Kasaři jsou klasickými postavami detektivek a kriminálních příběhů i pachateli skutečných trestních činů už od dob vynálezu nedobytných pokladen. Že toto zlodějské řemeslo nevymizelo – a kolik důvtipu, znalostí i odvahy je zapotřebí k jejich dopadení – dokazuje dnešní příběh. Při vloupání do potravin v Černošicích se podaří zadržet obyvatelům jednoho ze dvou pachatelů. Je jím starý zloděj Kořán (R. Hrušínský), který tvrdohlavě odmítá prozradit jméno svého komplice. Kdo byl spolupachatel zůstává otázkou, kterou má vyřešit Libor Krejcárek (J. Krampol). Začne pátrat v okolí rodiny pachatele. Kořánova dcera (J. Krejčíková) mu prozradí, že její otec měl vážnou známost, ale koho, to sama neví. Krejcárek najde v Kořánových šatech lístek z čistírny, který ho přivede ke vdově Melicharové (V. Galatíková), u které Kořán bydlel... (Česká televize)

topi

Tenhle díl dýchá téměř noblesní atmosférou První republiky a Rudolf Hrušínský v roli nespočetněkrát trestaného zloděje Kořána působí jako kasař z tehdejší galerky. Díky němu je tenhle díl okořeněn nonšalantním humorem, zároveň je však i dílem nejsmutnějším. Pamatuji si, že když jsem ho kdysi viděl poprvé a nevěděl jsem, že je ze série Pitavala, tak jsem po něm pátral hodně hodně dlouho. Až po repríze celé série jsem na něho tenkrát narazil a rád si ho pustím jen tak. Krásná práce i scénáristy Jaroslava Dietla, který čerpal z pravdivého námětu o lupiči, kterým byl tento díl inspirován. ()

Ironfood

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Já vás zdravím srdečně" Skvělý Rudolf Hrušinský jako legendární kasař Josef Kořán baví celou nemocnici, policejní stanici a hlavně diváky. Dobře mu sekunduje Jíří Krampol, jehož poručík Krejcárek ("Poručík od policie a nekouří? Kam ten svět spěje?") tu předvede i slušnou detektivní práci, na které je poznat, že má příležitost učit se od nejlepšího detektiva všech dob Rudly Pekaře (který, jen tak mimochodem, má v případu samozřejmě jasno hned od začátku). Finální řešení ale nakonec přináší Kamil, aniž by o tom sám věděl... ()

SOLOM.

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rudolf Hrušínský si tento díl ukradl zcela pro sebe. Svou postavu starého leč nonšalantního zlodějíčka ze staré školy se smyslem pro humor i oblibou tahání kriminalistů za nos zahrál skvěle, ovšem to je tak jedna z mála věcí, kterou bych dokázal pochválit. Zbytek té omáčky okolo i Krampolovo vyšetřování bylo dost chabé, což mi vadilo. Ve finále jde dle mého jen o další průměrnou záležitost, která má světlé okamžiky, ale jako celek to na mně moc velký dojem neudělalo. ()

Willy Kufalt

...aneb o člověku, který byl 23x trestanej, ale svou milovanou osobu nezradil ani jednou. Citový příběh ze života jedné vypočítavé vdovy a jednoho starého kasaře, ve kterém exceluje Rudolf Hrušínský v titulní roli plné proměn od nebezpečného zločince, přes vtipného staříka, gentlemana hájící čest milované ženy až po zklamaného sebevraha, který si možná tak krutý konec ani nezasloužil. V hlavní ženské roli neméně skvělá Věra Galatíková. Jeden z nejlepších dílů série Malého pitavala. // PS: Tenhle díl patří zejména panu Hrušínskému, který stvárnil hlavní (též titulní) roli kasaře Kořána a snad jenom tahle databáze si může dovoliti v her.obsazení uvést nejdřív všechny Krampoly, Freje a Zedníčky :o)) ()

MM_Ramone

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trinásta epizóda z československého televízneho detektívneho seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" má názov "Kasař". Líči príbeh nepodarenej nočnej lúpeže v potravinách. Dopustil sa jej starý kriminálnik Josef Kořán. Je zaistený políciou, ale za žiadnu cenu nechce prezradiť svojho komplica. Inšpektor Libor Krejcárek sa pokusí objasniť tento prípad a vypátrať Kořánovho spolupáchateľa. Postavu recidivistu Kořána stvárnil charizmatický Rudolf Hrušinský. *** ()

• Skutočný príbeh o legendárnom vlamačovi menom Josef Koudela, ktorému sa hovorilo Nezmar. Práve z neho vychádzal Rudolf Hrušínský, keď v seriáli hral vlamača Jozefa Korána. Priznal sa k stovke lúpeží, odsedel si dve tretiny života a potom zo dňa na deň zmizol. Naposledy ho odsúdili, pretože priateľka naňho prezradila, že má pištoľ. Dostal trest smrti, ale mal obrovské šťastie, že to bolo v marci 1945. Už ho nestačili vykonať. Nikto ani nevie, koľkých rokov sa dožil a kde zomrel. (Raccoon.city)
  • Menšiu úlohu dcéry kasára Kořána (Rudolfa Hrušínskeho) si zahrala Jiřina Krejčíková, ktorá bola vtedy na divadelnom festivale v Košiciach a do Prahy na natáčanie letela lietadlom, a to sa so svojím seriálovým otcom pred kamerou vôbec nestretla. (Raccoon.city)
  • Při propuštění z vazby uvádí kasař Kořán datum narození 17. 10. 1920, což je přesné datum narození jeho představitele Rudolfa Hrušínského. (rakovnik)