poster

Battlestar Galactica (TV film)

 • USA

  Battlestar Galactica

 • Slovensko

  Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

 • higuain
  *****

  Pilotní filmy bývají všelijaké, ale jejich základní úkoly jsou vždy stejné; uvést diváka do děje a přesvědčit ho, že navazující seriál bude stát za čas strávený jeho sledováním. V případě Battlestar Galactica nešlo na seriál navnadit už o moc víc. Inteligentní hardcore sci-fi, které má v podstatě jen dva nedostatky, pro které ale existují argumenty, jimiž se dají z velké části omluvit. 1) Možná trochu přepálená stopáž 180 minut už nezní tak přepáleně, když se na to dá dívat jako na dvoudílnou minisérii. 2) Nepříliš velkolepá vesmírná akce je v tomto žánru určitě důležitým nedostatkem, ale vyčítejte to filmu, jenž oproti klasickým blockbusterům vzniká za poměrně skromných podmínek televizní produkce a navíc je mimo to takřka dokonalý. 90% a doufám, že úroveň seriálu bude minimálně na stejné úrovni.(29.6.2015)

 • kinej
  ****

  Určitě se jedná o slibný rozjezd nečeho, čemu lze věřit, že má ambice stát se kvalitním seriálem. Oceňuji hlavně speciální efekty, které jsou na vysoké úorvni. Nic naplat, aby sci-fi seriál tohoto ražení fungoval, musí být vidět, že se na něm nešetřilo. Neustálé opakování stejných záběrů a 99% děje v interiéru, dnes už fakt nikoho nezaujme. Také oceňuji poměrně ponuré ražení seriálu. U starých seriálů jste věděli, že nikdo neumře a vše skončí dobře, což spoustu slibných sci-fi "zdebilňovalo." Dnes už se tvůrci očividně nebojí nechat umřít pár lidí, což napomáhá vytvořit napětí a atmosféru skutečné intergalaktické války. Herci jsou slušní, pouze mladý Adama šíleně přehrává.(19.2.2009)

 • Chrustyn
  **

  Vysoce oceňovaný sci-fi seriál, který započal tímto tříhodinovým filmem je pro mě ohromným zklamáním a utvrzuje mě v tom, že nejspíše nejsem seriálový divák. Nevím jak to bude fungovat (a popravdě se mi seriál moc začínat nechce) v 50-ti minutových dílech ale úvodní film mě nebavil. Jediné co jsem si odnesl je slušná výprava a kvalitně napsané postavy ale příběhově mě film opravdu nudil a "etapové" dokoukávání pro mě občas bylo utrpením. Zkusím prvních pár dílů ale moc šancí tomu nedávám.(4.8.2010)

 • Paldini
  **

  Nedá mi to, ale musím srovnávat se Star Trekem. Sice je tohle jen pilotní předseriál, ale čekal jsem něco jiného než právě jen variaci na Star Trek. A oproti Star Treku, kde každá postava byla perfektně charakterizována, mi tady chybí detailnější vyprofilování hlavních postav, i když času na to je spousta. Všechny postavy jsou si podobné a připomínají členy armády (i když jimi vlastně jsou). Děj není také nikterak objevný (viz. komentář Djkomy) a vesmírné bitvy, v nichž je nesporná síla tohoto seriálu, mě nikdy nebraly a jsem spíše pro konflikty mezi postavami, kde jasně vítězí Star Trek. No a doslova strašný je herecký antivýkon Jamese Callise v roli Dr. Gaiuse Baltara.(26.2.2006)

 • sssssycak
  ***

  Kdyby BSG neměla takovou pověst, velmi bych váhal, zda-li po takovém pilotním filmu seriálu dát šanci a sledovat ho i nadále. Pro mě silně průměrné ve všech směrech. Ale kvůli tomu, že je BSG dnes již kultem ve Sci-Fi žánru, jsem velmi zvědav na již standartní, první sérii seriálu, a budu očekávat, jakou eventuální nálož si pro nás připraví.(18.10.2014)

 • - Během FTL skoku Galaktiky k Ragnaru jsou vysunuté hangáry, přestože je v předchozí scéně zasunuli. (Pepy)

 • - Spoiler: Presklená budova, v ktorej Doktor (Tim Henry) oznamuje Laure Roslinovej (Mary McDonnell), že má rakovinu, bola použitá aj v seriály V (2009) ako stanica pre dopravu na kozmickú loď. (AdamDM)

 • - Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace