Muž s punčochou (E08) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1982, 1 h 3 min

Punčochář Ondřej Pavelka a jeho ego – vážně tenhle hajzlík pobavil, zvláště pak ty přepady pumpy a konfrontace se starým mužem. Bylo zajímavé se podívat na staré hlavní nádraží, jinak bych však uvítal o něco kratší stopáž, protože se tu našly i některé dosti nudné pasáže. Zedníček ale nezklamal – jen zbytek party tentokrát moc prostoru nedostal (až na „benjamínka“). Tento díl měl klasickou průměrnou úroveň, nic víc nic míň.(15.11.2019)

• MM_Ramone

Osma epizóza z československého detektívneho televízneho seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" nesie názov "Muž s punčochou". Vyšetrovatelia z pražskej kriminálky musia objasniť niekoľko ozbrojených, lúpežných prepadnutí, ktoré má na svedomí neznámy páchateľ. Pri nočných prepadoch sa maskuje punčochou a ohrozuje svoje obete steľnou zbraňou. Je to nebezpečný kriminálny živel, ktorého treba urýchlene vypátrať a postaviť pred súd. Prípadu sa ujme súdruh podporučík Kamil Hařmík. **(14.11.2016)

Souhlasím s Otíkem. Totálně průměrný díl. Od začátku známe pachatele (Ondřej Pavelka). Frajer co má zkušenosti s krádežemi, zbraněmi a staršími paničkami (Milena Dvorská). Jeho drzost ho nakonec prozradí. Vyšetřování se ujímá Kamil, který ze začátku neví kudy kam ale s pomocí Michala Peška nakonec případ vyřeší. V epizodě si zahraje Josef Somr a Zdeněk Srstka. Pro pamětníka je hezké vidět tu kupu Československých bankovek z 80.let,, staré benzinové pumpy Benzina. Benzin byl tehdy za 6 Kčs litr a nafta za 8 Kčs. Pavelka přijíždí na Hlavní nádraží přesně mezi 16:20 a 16:30. Nic moc díl. Dvě hvězdičky je málo a tři moc.(6.7.2019)

Ondra Pavelka je opravdu velký drsňák, což je jasně demonstrováno tím, že si zapaluje cigaretu pod symbolem zákazu kouření. Je to tak velký frajer, že dokonce padne myšlenka, zda to není Kamilův příbuzný. Rudla ho má prokouknutého hned, Kamilovi ovšem vyšetřování trvá řadu týdnů a případ ho natolik psychicky vyčerpává, že mimoděk krade dětem kyblíčky a lopatičky. Výborný je tu Oldřích Velen v roli zkušeného ústeckého poldy...(1.5.2019)

"Teď můžete volat na policii. Já si to stopnu, za jak dlouho tady budou." Frajeřící punčochář tentokrát vítězí v souboji s ppor. Hamříkem, který ve dne běhá po stopě, večer zírá do spisů a v noci hledá indicie po barech. Je jasné, že Hamříkova absence spánku mu nedává moc sil k tomu, aby si taky pořádně zafrajeřil, takže mě nejvíc pobavil podrobný popis oblečení pachatele, metodika přepadení dvou čerpacích stanic za jeden večer a prosívání pachatele vylučovací metodou z kartoték.(11.12.2016)