Muž s punčochou (E08) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1982, 1 h 3 min

• MM_Ramone

Osma epizóza z československého detektívneho televízneho seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" nesie názov "Muž s punčochou". Vyšetrovatelia z pražskej kriminálky musia objasniť niekoľko ozbrojených, lúpežných prepadnutí, ktoré má na svedomí neznámy páchateľ. Pri nočných prepadoch sa maskuje punčochou a ohrozuje svoje obete steľnou zbraňou. Je to nebezpečný kriminálny živel, ktorého treba urýchlene vypátrať a postaviť pred súd. Prípadu sa ujme súdruh podporučík Kamil Hařmík. **(14.11.2016)

To je tak pitomý,až je to geniální. Moje srdcovka posledních 20let.:-)))(16.12.2017)

Od začátku známe pachatele i jak své činy páchá, na druhou stranu ale sledujeme kriminalisty (tentokrát hlavně Zedníčka), jak se v případu plácají a čekají na pachatelovu chybu, která ne a ne přijít. Ještě štěstí, že tento pachatel je pořádný frajírek a na to ho v podstatě dostanou. Nic překvapivého ani extra zábavného, totálně průměrný díl.(10.7.2017)

"Teď můžete volat na policii. Já si to stopnu, za jak dlouho tady budou." Frajeřící punčochář tentokrát vítězí v souboji s ppor. Hamříkem, který ve dne běhá po stopě, večer zírá do spisů a v noci hledá indicie po barech. Je jasné, že Hamříkova absence spánku mu nedává moc sil k tomu, aby si taky pořádně zafrajeřil, takže mě nejvíc pobavil podrobný popis oblečení pachatele, metodika přepadení dvou čerpacích stanic za jeden večer a prosívání pachatele vylučovací metodou z kartoték.(11.12.2016)

Od začátku vkusný a i dokonce vcelku akční kriminální příběh, který je však přeci jen zakončen krapet unyle. Ale dejme tomu, jde o epizodu seriálu. Tento příběh by si zasloužil daleko propracovanější scénář a delší stopáž. I tak se zatím jedná o nejlepší díl ze všech zatím uvedených.(6.11.2016)