The Marksman

• USA The Minuteman (pracovní název) (více)

Strýc Carlos volá Rose (Teresa Ruiz), že musí ihned zmizet z baráku se svým malým synkem Miguelem (Jacob Perez), jelikož jde po něm drogový kartel. Jim (Liam Neeson) má ranč blízko hranice. Příliš se mu nevede. Manželka mu umřela a při její léčbě přišel o všechny své úspory. Banka mu za 90 dní zabaví barák a jemu nezbývá nic jiného, než prodat zbytek stáda. Když jede poblíž plotu, tak narazí na Rose, jak utíká s Miguelem před chlapíky z kartelu, a dojde k přestřelce. Na Jima čeká nelehký úkol – ochránit Miguela před zabijáky. (PROCESOR)

castor

Bývalý mariňák, nyní rančer Liam Neeson, klábosení s malým mexickým sirotkem a minimum akce. Neeson, ze kterého na stará kolena udělali Besson a další akční hvězdu, bohužel dobrých pět let nenatočil pořádný akční biják a tady navíc sklouznul do ještě většího průměru. Stojí za ním režisér Robert Lorenz, což je producent řady filmů Clinta Eastwooda, ovšem odkoukal od něj evidentně pramálo. Pohraniční drama, kterak hlavní hrdina stále oplakává zesnulou ženu a bojuje o jejich společný dům (holt léčba manželky byla nákladná). A občas bojuje i s tím, že jeho pozemek sousedí s místem, kudy kartel rád pašuje drogy nebo jím probíhají imigranti. Liam dá slib, párkrát vystřelí, protáhne nás spoustou nezáživných scén, vymění si pár drsných pohledů se záporáky z kartelu, na klukovi nám těžko začne záležet a pak to skončí. Škoda. Dvě až tři hvězdy. ()

Lima

Šediny a vrásky přibývají, ale ty Liamovi sluší a on určitě umí stárnout s grácií. Není to klasická akční neesonovka, kterou asi lidi čekali, spíš takový lidský, civilní příběh jednoho stárnoucího mariňáka, ve dvou scénách okořeněné nějakým tím malým střílením, kde ke konci padne i nějaké to klišé, které tak nemám rád (vykecávání se záporákem). Docela příjemné dvě hodiny, ale za měsíc už to zapomenu. ()

EvilPhoEniX

Slaboučký. Je vtipné, že si najednou lidé stěžují na nedostatek akce, kdyby zde byla od začátku do konce, tak si stěžují na absenci příběhu, bohužel tyhle dvě věci k sobě jdou málokdy, tak zamrzí, že si režisér zvolil bohužel pro mne tu méně atraktivní variantu. Na zabití nudného nedělního odpoledne je to OK, Liam má pořád dost charisma na to, aby mě vyloženě otrávil, ale klouby už očividně moc neslouží a zabijáci kartelu moc respektu nevzbuzovali. 5/10. ()

verbal

Na papuče a cévkování pomalu zralého rachitického dědu Nýsna tentokráte přestalo bavit střílet prérijní kojoty, a tak se pomazlil s hvězdotřpytným praporem, vrazil nitrák pod jazyk a vypravil se střílet mexické kokoty. A zase si při tom hraje na zachránce slabých a utlačovaných, zejména bezbranných vdov a sirotků. Aby to při své matuzalémovosti neměl příliš těžké, poslal na něj jeden z rozvracečů mexické hospodářské soutěže v odvětví chechtavého zemědělství čtyři přitroublé otyloně, kteří by nebyli zjevně schopni nafiletovat ani profesionálního kvadruplegika, natož vyklepaného a rozkornatělého důchodce z NAVY SENILS, ze kterého prostě Stalone nebude ani na Silvestra. Nasraně druhé je třeba docenit, že to děda dal celé bez chodítka, docela to ve své blahoslavenosti odsejpalo a bylo to trochu méně xblití než předchozí patetické telenovely o záludnostech akčního stárnutí. Čili 2,500000000128. ()

Spiker01

Doby akčních peripetií Liama Neesena jsou nepochybně pryč, ale je vlastně fajn, že se klasické "neesonovky" jako ze staré školy stále točí. Vpravdě je většinou spíše úspěch, když dostaneme nějakou třeba sedmičkovou záležitost, Marksman je však pouze lehký nadprůměr s herci ve vedlejších rolích, které možná neznáte jménem, ale někde jste je viděli, natáčený velmi staromilským způsobem. Takový ten film, co si o propršeném víkendu pustíte s rodiči a nebude to bolet. ()