Kasař (E13) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1986, 59 min

 • Willy Kufalt
  *****

  (3x) ...aneb o člověku, který byl 23x trestanej, ale svou milovanou osobu nezradil ani jednou. Citový příběh ze života jedné vypočítavé vdovy a jednoho starého kasaře, ve kterém exceluje Rudolf Hrušínský v titulní roli plné proměn od nebezpečného zločince, přes vtipného staříka, gentlemana hájící čest milované ženy až po zklamaného sebevraha, který si možná tak krutý konec ani nezasloužil. V hlavní ženské roli neméně skvělá Věra Galatíková. Jeden z nejlepších dílů série Malého pitavala. // PS: Tenhle díl patří zejména panu Hrušínskému, který stvárnil hlavní (též titulní) roli kasaře Kořána a snad jenom tahle databáze si může dovoliti v her.obsazení uvést nejdřív všechny Krampoly, Freje a Zedníčky :o))(25.2.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Poručík od policie a nekouří? Kam to ten svět spěje." Kasař Kořán mě bavil od začátku do konce a to o hodně víc, než pátrání por. Krejcárka po spolupachateli. Z takto rozpustile veselého individua bych přiznání tedy rozhodně nechtěl páčit.(15.12.2016)

 • MM_Ramone
  ***

  Trinásta epizóda z československého televízneho detektívneho seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" má názov "Kasař". Líči príbeh nepodarenej nočnej lúpeže v potravinách. Dopustil sa jej starý kriminálnik Josef Kořán. Je zaistený políciou, ale za žiadnu cenu nechce prezradiť svojho komplica. Inšpektor Libor Krejcárek sa pokusí objasniť tento prípad a vypátrať Kořánovho spolupáchateľa. Postavu recidivistu Kořána stvárnil charizmatický Rudolf Hrušinský. ***(13.11.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  V této epizodě se v roli starého kasaře Kořána představuje Rudolf Hrušínký, který svým hereckým projevem hodně připomíná náturu pana Prepsla ze snímků 'Pozor, vizita!' ktomu doplňujícím až Švejkovským humorem. Je to vlastně příběh o jednom tragickém skonu velmi známého zlodějíčka v souvislosti s hlavní dějovou linkou, kde poručík Krejcárek horlivě pátrá po jeho neznámém a trochu záhadném společníkovi. Příběh napsán a natočen velice vkusně.(6.11.2016)

 • rakovnik
  *****

  Jaký byl Rudolf Hrušínský dobrý detektiv, zde zahrál skvěle starého kasaře. Dojemný díl, zavánějící nostalgií.(27.7.2017)

 • - Při propuštění z vazby uvádí kasař Kořán datum narození 17. 10. 1920, což je přesné datum narození jeho představitele Rudolfa Hrušínského. (rakovnik)

 • - Skutočný príbeh o legendárnom vlamačovi menom Josef Koudela, ktorému sa hovorilo Nezmar. Práve z neho vychádzal Rudolf Hrušínský, keď v seriáli hral vlamača Jozefa Korána. Priznal sa k stovke lúpeží, odsedel si dve tretiny života a potom zo dňa na deň zmizol. Naposledy ho odsúdili, pretože priateľka naňho prezradila, že má pištoľ. Dostal trest smrti, ale mal obrovské šťastie, že to bolo v marci 1945. Už ho nestačili vykonať. Nikto ani nevie, koľkých rokov sa dožil a kde zomrel. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace