V prvním dílu je postaven kriminalistický tým před úkol vypátrat pachatele, který v přestrojení za aranžéra výkladních skříní v době polední přestávky úspěšně vylupuje pokladny obchodů v různých částech Prahy. Loupeže se množí a vyšetřovatelé jsou bezradní. Až poručík Krejcárek přijde s nápadem – hlídat 250 předem vytipovaných provozoven stálou službou. Ve chvíli, kdy se již zdá, že ani tato metoda nebude úspěšná – se pachatel chytí do nastražené sítě... (Česká televize)

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na první pohled praští do očí dva naprosto nereálné postupy, kdy nejprve někdo schválí akci, při které se zapojí do sledování obchodů snad celá tehdejší bezpečnost, a ještě k tomu zabezpečí několik tisíc obchodů asi během dne...No a pak maj všichni policajti tak málo práce, že můžou celej den sedět u telefonu v jednom kanclu, a čekat, jestli zavolá...Ech, tak to asi fakt ne. Jinak teda Krampola jsem nikdy nebral jako nějakého velkého herce, každopádně zarputilého, pomalejšího poldu zatím zvládá ze ctí. V mezidobí pochopitelně odhalí ještě několik malých podvůdků, jak se na správného příslušníka patří. ()

Adam Bernau

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Normální husťácká kriminálka. Bodie Krampol je při neúnavném vyslýchání vedoucího zeleniny drsnej jak struhadlo, Schimanski hadr, ale znáte to. Máš velkej případ, kolegové tě podceňují, stopa, po níž zarputile jdeš, se ukáže slepou, výlohový démon vybírá jednu kasu za druhou, vedení tlačí, do případu se ti začínají drát federálové z Městský správy. Nevzdáváš to. Trpělivě vystřihuješ trojúhelníčky, po konfliktu s nadřízeným se ti podaří protlačit logistickou monstrakci, jakou ještě nikdy nikdo nezkoušel, jenže démon je zrovna na dovolené. Na poslední chvíli to klapne. Při scénách v dispečinku jsem si říkal, to je blbost, to nemají co na práci, proč tam vysedávají, když je tam přece dispečer. Teprve když se tam poslední den slezou všichni a nakráčí i sám náčelník, došlo mi, že jde především o umění a toto poznání si pro sledování kriminálních filmů odnáším natrvalo. Z epizodních postav je samozřejmě epeso Bláha jako vedoucí prodejny, ale nejvíc epeso je nepřetržitě vysmátá mladice Bydžovská. ()

MM_Ramone

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V priebehu rokov 1982 až 1986 bol vyprodukovaný český detektívny televízny seriál "Malý pitaval z veľkého mesta" (Malý - neveľký, nepatrný, drobný. Pitaval - zbierka pozoruhodných kriminálnych prípadov. Veľké mesto - Praha). Seriál obsahuje pätnásť samostatných zhruba hodinových častí, v ktorých kolektív pražských kriminalistov rieši rôzne kriminálne prípady. Úvodná, v poradí prvá epizóda nesie názov "Aranžér". V Prahe vyčíňa drzý zlodej, ktorý počas obedných prestávok, vykráda pokladne v maloobchodných predajniach. Zbor národnej bezpečnosti bude musieť vynaložiť veľké úsilie a nasadiť veľký počet svojich príslušníkov, aby tohto páchateľa prichytili pri čine. Veliteľom a koordinátorom tejto akcie bude poručík Libor Krejcárek. *** ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Takovou akci nám nikdo neschválí." To si takhle jednou por. Krejcárek vymyslel na hrabivého aranžéra velkou past, protože do malé by mu nespadnul, a to je přesně to, co mám na Pitavalovi rád. Geniální klička nebo souhra náhod totiž vyřeší takový případ pouze v seriálu amerického typu, ale v české kriminálce se musí chodit, ptát se a analyzovat získané údaje. Ale to by samo o sobě nebyla žádná velká zábava, takže musí přijít povzbudivé rýpání od kolegů a jeden opravdu roztomilý zloděj: "Chatu máte? - Ani ne." ()

SOLOM.

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nikdy dříve jsem tento československý krimi seriál neviděl, ale když už zde svítí jeho epizody v červených číslech – tak jsem si řekl, že by to mohla být „asi“ dobrá podívaná. No první epizoda tedy žádné velké terno není a úsměvné Krampolovy vyšetřovací metody nakonec to kýžené ovoce přinesly, ale divák se zrovna moc kvalitní podívané nedočkal. Jasně, ze všeho toho okolo dýchá vůně oné doby – taky bych si možná zašel na koncertík v té době ještě atraktivní Marušky, ale přeci jenom bych si žádal více akce. Alespoň že tu je řada známých ksichtů a rýpající Zedníček… ()

• Rok po odvysielaní prvého dielu, kde Lubomír Lipský vykrádal obchody prezlečený za aranžéra výkladov, jeden páchateľ použil seriál ako predlohu pri vlámaní do starožitníctva v Dláždenej ulici. Dokonca kriminalisti zapísali do spisu, že je možné, že sa páchateľ nechal inšpirovať prvým dielom seriálu s názvom Aranžér. (Raccoon.city)