Majitel autoservisu (E10) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1986, 59 min

Úspěch výborného krimi seriálu nenechal tvůrce chladným a tak se rozhodli pro natočení dalších případů. První epizoda druhé série mimo jiné poukazuje na fakt, že ani policejní vyšetřovatel není lecjaký detektivní machr a že ne vždy jde tak jak by si sám přál. Podporučík Kamil Hamřík dostane případ se kterým nemůže hnout a po přidělení k výpomoci mladého kriminalisty se nakonec nečekaně dostanou k případu zcela jinému. Tvůrci se striktně drží zavedených pravidel a tak je policejní vyšetřování daleko reálnější a přesvědčivější. Dobře propracovaný příběh opět dobře natočený.(6.11.2016)

Kolik lidí má v Praze živnost na opravárenskou činnost? 10. Hmmm to se ten socialismus nikdy nemohl vybudovat, když soukromý podnikání byl problém. ( a to nemluvím o tom, že se kriminalista šokovaně podivuje, že když dá auto do autoservisu, že ho má za čtyři dny opravené) Případ je celkem dobrý, vtipný a dobře obsazený.(30.4.2017)

"Oběma pochvalu za dobrou práci a důtku za vyšetřovatelský úskok." Nepozorný Kamil a aktivní Jiříček přes vydírání ženáčů, imaginární vraždu a krádeže aut dospěli až ke kovbojské koncovce, která mě svou naivitou hodně pobavila. Jinak mě bavil hlavně chybující Kamil a taky "ranař" Kája, který byl ve své jednoduchosti naprosto roztomilý.(13.12.2016)

Přes obyčejný případ podvodníků se kriminálka dostane až ke zlodějům aut. Pěkný díl se zajímavou zápletkou, okořeněný poněkud neochotnou spoluprací mezi Jiříčkem a Kamilem a slušným humorem. Osobně mě nejvíc pobavil Heřmánek a jeho zázračná paměť v závislosti na nabízených cigaretách. ("No už si vlastně začínám tak trochu vzpomínat.")(21.6.2017)

"Tak tomu se říká den blbec". Ano, i takhle někdy kriminalisté hodnotí svůj den a případ. A podporučík Kamil má na to nárok, protože vyšetřuje nejen případ špatných mravů, ale také zabití, které se vlastně nestalo. Ještěže Kamil najde důležitou svědkyni, která utonutí poškozeného vyvrátí. Nezbývá než poškozeného najít, což ale nakonec nebude tak lehké. Průměrný díl, který potěší hlavně neschopností Zedníčka vypátrat poškozeného.(20.7.2017)