"Děkuji Vám pánové za vřelé pozvání, ale taky jste to mohli říct rovnou a nemuseli jsme si hrát na to, jak kašpárek platil pokutičku." Padouchové "kunsthistorik" Hruška a "nekuřák" Strnad mě tentokrát svou namachrovaností bavili mnohem víc než kriminalisté. A taky mě bavilo, když se svědkyně dožadovala při vytváření identikitu zachycení úskočného výsměchu v očích nebo když Hruška vysvětloval rozdíl mezi hlavním a pohlavním vztahem.(29.11.2016)

V 80. rokoch si niekto dovolil natočiť scénu, kde vyzerajú policajti ako totálni blbci (ale asi nejaký kontext Dudekovi ani nedochádzal). To keď ich Bartoška odhalí pri sledovačke. Je to veľmi vtipné. Bartoška si pochopiteľne celý diel kradne pre seba.(18.10.2016)

Ukradené starožitnosti a nelehká práce vyšetřování mladým kriminalistou Jiřím Otradovcem (Michal Pešek), který to sice zpacká, ale tým ho podrží a společně se do toho pustí tak, že vše dovedou do zdárného konce. Příběh oplývající reálnou dějovou skladbou poukazující hlavně na fakt, že i vyšetřovatelům se občas nedaří, ale že se stále snaží případ vyřešit.(6.11.2016)

Podařený díl především díky Jiřímu Bartoškovi a jeho úžasně prolhanému recidivistovi. Ale i samotné pátrání po ukradené sošce a dalších věcech má své klady a Vlastimil Hašek si tentokrát svou hlavní roli mazáka pořádně užil. Nadprůměrný díl.(10.7.2017)

Šiesta epizóda krimi seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" nesie názov "Jupiter". Týka sa krádeže vzácneho umeleckého diela. Najviac ma pobavila časť výsluchu podozrivého recidivistu Hrušku, ktorého stvárnil Jiří Bartoška. Inšpektor: "Pane Hruška vy ste byl ženatý?" Hruška: "Jóó, ale to už je hodne dlouho." Inšpektor: "A teď se chystáte k nějaké svatbě?" Hruška: "Né, nestrašte, to nepřipadá vúbec v úvahu." Inšpektor: "Nějaký vztah iste máte?" Hruška: "Jo, asi sto." Inšpektor: "Ale jeden z nich je hlavní, ne?" Hruška: "Ne, žádnej není hlavní, všechny jsou pohlavní". ***(7.7.2017)

• - Postava zlodeja, ktorého hral Jiří Bartoška, bola inšpirovaná lupičom umenia Pavlom Trnkom. Obaja mali zálusk na vzácnu sošku Jupitera. (Raccoon.city)