poster

Na druhom brehu sloboda

 • bulharský

  На другия бряг е свободата

 • anglický

  Liberty Is on the Opposite Bank

Drama / Válečný

Československo / Bulharsko / Západní Německo, 1984, 88 min

 • MickeyStuma
  ***

  Takřka raritní film o tom, jak se bulharští studenti snažili pomoct Slovenskému štátu. Stávky, pronásledování, emigrace na Slovensko, dostudování a boje. Čítankový příběh bez nějakého smyslu. Na svou dobu je to natočeno typickým stylem, takže se to od ostatních snímků na podobné téma, tedy oslavu komunistů bojujících za svobodu, nijak neodlišuje.(22.8.2016)

 • farmnf
  *

  Opravdu velmi slabý film o emigrantech z fašistického Bulharska do fašistického Slovenska. Už to zaráží. Válečné scény jsou jak od školáků, herci stojí na značkách a odříkávají texty. V divadle Járy Cimrmana je to prdel ale tady tragédie. Kamera tak na 4-. Hudba pompézní jak v amerických sračkách. Vydržel jsem to 50 minut a obávám se, že na scénáři se podílela ještě tehdy neznámá Daniela Steelová. Pokud by po útoku na slovenskou vísku následovala divoká soulož mezi Magdou a bulharským lékařem, už to by byla vlaštovka, proč se dodívat do konce. Žádný sex, zabalil ji do deky a přikryl bradavku!(6.9.2011)

 • drankeryth
  *

  No tak to teda nebol nic moc film. Slabucky boj sa odohral az po vyse 50 minutach uplynutia filmu a to len chvilocku, ked uz konecne Nemci strielali v jednej zapadlej dedinke. Konecny boj pri hrone bol nezazivny a dokonca tu aj ukazali jeden nemecky tank a zopar nemeckych vojakov. Troska sa postrielalo, ale vacsinou len ukazovali, ako partizani postupuju vpred a Nemcov len ukazovali minimalne. Vo filme sa hovorilo roznymi recami, ale najviac vo filme dominovala bulharcina. Podla mna, to bol nudny film, kde sa dokopy nic nedialo, len neustale omielali nepodstatne reci partizani a sedliaci medzi sebou. Ani umieranie partizanov a hlavne tej zeny menom Duna, nevyzeralo moc vierohodne, ze umierala od zasahu granatu. Nebol to moc presvedcivy herecky vykon, ale skor to bolo aj troska smiesne. Velmi som sa premahal, aby som to aj dopozeral do konca, tak ma to nezaujalo.(12.7.2011)

 • Martin741
  ***

  Za najlepsi Medvedov film povazujem Jergusa Lapina, a toto, kedze to vzniklo v spolupraci s Bulharskom, tak ide aspon o slaby vojnovy film. Slaby priemer, nic viac : 42 %(9.1.2014)

 • Wacoslav1
  *

  Distrikokot z řitě video zase lže jak když tiskne. Prej popisné válečné drama o bojích u řeky Hron. A že tam těch bojů bylo fakt hodně hmm asi 15 minut. jinak divná spatlanina o ničem kde se navíc ani skoro nemluví česky a slovensky, ale furt rusky a bulharsky. aspoň, že ta řeka Hron tam nakonec byla hmm na 5 minut za ní dám 15%(15.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace