Battlestar Galactica (TV film)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

• Chrustyn

Vysoce oceňovaný sci-fi seriál, který započal tímto tříhodinovým filmem je pro mě ohromným zklamáním a utvrzuje mě v tom, že nejspíše nejsem seriálový divák. Nevím jak to bude fungovat (a popravdě se mi seriál moc začínat nechce) v 50-ti minutových dílech ale úvodní film mě nebavil. Jediné co jsem si odnesl je slušná výprava a kvalitně napsané postavy ale příběhově mě film opravdu nudil a "etapové" dokoukávání pro mě občas bylo utrpením. Zkusím prvních pár dílů ale moc šancí tomu nedávám.(4.8.2010)

Pilotní minisérie se rozjíždí v opravdu velkém stylu, megalomanský útok robotů, produktů člověka, zničí téměř celé lidstvo a do vyhnanství, vstříc nejistému osudu, se vydává pouze relativně malá skupina přeživších ve vesmírné lodi zvané Battlestar Galactica. Na to, o jak velkou a celoplošnou událost se jedná, zachází pilotní čtyřdíl Battlestar Galacticy i do detailů, vše srozumitelně vysvětlí, nastíní základní charaktery (které jsou později jednou z úplně předních složek seriálu) a udá směr, kterým se později celý seriál bude ubírat, tedy utěk před roboty - Cylony a hledání Země (Nezemě). Seriál je velmi slušně zpracován, souboje a exploze jsou efektní a hlavně celá vesmírná flotila i život na ni působí docela realisticky, nejedná se o žádnou fantasmagorii... 8/10(6.9.2008)

"Galactica" využívá jedno z klasických témat sci-fi - lidmi vytvoření roboti se vymknou kontrole a snaží se zničit své stvořitele. I když později se celý seriál postupně posune do trochu jiné polohy. V televizním formátu na první pohled viditelná technická kvalita a "realistické" prostředí. Celkem velkolepý a nikterak optimistický rozjezd. To Paldini: Ohledně postav vytýkáš seriálu to, co je jednou z jeho devíz, čím se od ostatních odlišuje a na co především klade v pozdějších sériích důraz.(25.1.2007)

"My jsme ve válce, a ty chceš přijímat rozkazy od nějaký učitelky?" Díky kamarádovi, který mi celý BSG podstrčil, aby mě přivedl na jiné myšlenky, jsem se dostal ke kvalitnímu pilotnímu dílu SF seriálu, přičemž obsahem jeho pilotního dílu není nic menšího než smrt většiny lidské populace a následný útěk několika desítek tisíc zbývajících příslušníků lidského rodu do hlubin vesmíru. Jak příhodné. Vůbec to nenavozuje depresivní myšlenky, jak by mohlo. Od bezpohlavního sterilního Startreku se BSG liší především živelností a zajímavými lidskými postavami, z nichž pochopitelně vyčnívají commander (už by se měli naučit, že odborný český ekvivalent je fregatní kapitán) Adama a plukovník Tigh v podání E. J. Olmose a M. Hogana. Jedinou vadou je k pos.... prudičská Kara Thrace (ale i ta si nakonec později v seriálu odnese svoje) a prezidentka (ex ministrině školství) Laura Roslin, která svými "myslím to dobře" akcemi až nápadně připomíná pana humanitárního bombardéra. Výborný pilot a nový svět na odpoutání mysli.(8.9.2011)

Úvodný "dvojfilm" čo má cez 180 minút dokázal veľmi dobre vtiahnuť do deja Battlestar Galactici. Je to viac temnejšie a surovejšie ako jeho príbuzný zo sveta Sci-fi seriálov a to je práve na tom to dobre. Cyloni sa s ničím nepárajú a dokážu si podmaniť každého. I tých čo o tom nemajú ani páru. Veľmi dobrý úvod do seriálu. Škoda len horších vizuálnych efektov ale na rok 2003 je to normálne. 86% - 4*.(9.2.2015)

• - Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)

• - Spoiler: Presklená budova, v ktorej Doktor (Tim Henry) oznamuje Laure Roslinovej (Mary McDonnell), že má rakovinu, bola použitá aj v seriály V (2009) ako stanica pre dopravu na kozmickú loď. (AdamDM)

• - Během FTL skoku Galaktiky k Ragnaru jsou vysunuté hangáry, přestože je v předchozí scéně zasunuli. (Pepy)