Battlestar Galactica (TV film)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

"Megalomanský úvod do světa BSG," tak bych shrnul první dojmy z této minisérie. Od parádních efektů (na TV seriál obzvlášť) a povedeného hudebního doprovodu až po hutnou atmosféru mrazivého vesmíru budovanou za pomocí velmi slušných hereckých výkonů s důrazem na psychiku postav a jejich tlačení do velice nepříjemných voleb ze kterých je jedna špatná a druhá ještě horší. Mytologické možnosti jsou velké a jsem velice zvědav, jak s nimi seriál naloží. Rozjezd rozhodně navnadil...(26.6.2013)

Už vím, na co se ještě taky J. J. koukal, než natočil nový Star Trek. Ukojený hlad trekkieho, fandy star wars a vůbec fandy vesmírných sci-fi po něčem novém. Silný pilot, s extra silnými momenty. Všechny ingredience působí na televizi až překvapivě filmově ( zamhouřené oko občas u triků). Nic podbízivého a herci mají, co hrát. Jo a k té fyzice.. funguje pouze u Viperů, Cylonské stíhací lodě už na tom tolik skvěle nejsou, avšak je to příjemný krok do reálnějších vod... nicméně, tahle tvrdší a syrovější nátlaková pohádka mě skutečně potěšila (nečekaně!). Zřejmě mě čeká nová seriálová droga. Pecka. 90%(31.1.2011)

Úvodní film (ve skutečnosti miniseriál) k připravovanému seriálu, který vychází z 27 let starého televizního sci-fi seriálu. Pár velkých změn, ale vesmír zůstal stejný. Film perfektně rozjíždí velkou jízdu, na kterou navazují již dvě série a třetí se blíží (listopad 06 už tu skoro je:)). Seriál je plný zvratů a ten největší přijde na konci druhé série. Totální risk, který může skončit vítězstvím producentům nebo krachem seriálu.(2.10.2005)

Úvodní film pro nadcházející seriál se mi líbil. Není to sice nic, co by mě nějak dostalo, ale celých 180 minut jsem se bavil dobře. Naprosto úžasný nápad natočit seriál o lidech, kteří vlastně nepochází ze Země. Právě část, když komandér Adama prohlásí, že někde ve vesmíru je planeta, kde žijí také lidé - Země, a že to je jejich naděje pro přežití, je naprosto úžasná a přejede vám mráz po zádech. Výborný nápad, o kterém už asi hodně z nás přemýšlelo. Zdali je ve vesmíru i jiný život. Kolem každé hvězdy je to přeci možné pokud tam jsou ty správné podmínky jako u nás... Úžasný námět, no ale vraťme se k filmu. Ten působí na jednu stranu perfektně zajímavavě, na tu druhou ho trochu kazí jakási nedokonalost. Ať už se jedná o jednotlivé scény, bitvy ve vesmíru nebo rozhovory působí to na mě lacině. Je to asi tím, že je to "pouze" seriál a tvůrci si nemohou dovolit výtečné efekty, lepší kameru, herce,... Prostě a jednoduše to těm hercům nevěřím a samotné akci už vůbec. Ani nemluvě o těch scénách, jako že poslední 2 letouny ovládané dvěmi hlavními postavami zbydou až na konec a hrdinně se zachrání z bezvýznamné situace. To jsou šílený klišé, by se jeden pos*al. Tyhle scény jsou někdy v pohodě, ale nic se nemá přehánět! Dobrý začátek všeobecně oblíbeného seriálu. Já jsem zatím zhlédl pár dílů první série a docela se děsím a nudím. Snad bude líp. Uvidíme. 80%(30.10.2009)

Uvodni miniserie je krasna ukazka toho jak by sci fi melo zacinat. Uprimner receno takovy najezd jsem necekal a nic podobneho jsem ani neocekaval tohle me proste dostalo. Kdybych mel porovnat uvodni miniserii s pozdejsim serialem tak tahle miniserie spolecne s prvni serii je o neco lepsi nez zbyle serie. Presto se jedna o paradni nastup pro me velice kvalitniho sci fi serialu. 90%(12.7.2008)

• - Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)

• - Geena Davis odmietla rolu Laury Roslin kvôli rizikovému tehotenstvu. (Original.M)

• - Spoiler: Presklená budova, v ktorej Doktor (Tim Henry) oznamuje Laure Roslinovej (Mary McDonnell), že má rakovinu, bola použitá aj v seriály V (2009) ako stanica pre dopravu na kozmickú loď. (AdamDM)