Jednu pražskou prodejnu textilu přepadne ozbrojený muž s punčochou na hlavě. Ve své drzosti jde tak daleko, že si po provedené loupeži na ulici počká i na příjezd kriminalistů. Zde se ale dopustí chyby, která se mu v závěru stane osudnou. Po obchodu s látkami následuje vyloupení benzínové čerpací stanice. Sebevědomí pachatele roste. Jde tak daleko, že čerpadláři slíbí, že si pro peníze přijde znovu. Svůj slib také vzápětí splní. Případem je pověřen podporučík Kamil Hamřík (P. Zedníček)... (Česká televize)

MM_Ramone

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Osma epizóza z československého detektívneho televízneho seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" nesie názov "Muž s punčochou". Vyšetrovatelia z pražskej kriminálky musia objasniť niekoľko ozbrojených, lúpežných prepadnutí, ktoré má na svedomí neznámy páchateľ. Pri nočných prepadoch sa maskuje punčochou a ohrozuje svoje obete steľnou zbraňou. Je to nebezpečný kriminálny živel, ktorého treba urýchlene vypátrať a postaviť pred súd. Prípadu sa ujme súdruh podporučík Kamil Hařmík. ** ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Od začátku známe pachatele i jak své činy páchá, na druhou stranu ale sledujeme kriminalisty (tentokrát hlavně Zedníčka), jak se v případu plácají a čekají na pachatelovu chybu, která ne a ne přijít. Ještě štěstí, že tento pachatel je pořádný frajírek a na to ho v podstatě dostanou. Nic překvapivého ani extra zábavného, totálně průměrný díl. ()

SOLOM.

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Punčochář Ondřej Pavelka a jeho ego – vážně tenhle hajzlík pobavil, zvláště pak ty přepady pumpy a konfrontace se starým mužem. Bylo zajímavé se podívat na staré hlavní nádraží, jinak bych však uvítal o něco kratší stopáž, protože se tu našly i některé dosti nudné pasáže. Zedníček ale nezklamal – jen zbytek party tentokrát moc prostoru nedostal (až na „benjamínka“). Tento díl měl klasickou průměrnou úroveň, nic víc nic míň. ()

Ironfood

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ondra Pavelka je opravdu velký drsňák, což je jasně demonstrováno tím, že si zapaluje cigaretu pod symbolem zákazu kouření. Je to tak velký frajer, že dokonce padne myšlenka, zda to není Kamilův příbuzný. Rudla ho má prokouknutého hned, Kamilovi ovšem vyšetřování trvá řadu týdnů a případ ho natolik psychicky vyčerpává, že mimoděk krade dětem kyblíčky a lopatičky. Výborný je tu Oldřích Velen v roli zkušeného ústeckého poldy... ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Teď můžete volat na policii. Já si to stopnu, za jak dlouho tady budou." Frajeřící punčochář tentokrát vítězí v souboji s ppor. Hamříkem, který ve dne běhá po stopě, večer zírá do spisů a v noci hledá indicie po barech. Je jasné, že Hamříkova absence spánku mu nedává moc sil k tomu, aby si taky pořádně zafrajeřil, takže mě nejvíc pobavil podrobný popis oblečení pachatele, metodika přepadení dvou čerpacích stanic za jeden večer a prosívání pachatele vylučovací metodou z kartoték. ()

• V baru, kde pozoruje cvrkot podporučík Kamil Hamřík (Pavel Zedníček), vyhrává v pozadí na housle Otto Sattler, který měl za sebou Osvětim, kde přišel o celu rodinu. Hrál do ouška králům, maháradžům i slavným umělcům. Také sepsal knížku „Celý život v baru“. (Ganglion)
  • Ve varieté zazní v orchestrální podobě píseň „Radost až do rána“, kterou zkomponoval Ladislav Štaidl a poukazuje na film, ke kterému také skládal hudbu se stejným názvem – Radost až do rána (1978). (sator)