poster

Battlestar Galactica (TV film)

 • USA

  Battlestar Galactica

 • Slovensko

  Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

 • Johny_fork
  ***

  Nízkorozpočtovost je místy znát a 3 hodinová stopáž je zkrátka moc, na to co se odehraje, nicméně jako úvodní díl k seriálu vypadá BG velmi slibně a nastíněná mytologie se mi vcelku zamlouvá.(14.3.2009)

 • novoten
  ****

  Co když se Bůh rozhodl, že udělal chybu? Pilotní díl Galacticy je pořádným tříhodinovým mackem, který by při určitých dějových úpravách klidně mohl být samostatným velkofilmem, ale naštěstí mi bylo souzeno se s touhle (ne)sympatickou posádkou nějaký čas setkávat. Od úvodu bylo jasné, že tvůrci mysleli na všechny aspekty správného seriálu a silná psychika postav je zde umocněna zvláštní aurou, když v důsledku daných událostí prochází každý hrdina opravdovou zkouškou ohněm. Druhým triumfem je atraktivní a poutavá mytologie. Protivníci jsou zahaleni rouškou tajemství a přesto dodávají realistickému vyznění velmi temný podtón. Třetí klíčovou výhodou je pak téma. Myšlenka "co bych dělal, kdyby to dopadlo takhle" se dostane do hlavy snad každému divákovi a je jenom na něm, zda chce sledovat, jak budou reagovat Starbuck, Apollo, Bill Adama a spol. Já do toho šel s nimi a nikdy nelitoval.(7.7.2007)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Cyloni byly vytvořeni lidmi..............(23.3.2014)

 • Superpero
  *

  Nechápu, nestíhám. Přišlo mi to jako giganticky nízkorozpočtovej exkrement s badnou ošklivejch pornoherců, co lítaj někde ve vesmíru a bojujou s robotama. Abslutně bez nápadu, atmosféry...no fuj bléééé.(7.12.2006)

 • Dever
  *****

  Mňa sci-fi nikdy neomrzí. Parádne zahriate pred samotným seriálom ktorý je dôvodom videnia tohoto filmu a môžem len povedať, že rozhodnutie to bolo naozaj výborné. Teším sa na seriál ........(28.12.2011)

 • - Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)

 • - Během FTL skoku Galaktiky k Ragnaru jsou vysunuté hangáry, přestože je v předchozí scéně zasunuli. (Pepy)

 • - Spoiler: Presklená budova, v ktorej Doktor (Tim Henry) oznamuje Laure Roslinovej (Mary McDonnell), že má rakovinu, bola použitá aj v seriály V (2009) ako stanica pre dopravu na kozmickú loď. (AdamDM)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace