Battlestar Galactica (TV film)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

• Paldini

Nedá mi to, ale musím srovnávat se Star Trekem. Sice je tohle jen pilotní předseriál, ale čekal jsem něco jiného než právě jen variaci na Star Trek. A oproti Star Treku, kde každá postava byla perfektně charakterizována, mi tady chybí detailnější vyprofilování hlavních postav, i když času na to je spousta. Všechny postavy jsou si podobné a připomínají členy armády (i když jimi vlastně jsou). Děj není také nikterak objevný (viz. komentář Djkomy) a vesmírné bitvy, v nichž je nesporná síla tohoto seriálu, mě nikdy nebraly a jsem spíše pro konflikty mezi postavami, kde jasně vítězí Star Trek. No a doslova strašný je herecký antivýkon Jamese Callise v roli Dr. Gaiuse Baltara.(26.2.2006)

Úvodný "dvojfilm" čo má cez 180 minút dokázal veľmi dobre vtiahnuť do deja Battlestar Galactici. Je to viac temnejšie a surovejšie ako jeho príbuzný zo sveta Sci-fi seriálov a to je práve na tom to dobre. Cyloni sa s ničím nepárajú a dokážu si podmaniť každého. I tých čo o tom nemajú ani páru. Veľmi dobrý úvod do seriálu. Škoda len horších vizuálnych efektov ale na rok 2003 je to normálne. 86% - 4*.(9.2.2015)

Neskutečně poutavé. Nenapadá mě nic jiného než: realistické sci-fi, blízkost a opravdovost děje, až jednoduché principy, opírající se o dávno známé technologie z jiných vesmírných příběhů, které jsou zde, ale zcela jasně přiblíženy a vysvětleny. Star Wars zaujmou svou epičností a rozsahem. Star Trek dobrodružností a rozmanitostí. Galactica je však nejvíce lidská, emotivně příbuzná a celkově dojemně napínavá. V jednoduchosti je síla a v hloubce krása.(28.3.2011)

Dlouho jsem se Battlestar podvědomě bránil, přestože jsem veliký fanda sci-fi. Teď už vím, že to byla chyba. Jako první ze všech filmových počinů na toto téma jsem si vybral tenhle snímek a zjevně jsem neudělal chybu. Časem se vrhnu na seriál, a doufám, že mě bude bavit alespoň tak, jako tento film. Za mě 4 hvězdy a 77%(10.4.2014)

Pozvolnejsi pilotni miniserie ke skvele vypadajicimu, nadupanemu scifi serialu. Vzhledem k tomu, ze je to uvod do celehoo deni, lze mu pomalejsi rozjezd snadno odpustit. Nutno ovsem podotknout, ze slovo pomalejsi jsem zvolila pouze v porovnani s tempem nasledujicich dilu. Neznamena to, ze je tento pilot nudny. To ani nahodou. Prave naopak. Edit:// Po shlédnutí všech dílů musím čestně podotknout, že to je nejlepší scifi seriál, který jsem kdy viděla. Promiň Jossi, Firefly až na druhém místě.(6.3.2009)

• - Geena Davis odmietla rolu Laury Roslin kvôli rizikovému tehotenstvu. (Original.M)

• - Během FTL skoku Galaktiky k Ragnaru jsou vysunuté hangáry, přestože je v předchozí scéně zasunuli. (Pepy)

• - Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)