The Hire: The Follow

Kar-wai Wong

Andrew Kevin Walker

Harris Savides

William Chang

Můj neoblíbenější filmeček z The Hire. Kar-Wai Wong vyrobil námět, který může sloužit jako celovečerní film. Hlavně však Clive zde podává nejlepší herecký výkon. Další postavy jako Mickey Rourke v roli podezřívavého manžela, Adriana Lima v roli sledované ženy a charismatický Forest Whitaker, který Clivovi dohodil tento job tvoří nedílnou a důležitou část příběhu a dodávají mu na síle a působivosti. Tohle si nesmíte nechat ujít, má to nádhernou atmosféru, která je melancholická ,zasněná, prostě vás vtáhne. Hudba tvoří dokonalé spojení s obrazem, někdy je dokonce dominující složkou. Mistr Kar-Wai Wong dostal z krátké minutáže maximální emoce, efekt. Bravo, benissimo maestro!(31.3.2009)

Je to podpásovka ale tohle mi prostě sedlo. Nálada a hudba je prostě super a je to až takové "Jarmuschovsky" meditativní. Ta herečka co hrála tu manželku je fakt nádherná. Další podpásovskej vrchol jsou herci Owen, Whitaker a Rourke no ty já prostě můžu. Hire bez jediného výstřelu a jízdy nad 400km/h a přitom super nestačím se divit.(30.6.2005)

V pořadí třetí díl skládačky s názvem The Hire. Celovečerní snímek smrsknutý do cca šesti minut, nádherná hudební složka a vizuální stránka dodává kraťasu výjimečnou atmosféru, je jen škoda, že si divák topmodelky Adriany Limy neužije více. Zpracování razí heslo: "Don't get too close.". Kamera vesměs pozoruje sledovanou ženu jen z povzdálí...(8.11.2007)

Nejklidnejsi dil cele serie a presto nenudi. Zadna honicka, zadna prestrelka ani jina podobna akce. Pokud jsem to dobre pochopil, tak M. Rourke, ktery se zde obevi asi na 15 sekund a je vyborny, da hlidat a privezt svou manzelku, ale Owen se na to nakonec vykasle. Prijemnej a pohodovej snimek, dal bych i vic, ale v porovnani z jinyma dilama, ktery jsou nabuseny akci, ktera mi precejen vyhovuje vic, musim dat jen tri, ale presto to je vybornej filmecek.(25.2.2005)

Príbeh o sledovaní z podmanivou atmosférou. Wong Kar - Wai znova brnkol na emotívnu strunu a je veľmi príjemné vidieť že lyrickosť jeho ponímania nie je zničená medzinárodnou hereckou elitou. Dokonca sú to práve oni, ktorý mu k tomu skvelému výsledku dopomáhajú. Jeden z najlepších filmov The hire série.(21.12.2010)

• - Krátkometrážní snímek byl  natočený v rámci reklamní série pro jistou automobilku. [Zdroj: časopis Cinema 10/2018] (Stoka)

• - Vozidla, která v tomto díle Clive Owen řídí, jsou BMW 330i Coupé a Z3 Roadster. (Listeroman)