Kriminalistický benjamínek Jiří Otradovec (M. Pešek) vyšetřuje krádež vzácné sošky ze zámeckých sbírek. Začínající policista se má utkat s protřelým recidivistou... V úvodu tohoto příběhu jsme svědky toho, jak si filmový štáb na jednom zámku vybírá vhodné interiéry. Po prohlídce se zjistí, že se mezi ně vetřel ještě jeden – nevítaný návštěvník a ten zmizel i se vzácnou soškou Jupitera. Pátrání po neznámém díky svědkům, kteří popíší přibližnou podobu hledaného, přivede kriminalisty na stopu dobře známého recidivisty Hrušky (J. Bartoška)... (Česká televize)

MM_Ramone

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Šiesta epizóda krimi seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" nesie názov "Jupiter". Týka sa krádeže vzácneho umeleckého diela. Najviac ma pobavila časť výsluchu podozrivého recidivistu Hrušku, ktorého stvárnil Jiří Bartoška. Inšpektor: "Pane Hruška vy ste byl ženatý?" Hruška: "Jóó, ale to už je hodne dlouho." Inšpektor: "A teď se chystáte k nějaké svatbě?" Hruška: "Né, nestrašte, to nepřipadá vúbec v úvahu." Inšpektor: "Nějaký vztah iste máte?" Hruška: "Jo, asi sto." Inšpektor: "Ale jeden z nich je hlavní, ne?" Hruška: "Ne, žádnej není hlavní, všechny jsou pohlavní". *** ()

SOLOM.

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Já mám taky raději vztahy pohlavní – než ty hlavní, ale to je jedno…Tento díl byl sice na jednu stranu dost úsměvný a plných spíše komických scén (viz výpověď těch tří ženských) či Bartoškovo vystupování a odpovídání při výslechu, ale jinak se mi tento případ rozhodně líbil a patří mezi ty lepší – samotná zápletka i herecké výkony většiny zúčastněných rovněž tak. Pomalu začínám tomuhle starému seriálu přicházet na chuť. Není to sice žádná pecka, ale člověk se alespoň zasměje… ()

Ironfood

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Galérka nic nepustila? - Nikdo nic nezaslech... - Ani Rudla ne? - Ani Rudla. - No tak to vypadá, že se máme na co těšit..." Rudla Pekař se v tomto případu drží trochu v pozadí, což je celkem pochopitelné, protože celý díl je založený na tom, že si Bartoška dělá srandu z policie a myšlenka, že by někdo zesměšňoval přímo Rudlu zjevně byla pro filmaře stejně nepředstavitelná jako pro mě. Každopádně Rudla z pozadí bravurně tahá za nitky a jeho přínos k vyřešení případu je opět hodně zásadní ()

MickeyStuma

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ukradené starožitnosti a nelehká práce vyšetřování mladým kriminalistou Jiřím Otradovcem (Michal Pešek), který to sice zpacká, ale tým ho podrží a společně se do toho pustí tak, že vše dovedou do zdárného konce. Příběh oplývající reálnou dějovou skladbou poukazující hlavně na fakt, že i vyšetřovatelům se občas nedaří, ale že se stále snaží případ vyřešit. ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Děkuji Vám pánové za vřelé pozvání, ale taky jste to mohli říct rovnou a nemuseli jsme si hrát na to, jak kašpárek platil pokutičku." Padouchové "kunsthistorik" Hruška a "nekuřák" Strnad mě tentokrát svou namachrovaností bavili mnohem víc než kriminalisté. A taky mě bavilo, když se svědkyně dožadovala při vytváření identikitu zachycení úskočného výsměchu v očích nebo když Hruška vysvětloval rozdíl mezi hlavním a pohlavním vztahem. ()

• Postava zlodeja, ktorého hral Jiří Bartoška, bola inšpirovaná lupičom umenia Pavlom Trnkom. Obaja mali zálusk na vzácnu sošku Jupitera. (Raccoon.city)
  • Jupiter byl ukraden na zámku v Libochovicích. (sator)
  • Když Jiříček jede na Moravu do Oslavan zjišťovat podrobnosti o pachateli krádeže obrazů, vyslýchá vlakvedoucí (průvodčí, S. Zázvorkovou) na nádraží, na kterém ale neopustil ani území Prahy. Nádraží je totiž Praha-Veleslavín. (Volvo40)