poster

Battlestar Galactica (TV film)

 • USA

  Battlestar Galactica

 • Slovensko

  Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

 • JohnCZ
  *****

  "Megalomanský úvod do světa BSG," tak bych shrnul první dojmy z této minisérie. Od parádních efektů (na TV seriál obzvlášť) a povedeného hudebního doprovodu až po hutnou atmosféru mrazivého vesmíru budovanou za pomocí velmi slušných hereckých výkonů s důrazem na psychiku postav a jejich tlačení do velice nepříjemných voleb ze kterých je jedna špatná a druhá ještě horší. Mytologické možnosti jsou velké a jsem velice zvědav, jak s nimi seriál naloží. Rozjezd rozhodně navnadil...(26.6.2013)

 • Honzíno
  *****

  Už vím, na co se ještě taky J. J. koukal, než natočil nový Star Trek. Ukojený hlad trekkieho, fandy star wars a vůbec fandy vesmírných sci-fi po něčem novém. Silný pilot, s extra silnými momenty. Všechny ingredience působí na televizi až překvapivě filmově ( zamhouřené oko občas u triků). Nic podbízivého a herci mají, co hrát. Jo a k té fyzice.. funguje pouze u Viperů, Cylonské stíhací lodě už na tom tolik skvěle nejsou, avšak je to příjemný krok do reálnějších vod... nicméně, tahle tvrdší a syrovější nátlaková pohádka mě skutečně potěšila (nečekaně!). Zřejmě mě čeká nová seriálová droga. Pecka. 90%(31.1.2011)

 • Djkoma
  *****

  Úvodní film (ve skutečnosti miniseriál) k připravovanému seriálu, který vychází z 27 let starého televizního sci-fi seriálu. Pár velkých změn, ale vesmír zůstal stejný. Film perfektně rozjíždí velkou jízdu, na kterou navazují již dvě série a třetí se blíží (listopad 06 už tu skoro je:)). Seriál je plný zvratů a ten největší přijde na konci druhé série. Totální risk, který může skončit vítězstvím producentům nebo krachem seriálu.(2.10.2005)

 • Hrabka
  ****

  Úvodní film pro nadcházející seriál se mi líbil. Není to sice nic, co by mě nějak dostalo, ale celých 180 minut jsem se bavil dobře. Naprosto úžasný nápad natočit seriál o lidech, kteří vlastně nepochází ze Země. Právě část, když komandér Adama prohlásí, že někde ve vesmíru je planeta, kde žijí také lidé - Země, a že to je jejich naděje pro přežití, je naprosto úžasná a přejede vám mráz po zádech. Výborný nápad, o kterém už asi hodně z nás přemýšlelo. Zdali je ve vesmíru i jiný život. Kolem každé hvězdy je to přeci možné pokud tam jsou ty správné podmínky jako u nás... Úžasný námět, no ale vraťme se k filmu. Ten působí na jednu stranu perfektně zajímavavě, na tu druhou ho trochu kazí jakási nedokonalost. Ať už se jedná o jednotlivé scény, bitvy ve vesmíru nebo rozhovory působí to na mě lacině. Je to asi tím, že je to "pouze" seriál a tvůrci si nemohou dovolit výtečné efekty, lepší kameru, herce,... Prostě a jednoduše to těm hercům nevěřím a samotné akci už vůbec. Ani nemluvě o těch scénách, jako že poslední 2 letouny ovládané dvěmi hlavními postavami zbydou až na konec a hrdinně se zachrání z bezvýznamné situace. To jsou šílený klišé, by se jeden pos*al. Tyhle scény jsou někdy v pohodě, ale nic se nemá přehánět! Dobrý začátek všeobecně oblíbeného seriálu. Já jsem zatím zhlédl pár dílů první série a docela se děsím a nudím. Snad bude líp. Uvidíme. 80%(30.10.2009)

 • BMAJTZ
  *****

  Uvodni miniserie je krasna ukazka toho jak by sci fi melo zacinat. Uprimner receno takovy najezd jsem necekal a nic podobneho jsem ani neocekaval tohle me proste dostalo. Kdybych mel porovnat uvodni miniserii s pozdejsim serialem tak tahle miniserie spolecne s prvni serii je o neco lepsi nez zbyle serie. Presto se jedna o paradni nastup pro me velice kvalitniho sci fi serialu. 90%(12.7.2008)

 • - Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)

 • - Geena Davis odmietla rolu Laury Roslin kvôli rizikovému tehotenstvu. (Original.M)

 • - Spoiler: Presklená budova, v ktorej Doktor (Tim Henry) oznamuje Laure Roslinovej (Mary McDonnell), že má rakovinu, bola použitá aj v seriály V (2009) ako stanica pre dopravu na kozmickú loď. (AdamDM)