Exoti (E12) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1986, 58 min

Chovatelům exotického ptactva jsou na výstavě ukradeny vzácné kusy a na starosti to dostane poručík Libor Krejcárek. Úkol přetěžký, když se v onom ptactvu nevyzná. Pro diváky je to od začátku jasné, neboť pachatele znají a tak se v této epizodě sleduje jen vyšetřovatelské počínání. Velice reálný krimi příběh s exotickým ptactvem, kde mimo jiné i máme možnost vidět, že vyšetřující policista není žádný akční frajer, jak máme možnost vidět ze zahraničních filmů, a že mu pachatel může jednoduše utéct před nosem i malého bytu jedné bytovky.(6.11.2016)

V seriáli príde aj na takú bizarnosť, ako ukradnuté exotické vtáky a je z toho jedna zo slabších častí. Ale pozor, tu ide o veľké peniaze, takže Krejcárek sa nemá vôbec za čo pri riešení prípadu hanbiť. Zaujímalo by ma, či takúto mravenčiu prácu aj dnes pri podobných prípadoch (nie nutne krádež vtákov) polícia rieši, alebo sa na to vydrbe a rieši radšej pokuty za parkovanie.(18.10.2016)

Na ptáky jsou trochu krátký, hledaj je snad už dva pátky. A že jsou to exoti, tím více se zapotí. Když nastaví chytrou past, přinese tu pravou slast - páni chytí zloděje, dřív než ten se naděje. Že mu teď s námi zazpíváš: kdepak ty ptáčku hnizdo máš! V BASE(12.3.2019)

"Za tuhle slepici někdo vyklopil 6.000 korun?" Kriminalisté se sami pod tíhou konfrontace přiznali, že exotům rozumějí jako koza deskriptivě, ale por. Krejcárek mě bavil svou zarputilostí, rodinnými příslušníky a vyřizováním objednávek v hospodě. Já se samozřejmě v přírodopise vyznám, takže aratingu oranžovočelehého bezpečně rozeznám od slona afrického, ale amazoňan žlutohlavý, agapornis škraboškový i žako šedý se mi mezi sebou trošku pletou. To však nic nemění na tom, že exoty mám z Pitavala nejraději.(15.12.2016)

• MM_Ramone

Dvanásta epizóda televízneho krimi seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" nesie názov "Exoti". Pražským chovateľom exotických vtákov bolo ukradnutých niekoľko veľmi vzácnych kusov. Tohto kuriózneho prípadu sa chopí poručík Libor Krejcárek. Odhaliť páchateľa však bude omnoho ťažšie ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Na to aby ho vypátral a usvedčil sa bude musieť poručík Krejcárek stať odborníkom na exotických operencov. **(28.7.2017)