Začínající baletka Kate dostane stipendium na prestižní baletní škole v Paříži. Po příjezdu její sebevědomí podrobí zkoušce tanečnice Marine, která nedávno ztratila bratra. Přes počáteční konflikty se mezi nimi vytvoří vztah nabitý emocemi i soutěživostí, poznamenaný lhaním i sexuálním probouzením, zatímco riskují vše, aby se dostaly do souboru pařížské Národní opery. (Prime Video)

Trailer

Arsenal83

Niečo na spôsob Black Swan. Kristine Forseth som si obľúbil najmä u veľmi dobrého krátkeho seriálu Hledání Aljašky a presne tú svoju dievčenskú pózu zahrala dobre aj tu. Každopádne ide o prostredie baletu a keďže dnes sú už povinné kvóty na menšiny, samozrejmosťou sú tu namejkapovaní chlapi v tielkach, iný chlap, ktorý sa tvári, že je žena, pritom hovorí hlbokým barytónom, objaví sa tu aj rasovo zmiešaný pár a zavŕši sa to aj lesbickými scénami. Odhliadnuc od toho film poukazuje na krehkosť dievčených a ženských priateľstiev. Že mnohokrát to môže prepuknúť až do vášne, ale stačí malý zlom a je tu obrovská nenávisť. A samozrejme tá ženská súťaživosť. Filmu sa ale nepodarilo dostatočne dobre uchopiť práve tú intrigánsku časť. Tam bol priestor urobiť z filmu naozajstnú Čiernu labuť, ale to sa mu dosiahnuť nepodarilo. Pritom aj ten záver naznačuje, odkiaľ prišla inšpirácia. ()

Mukade

SPOILER --------------------- Písané v priebehu sledovania: keď to skončí nejako negatívne, nepríjemne, dám hviezdu dolu z piatich..................... Nedal som... For me, masterpiece, som nadšený ♥.  ........................ ťuk ............... Dodatočne som zistil, že predlohou pre scenár je bestselerová young adult kniha Bright Burning Stars a to "young adult" vysvetľuje, prečo je príbeh celkovo pozitívny a príjemný. Kniha má na obálke "nálepku" , určite oprávnenú, "Read it before you see it!" a dobrý "namotávací" propagačný citát: " "A compulsively readable story. I was breathless and battling tears up until the very last stunning turns onstage and beyond. A dazzling, heart-wrenching debut.” — Nova Ren Suma, #1 New York Times bestselling author " (: ()

• Navzdory tomu, že se film odehrává v Paříži ve Francii, se ve skutečnosti natáčelo v Budapešti v Maďarsku. (SONY_)