Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

(více)

Recenze (251)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Skvělé. Tahle série má výhodu, kterou Star Trek neměl. Začíná jako součást velkého celku, nemá epizodní povahu a pilotní miniseriál jasně ukazuje, že tvůrci přesně vědí, kam se ubírat a jak velká porce Battlestar Galactica může být. Narozdíl od debutu startrekovské Next Generation tu zcela postrádám nedourčenost charakterů a vágnost vazeb, všechny figury šlapou od začátku na 100%, vytvářejí se nosné vedlejší příběhové linky a ta hlavní je vyšperkovaná fantastickou apokalyptickou atmosférou. Dialogy, ač se nijak nevymykají seriálové praxi, jsou dobře trefené a patetické momenty překvapivě nedřou v krku. Vizuálně je to perfektně odvedená práce, moderní ostření kamery na digitální triky po vzoru Star Wars a moc pěkné modely lodí. Zvukově lahůdka, soundtrack má takový ten moderně exotický nádech, který tomu dodává grády. Po 180 minutách minisérie vím jedno jistě – tenhle seriál chci vidět. Na takový jsem totiž pěkných pár let čekal. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Úvodní minisérie nebo pilotní film, to je úplně fuk. Hlavní je, že tohle vás prostě zválcuje. Star Trek i SGčko vypadají ve srovnání s BSG jako nějací chudí příbuzní. Úvod do světa Battlestar Galactica prostě rozjel něco, co s námi doufám nebude přehnaně dlouho, protože bych nerad viděl zbytečné protahování a nastavování, které by snížilo tuhle kvalitu. Skvělá role pro ostříleného starouše Olmose, dále jedna z nejhnusnějších krys vesmíru (ano, mluvím o tobě, Gaie Baltare Ratte) doprovázená nádhernou a vzhledem k zevnějšku až překvapivě herecky schopnou nástupnicí startrekovské slintací ikony puberťáků Seven of Nine, posádka BSG (a tím nemyslím loď) fungující jako skvěle seřízený stroj, výborná hudba od Richarda Gibbse (v seriálu nahrazeného neméně schopným Bearem McCrearym), to všechno a mnohem víc mě dokonale infikovalo. A když je řeč o dokonalosti - fyzika Viperů, to je po všech těch X-winzích a podobně záhadně fungujících stíhačích skoro orgasmus. BSG mi svým úvodním filmem dalo plný zásah, a já jemu dávám 90%. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Takovou smršť zájmu o sci-fi tenhle seriál rozpoutal, a já i na podruhé shlédnutí nedokážu pochopit, co na něm je tak originálního a chytlavého, že plno lidí tohle bere jako kult, který časem dokáže přebýt Hvězdnou Bránu nebo dokonce Star Trek. Vyrůstal jsem na něčem jiném a podle mě má seriál obsahovat postavy, které si oblíbím, budu mít rád, a hlavně mě chytnou. Tenhle tříhodinovej pilot vlastně ukazuje, na co má divák čekat, když si pustí seriál. Akční vesmírné scény jsou schválně zvláštně až trošičku herně počítačově upraveny, ale určitě to není špatné, jen ty postavy a celkově ta myšlenka mi příjde na jednu stranu sice originální ale na druhou hrozně otravná. Podle mě v tom seriálu vůbec není ten potenciál, která já od sci-fi seriálu chci, chci ve vypjatých scénách uvolnit, chci mít příběh, který mě bude chtít chytit a nepustí, čekal jsem prostě něco jiného, i když pilot byl ještě docela dobrý. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Prolog, který funguje skutečně pouze jako prolog a nikoli i jako „samostatná jednotka“. Prolog, který v tří hodinové stopáži nabízí dvě hodiny kvalitního materiálu a hodinu vaty. Prolog, který se i přes zajímavá a kontroverzní témata příliš bojí zabrousit i pod povrch. Prolog, ve kterém je nejzajímavější a nejlépe napsaná postava zcela zabita hercem, který ji svým „hereckým“ výkonem spíše karikuje. Prolog, ze kterého nesálá beznaděj zachycující cca čtyřiadvacet hodin během zániku lidstva a všeho co civilizaci jako takovou definuje; naopak to působí jako by se to vlastně nikoho ani netýkalo, jako když si v novinách u snídaně přečtete o hrůzách páchaných kdesi v Africe... I přesto všechno především prolog ke sci-fi, která svým „anti space operovým“ potenciálem a aktuálními tématy rozhodně navnazuje na hlavní chod; a tedy svůj účel ve výsledku plní. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Úvodní film (ve skutečnosti miniseriál) k připravovanému seriálu, který vychází z 27 let starého televizního sci-fi seriálu. Pár velkých změn, ale vesmír zůstal stejný. Film perfektně rozjíždí velkou jízdu, na kterou navazují již dvě série a třetí se blíží (listopad 06 už tu skoro je:)). Seriál je plný zvratů a ten největší přijde na konci druhé série. Totální risk, který může skončit vítězstvím producentům nebo krachem seriálu. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (6)

  • Během FTL skoku Galaktiky k Ragnaru jsou vysunuté hangáry, přestože je v předchozí scéně zasunuli. (Pepy)
  • Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)

Související novinky

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)

Reklama

Reklama