silentname odpad!

Ako sa dá vôbec uveriť, že jeden film môže byť tak tupý a idiotsky napísaný ako toto. "Paradise Cove" je film, ktorý by som asi neodporúčal nikomu. Ak máte radi thrillery, ani sa na to nepozerajte. Po "Every Breath You Take" som dúfal, že sa tak skoro nedočkám niečoho ďalšieho, čo by bola len halda klišé s nulovou razanciou, no ten film si zaslúži Oscara za najlepší scenár oproti tomuto. Najprv som nechápal čo sa mohlo tak neskutočne pokaziť, no potom som sa rozhodol pozrieť na režijné projekty Martina Guigui a všetko do seba zapadlo. Ak čakám skvelý thriller od človeka čo sa rozhodol priniesť film o udalostiach zo septembra 2001 o postavách vo výťahu ("9/11"), mal by som sa radšej zamyslieť nad svojimi očakávaniami. Najhoršie na tom všetkom je, že tento film je ešte nekompetentnejší a hlúpejší, ako bol "9/11". Tam som mal aspoň pocit, že sme budovali nejaké napätie. Síce sme vôbec nepotrebovali mať k tomu udalosti zo septembra 2001, ale ľudia uväznení vo výťahu, ktorí sa potrebujú čo najskôr dostať z budovy, ktorá sa má zrútiť vie priniesť nejaké napätie. Tentokrát však film dokopy len neustále chodí okolo horúcej kaše. Nevie absolútne vybudovať akékoľvek napätie, postavy sú všetko len miliónkrát prežuté klišé a mnohé postavy urobia v určitých bodoch príšerné rozhodnutia, ktoré filmu nepomáhajú absolútne v ničom. A najhoršie je, že dokopy nikto našim hrdinom neverí. Všetci reálne dávajú väčší kredit bezdomovkyni, ktorá ich terorizuje. Lebo sa jej boja? Ja neviem. Tento film je úplne odtrhnutý od reality a ani záverečné momentky, keď budeme môcť nenávisť zo strany Bree možno nejako pochopiť to nekompenzuje. Je to neskutočne veľká dávka nudy, počas celého filmu sa neudeje skoro nič a film nemá absolútne ani len nádych nejakej atmosféry. Ak chcete film s podobne stupídnou zápletkou no aspoň nejako vybudovaným napätím, pozrite si 30 rokov staré "Blue Steel". A ak sa vám ten film nepáčil, tak toto sa vám bude páčiť ešte menej. Verte mi. Hodnotenie: F ()