Reklama

Reklama

Kadáver

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Po jaderné katastrofě naláká vidina jídla vyhladovělou rodinu do hotelu, kde mají účinkovat v divadelní hře. Diváci ale začnou postupně mizet. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Film má zajímavý příběh s originálním nápadem. Film se odehrává po výbuchu jaderné katastrofy, kde lidem dochází jídlo a bojují o přežití a chystá se charitativní event v místním hotelu, kde návštěvníci dostanou jídlo zdarma i se mohou účastnit divadelní hry odehrávající se v prostorách hotelu. Brzy však návštěvníci začínají záhadně mizet. Ten ústřední nápad je hodně fajn, vizuálně je Kadaver solidní a občas funguje i napětí, jen škoda že to jaksi nestačí. Finální zvrat jsem odhadl někde v půlce, sice jsem rád, že si tvůrci zvolili tuhle cestu, ale rozhodně to chtělo přidat na brutalitě i intenzivitě. Slušný průměr z Norska, který si myslím neurazí, ale dalo se z nápadu vytřískat ještě víc. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 5/5. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Hodně slabej odvar toho co se z tak dobrýho nápadu dalo vyždímat. Film mě bavil asi tak prvních 20 minut. Pak už šlo jen o bezhlavý pobíhání po hotelu. Navíc pointa je průhledná hned od začátku. Pro mě obdobný zklamání jako nedávno viděnej The Cannibal Club(2018). A to mám pro filmy zaměřující se na kanibalismus celkem slabost. No, protentokrát si budu muset zajít chuť. ()

Reklama

Houbiczska 

všechny recenze uživatele

Neznámý norský film od stejně neznámých tvůrců je nakonec obrovské překvapení a jak jsem byli před filmem kvůli zdejšímu hodnocení skeptický, tak jsem z něj nakonec překvapen. Cadaver má výborný a originální nápad, kdy v postapo světě, kde není co jíst, láká luxusní hotel chudé obyvatele města na představení s vidinou, že za účast v publiku dostanou jídlo zdarma. Postupně ale začnou lidé mizet a časem je jasné, o co tady jde. Na filmu je nejlepší jednoznačně budovaná atmosféra, která mě hned vtáhla, a touhla zjistit, co se to v hotelu vlastně děje. Divák neví, co v hotelu je součást překvapení a co je zoufalý pokus návštěvníků o přežití. Stejně tak doprovodná hudba dává dohromady výborný zážitek, u kterého jsem byl napjatý až do konce. Objeví se i trocha krve a v závěru drama (které si mohli odpustit a vůbec bych nebyl proti), ale primárně se jedná o drsný atmosferický horor a já výsledku tleskám, i když jdu úplně proti proudu 2-3hvězdičkových hodnocení. Tohle je povinnost pro horor/netflix diváka a je dobré, aby si na film udělal každý názor sám - toto je jednoznačně výjimka, kdy není dobré dát předem na negativní recenze. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Taká prechádzka, neskôr naháňačka po podivnom hoteli, v ktorom rodičia hľadajú svoju stratenú dcéru, pričom sú očividne v ohrození života všetci diváci. Nápad fajn, ale tú typickú severskú atmosféru som akosi nezachytil (prírodné horory im idú jasne lepšie), navyše brutálne to nie je vôbec, takže ostalo len pri tom dobrom nápade. Herecky či technicky som problém nevidel. Veľmi šedý priemer, na ktorý sa aj veľmi rýchlo zabudne. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Příjemná atmosférická jednohubka s pěkným vizuálem nepřináší sice do žánru nic nového, ale rychle uteče. Popravdě chybějící gore (to falešné podříznutí se nepočítá) mi tentokrát až tak nevadilo, páč by z toho pak byl spíše další klon Texaského masakru nebo hor s očima a tak podobně. Jen kdyby na pódiu stál Vincent Price, bylo by to o třídu výše. Ovšem mě trochu zaráží, že si leckdo stěžuje skrze chybějící severskou atmosféru. Tož aby ne, když je to český horor, že? Nejen Karlovy Vary a Praha, ale i Češi početně Nory převážili....a na Čechy to zas tak špatné není. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Sál, ve kterém diváci večeří a poté se v něm odehrávají rituály a závěrečná scéna, je v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. (vodelu)
  • Záběry na hotel jsou ve skutečnosti záběry na hotel Imperial v Karlových Varech. (petikacka)

Reklama

Reklama