Battlestar Galactica (TV film)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

Takovou smršť zájmu o sci-fi tenhle seriál rozpoutal, a já i na podruhé shlédnutí nedokážu pochopit, co na něm je tak originálního a chytlavého, že plno lidí tohle bere jako kult, který časem dokáže přebýt Hvězdnou Bránu nebo dokonce Star Trek. Vyrůstal jsem na něčem jiném a podle mě má seriál obsahovat postavy, které si oblíbím, budu mít rád, a hlavně mě chytnou. Tenhle tříhodinovej pilot vlastně ukazuje, na co má divák čekat, když si pustí seriál. Akční vesmírné scény jsou schválně zvláštně až trošičku herně počítačově upraveny, ale určitě to není špatné, jen ty postavy a celkově ta myšlenka mi příjde na jednu stranu sice originální ale na druhou hrozně otravná. Podle mě v tom seriálu vůbec není ten potenciál, která já od sci-fi seriálu chci, chci ve vypjatých scénách uvolnit, chci mít příběh, který mě bude chtít chytit a nepustí, čekal jsem prostě něco jiného, i když pilot byl ještě docela dobrý.(15.5.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +má to fenomenální nástup, na TV film úžasné efekty a nevídanou vesmírnou akci, všemu však vévodí dynamická a napínavá hudební část, má to úzkostný příběh plný pesimismu a zároveň i nadějí -no nejsem si jist jak dlouho si budu zvykat na herce, problém mi dělal slovenský dabing/// Prvních pár desítek minut jsem si nebyl vůbec jist, jestli tohle nakonec bude seriál pro mě. Přeci jen jako fanoušek Hvězdné brány si dost těžko budu zvykat na úplně jiný "vesmír" se všemi jeho novými zákonitostmi, příběhem, postavami a dějem. Netrvalo však o moc déle a tento úvodní film mě začal naprosto pohlcovat jako černá díra pohlcuje vše kolem. Už dlouho, vlastně vůbec nikdy jsem u (úvodního!) filmu neviděl tak ohromující a napínavou atmosféru, tak drsné a efektní vesmírné bitvy a přitom vše v tak uvěřitelných a reálných kulisách. Naprosto tu chybí prvek "mi jsme hrdinové, my zvládneme všechno a dostaneme se odevšad". Nic takového tu nenajdete. Všude tu jsou normální lidí, kteří se jen snaží zachránit sami sebe a v neposlední řadě lidskou rasu. Teď už jen napjatě očekávám první díly a možná v tomto vesmíru najdu novou seriálovou vášeň./// Celkem 91%///(26.1.2010)

Pilot poměrně slušně nalákal na seriál, i když chyba byla, že tohle začínám sledovat až po Stargate: Universe, která je doslova klonem BSG, takže mám určité obavy, aby se z toho seriálu nestala nehorázná nuda. Oproti SG-1 bych ale vyzdvihl parádní hudbu a všechny scény z vesmíru, které vypadají naprosto k uvěření a propracované do nejmenších detailů. Na druhou stranu mě nějak neberou postavy. Tricia Helfer kráska k pohledání, Katee Sackhoff z 24 a Jamie Bamber v pohodě ale to je vše a v porovnání s O'Neillem, Sheppardem, Pickardem a dalšími se se sympatiemi nemohou ani trochu rovnat. Váhám mezi 3 a 4*. Zvolím nižší hodnotu s tím, že radši přidám samotnému seriálu(30.1.2010)

Opravdu skvostný pilot, který nás pěkně zhurta uvádí do prostředí války lidstva s Cylany a rozhodně vás přinutí sledovat další a další epizody novodobého příběhu Noemovy archy. Navíc se mi vždycky líbila hudba, která zazní vždy, když se na scéně objeví tajemná červená Cyloňanka. Tak tedy vzhůru za velkým vesmírným dobrodružstvím...(2.3.2006)

Už vím, na co se ještě taky J. J. koukal, než natočil nový Star Trek. Ukojený hlad trekkieho, fandy star wars a vůbec fandy vesmírných sci-fi po něčem novém. Silný pilot, s extra silnými momenty. Všechny ingredience působí na televizi až překvapivě filmově ( zamhouřené oko občas u triků). Nic podbízivého a herci mají, co hrát. Jo a k té fyzice.. funguje pouze u Viperů, Cylonské stíhací lodě už na tom tolik skvěle nejsou, avšak je to příjemný krok do reálnějších vod... nicméně, tahle tvrdší a syrovější nátlaková pohádka mě skutečně potěšila (nečekaně!). Zřejmě mě čeká nová seriálová droga. Pecka. 90%(31.1.2011)

• - Spoiler: Presklená budova, v ktorej Doktor (Tim Henry) oznamuje Laure Roslinovej (Mary McDonnell), že má rakovinu, bola použitá aj v seriály V (2009) ako stanica pre dopravu na kozmickú loď. (AdamDM)

• - Během FTL skoku Galaktiky k Ragnaru jsou vysunuté hangáry, přestože je v předchozí scéně zasunuli. (Pepy)

• - Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)