Aranžér (E01) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1982, 55 min

První případ mající na starosti poručík Libor Krejcárek (Jiří Krampol) je na svoji dobu typický, dnes již neuskutečnitelný. Vydávat se za aranžéra sice je ještě stále možné, ale nikde se už nenajdou výlohy, které by šli tak velmi jednoduše otevřít z venku a touto cestou vniknout do prodejny. Prezentované pátrání má ve všech směrem logiku a akce na dopadení pachatele je více než zajímavé. Hlídat 250 prodejen by nebyla legrace ani dnes. Průběh však už vyniká ohromnou kýčovitostí, byť to bylo v samém závěru vysvětleno. Zřejmě v zájmu děje a nuceného napětí. Seriál jinak nezačal špatně. Ukazuje skutečnou práci Veřejné bezpečnosti co se týče trestných činů a ne jak je známo z filmů.(6.11.2016)

Tento seriál považujem za ukážku toho, aká je kriminalistická práca veľká piplačka a tým pádom aj zdanlivo nezaujímavý prípad vykrádania obchodov môže priniesť vzrušenie. Nielen pre vyšetrovateľov, ale aj pre diváka. Presne taký je aj prvý Pitaval.(18.10.2016)

"Takovou akci nám nikdo neschválí." To si takhle jednou por. Krejcárek vymyslel na hrabivého aranžéra velkou past, protože do malé by mu nespadnul, a to je přesně to, co mám na Pitavalovi rád. Geniální klička nebo souhra náhod totiž vyřeší takový případ pouze v seriálu amerického typu, ale v české kriminálce se musí chodit, ptát se a analyzovat získané údaje. Ale to by samo o sobě nebyla žádná velká zábava, takže musí přijít povzbudivé rýpání od kolegů a jeden opravdu roztomilý zloděj: "Chatu máte? - Ani ne."(16.11.2016)

Vcelku zábavný a odlehčený začátek série. Krampol dostane za úkol vypátrat krádež v menším obchodě, bohužel pro něj se mu to řádně zkomplikuje. Ale nachystá geniální plán, jen mu na to chybí lidé. Především závěr filmu se povedl a hezky naladil na další díly.(11.7.2017)

• PaRi

Z tohoto seriálu čiší normalizační doba, což je umocněno neustálým soudruhováním. Nechápu, co ČT sleduje vysíláním tohoto průměrného normalizačního dílka mající za úkol popularizovat komunistickou VB.(27.7.2017)

• - Rok po odvysielaní prvého dielu, kde Lubomír Lipský vykrádal obchody prezlečený za aranžéra výkladov, jeden páchateľ použil seriál ako predlohu pri vlámaní do starožitníctva v Dláždenej ulici. Dokonca kriminalisti zapísali do spisu, že je možné, že sa páchateľ nechal inšpirovať prvým dielom seriálu s názvom Aranžér. (Raccoon.city)