Battlestar Galactica (TV film)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

Kdyby se to natlačilo do těch dvou hodin tak dám 4*, ale 3 hodiny, to už bylo moc. Zbytečně roztáhany, takže sem se místy až nudil, tímto to ztratilo dost na kvalitě. Nechápu proč tak dlouhé, když k tomu očividně není důvod - klidně šlo vypustit nudné scény, film by na obsahu neztratil a získal na poutavosti.(20.1.2011)

Na televizní film špičkové triky i výprava, čím ale Galactica převyšuje ostatní tv, ale dokonce i kino produkci, je výtečný námět a skvěle napsané charaktery. Plechoví záporáci jsou dostatečně hroziví i sexy a posádka vypadá přibližně třikrát tak schopněji, než v jiných podobných scifi projektech. Přesto není úvod do Galacticy bez vad. Režie, kamera i střih jsou hodně průměrné a někdy vytváří dost podivné situace, kdy postava něco řekne, aby vzápětí provedla něco jiného nebo se zatvářila jakoby poněkud na událost jiného druhu. Herci, především ti nad padesát jsou ok, mláďata bude třeba ještě herecky cvičit. Příběh mě dost nalákal a nemůžu se dočkat samotného seriálu.(10.7.2009)

Při sledování jsem si říkala: "Ha, narazila jsem na evropský nadstandardní pilot k seriálu". Ó jaké pak bylo moje zklamání (ale taky nadšení), že tenhle depresivně-realistický scífkový skvost natočili Amíci. Fakticky. Základní premisa je klasicky jednoduchá - válka mezi lidmi a roboty, které stvořili. Co je však unikátní ... tenhle boj nesledujeme přes jeden úhel pohledu, nýbrž přes politická rozhodnutí, vojenské akce, skrz život obyčejných přeživších lidí, přes letce, techniky, velitele ... Tohle všechno je nasnímáno v zajímavém vizuálním, ale hlavně dynamicky-dokumentárním kamerovém stylu, se všemi reality nešvary typu brutální zooming, otáčení kolem vlastní osy, roztřesený či zrnitý obraz, nesystematický pohyb, přeostřování. A pak je tu zásadní věc (pokusím se to pojmenovat) - kruhové nájezdy kamery, které dominují hlavně během leteckých bitev - těžko popsat slovy, to se musí vidět. Tohle všechno evokuje neustálou akci, pohyb, nervozitu, napětí ... (i ve chvílích, kdy tomu tak není). Battlestar Galactica Pilot je dechberoucím ukázkou "špinavé" filmařiny, která stírá hranice mezi televizní obrazovkou a plátnem. Je to výlet do krajin zásadních rozhodnutí (nejen správných), lidských slabostí, špatností ale i odvahy, výlet smutný a často brutálně realistický, absentující na vznešený idealismus. A to je prostě něco extra. 85%(24.9.2008)

Napínavý tříhodinový film, který byl vysílaný i jako čtyřdílná minisérie, je skvělým úvodem do světa Battlestar Galactica. Cyloni napadnou lidstvo a díky souhře náhod je Battlestar Galactica jedinou bitevní lodí schopnou odporu. Stará bitevní loď má být v den útoku vyřazena z provozu, přesto se stane jedinou nadějí lidstva. Skvělá hudba jenom umocňuje zážitek z perfektního příběhu, který je nejen napínavý ale i velmi chytrý. postavy jsou jako živé, hned si je zapamatujete, a finále navnadí na pokračování.(5.3.2011)

Film, kterej mě hned chytl. Hodně jsem srovnával se seriálovým předchůdcem z roku 1978 a všechno, co mu chybělo (a mu chybělo úplně všechno), najdete tady. Nevím, jak je to v celé další sérii, ale film má podle mě našlápnuto dobře. Na sci-fi mě moc neužije, ale tohle je fakt udělaný hezky. Tvůrcům nelze než poblahopřát.(20.11.2007)

• - Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)

• - Během FTL skoku Galaktiky k Ragnaru jsou vysunuté hangáry, přestože je v předchozí scéně zasunuli. (Pepy)

• - Spoiler: Presklená budova, v ktorej Doktor (Tim Henry) oznamuje Laure Roslinovej (Mary McDonnell), že má rakovinu, bola použitá aj v seriály V (2009) ako stanica pre dopravu na kozmickú loď. (AdamDM)