něho hodně očekával, nakonec to bylo něco naprosto jiného, rozhodně podprůměr, ale označit ho známkou odpad znamená, že nad ním někdo nepřemýšlel ani minutu.(9.1.2004)

 • Gekacuk
  ***

  V podstatě jde o strašnou hovadinu... Ale milou... Pozitivní je trefná kritika negativních jevů v české společnosti, které se projevily již brzy po roce ´89. Absurdní humor ve stylu České sody a zakomponování Ales Gute je perfektní. Není špatné se na tenhle film podívat s odstupem času, třeba jen pro porovnání tehdejší a dnešní reality. Neprávem nepochopený a pozapomenutý film.(3.1.2018)

 • Crocuta
  **

  Už NENÍ druhý počin Zdeňka Tyce, jde o jeho třetí film, který mne, nutno říci, u tvůrce Vojtěcha... poněkud sklamal. Myslím si že ale není pochyb o upřímné snaze všech zůčastněných natočit dobrý film.(27.6.2007)

 • Stegr

  Plyšový lev 1996(4.11.2008)

 • NinadeL
  ****

  Dnes téměř nesehnatelná záležitost s absolutním cejchem Plyšového lva. Ano, je to šílenost poplatná své době, ale je to naprosto super. Koláž absurdních historek z rádoby českého porevolučního podsvětí není totiž ničím jiným, než poctou České sodě, přičemž v závěru se příběh protíná s natáčením nového dílu Alles Gute. Jako kino film to vysloveně nebylo nutné, ale přibalit to k pravidelným reprízám lekcí německého jazyka by to bylo parádní. Hrzánová tu hraje klasicky sebe, stejně tak Klepl, Marek, Holub a Eva Holubová dokonale podtrhuje variabilitu svého uplatnění, když zde sehrává naprosto totéž, co ve Vojtěchovi, řečeném sirotkovi.(6.8.2015)

 • - Roku 1996 obdržel film cenu Plyšový lev, tradičně udělovanou nejhoršímu českému snímku roku. Režisér Zdeněk Tyc je jediným oceněným v historii, který si pro cenu osobně došel. (Tochal)