Po jaderné katastrofě naláká vidina jídla vyhladovělou rodinu do hotelu, kde mají účinkovat v divadelní hře. Diváci ale začnou postupně mizet. (Netflix)

Trailer

darkrobyk

Příjemná atmosférická jednohubka s pěkným vizuálem nepřináší sice do žánru nic nového, ale rychle uteče. Popravdě chybějící gore (to falešné podříznutí se nepočítá) mi tentokrát až tak nevadilo, páč by z toho pak byl spíše další klon Texaského masakru nebo hor s očima a tak podobně. Jen kdyby na pódiu stál Vincent Price, bylo by to o třídu výše. Ovšem mě trochu zaráží, že si leckdo stěžuje skrze chybějící severskou atmosféru. Tož aby ne, když je to český horor, že? Nejen Karlovy Vary a Praha, ale i Češi početně Nory převážili....a na Čechy to zas tak špatné není. ()

Morholt

Líbil se mi samotný koncept s divadelním hotelem, ve kterém se diváci procházejí po patrech a v jednotlivých apartmánech sledují různé scény. Sem tam se podařilo vykouzlit i pocit nejistoty v tom, co je a není představení, ačkoliv tady má film jisté rezervy. Nicméně největší problém vidím ve skutečnosti, že Herdal se soustředí především na vizuální stránku věci, která je sice velmi slušná, ale zase nemá takový formát, aby utáhla celý film. Stačilo přidat pár nápadů co se samotných pokojů týče a přidat trochu na brutalitě. On se sice film snaží tvářit kontroverzně a krvavě, ale když to tak vezmu kolem a kolem, tak gore je tu co by se za nehet vešlo. Největší prostor tak dostává prostě pobíhání po budově a hledání dcerky. A to je vzhledem k tomu, co se v hotelu děje, docela velký nedostatek. V tomto případě bych se nebránil zámořskému remaku, který by dostal do ruky nějaký pořádný řezník. Zatím to vidím jako promarněnou příležitost. 40% ()

kaylin

Norský snímek „Kadáver“ si rozhodně zaslouží pozornost. Jistě, není to vyloženě dechberoucí film, i když myslím, že slabším povahám ten dech přece jen vezme. Hlavně je to ale v tom, jak se zde dobře pracuje s celkem jednoduchým námětem, který byl využit nikoli k explicitním hodům, ale vlastně k emočně silnému snímku, kdy – pravda – finále už mi přišlo trochu moc na city. ()

EvilPhoEniX

Film má zajímavý příběh s originálním nápadem. Film se odehrává po výbuchu jaderné katastrofy, kde lidem dochází jídlo a bojují o přežití a chystá se charitativní event v místním hotelu, kde návštěvníci dostanou jídlo zdarma i se mohou účastnit divadelní hry odehrávající se v prostorách hotelu. Brzy však návštěvníci začínají záhadně mizet. Ten ústřední nápad je hodně fajn, vizuálně je Kadaver solidní a občas funguje i napětí, jen škoda že to jaksi nestačí. Finální zvrat jsem odhadl někde v půlce, sice jsem rád, že si tvůrci zvolili tuhle cestu, ale rozhodně to chtělo přidat na brutalitě i intenzivitě. Slušný průměr z Norska, který si myslím neurazí, ale dalo se z nápadu vytřískat ještě víc. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 5/5. ()

ricci.s

Taká prechádzka, neskôr naháňačka po podivnom hoteli, v ktorom rodičia hľadajú svoju stratenú dcéru, pričom sú očividne v ohrození života všetci diváci. Nápad fajn, ale tú typickú severskú atmosféru som akosi nezachytil (prírodné horory im idú jasne lepšie), navyše brutálne to nie je vôbec, takže ostalo len pri tom dobrom nápade. Herecky či technicky som problém nevidel. Veľmi šedý priemer, na ktorý sa aj veľmi rýchlo zabudne. ()

• Záběry na hotel jsou ve skutečnosti záběry na hotel Imperial v Karlových Varech. (petikacka)