poster

Varování

 • USA

  Silent Warnings

 • Slovensko

  Varovanie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2003, 83 min

(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (19)

 • Martin741
  odpad!

  Reziser Christian Mclntire asi videl Signs od Shyamalana a tak pozval par podozrivych individui bez akehokolvek talentu, aby spolu natocili nieco na ten sposob. Vysledok vsak stoji za hovno. Individua /v niektorych kruhoch sa tomu hovori "herci" / nevedia hrat vobec, scenar a rezia su retardovane a pribeh som nespozoroval. Vysledkom je 0 %(7.5.2013)

 • tron
  odpad!

  Remake Shyamalanových Znamení pre nenáročných. pre VEĽMI nenáročných. 2 minúty strachu, 78 minút sračiek a 4 minúty neobyčajne trápnych trikov. Billy Zane sa stáva "zárukou kvality" (Vlad Narážač, Varovania). Už sa teším, na čo podpíše zmluvu nabudúce.(19.12.2004)

 • Campbell
  ****

  Jednou jsem se probudil asi ve 3 hodiny ráno a nechtělo se mi nic hledat, takže jsem pustil první věc co mi přišla pod ruku, no a bylo to tohle dobře, nebylo to možná nejlepší výběr, ale co. Tenhle film mě celkově bavil, věděl jsem že jdu do strašně špatného béčka ale když jsem film pustil tak mě bavil. Kukuřičné lány mají něco do sebe a dokázaly dát celkovou atmosféru kterou na konci dokonale zničily digitální ufouni, proč tohle tvůrci udělaly? Nemám šajna. Celou dobu mě film bavil ale jakmile se objevily mimoni tak jsem byl zhnusen. Naneštěstí je tu sympaťák Zane aby zachránil situaci, tenhle člověk je badass. No a na začátku Baldwin? Někoho tak srandovně přehrávat jsem už dlouho neviděl. Tohle je správná prdel.(24.2.2012)

 • Crocuta
  *

  Ještě horší než efekty (speciální leda svou ubohostí), je mizerné herectví a veletrapně napsané postavy. O dialozích nelze vážně mluvit, bláboly co vypouštějí herci z úst jsou k popukání a vše korunuje mimozemšťan coby bubák, honící oběti v kukuřici. Za občasné záchvaty smíchu vyvolané tímto spektáklem 1*.(7.10.2007)

 • Terva
  *****

  Na svém profilu se zmiňuji o dvou nejkontroverznějších filmech o mimozemšťanech. Jsou oba natočeny ve stejný rok a ve své podstatě mají je jeden zásadní rozdíl. Vodu a železo. Po delší době jsem si řekl, že bych se mohl na oba snímky znovu podívat. Jejich čas nadešel. Nejdříve byla otázka, kterým začít. Tu jsem vyřešil. Začal jsem tím, který se mi tenkrát líbil méně. Ten na kterém dělal scénář, produkci, režii a jednu hereckou roli Manoy Night Shyamalan. Snímek nazval Znamení http://www.csfd.cz/film/8363-znameni/ a velkou podstatnou roli v něm má voda. Toto je jeho zrcadlový kolega. Natočil ho režisér Christian McIntire a hlavní podstatnou roli v něm má železo. Film, stejně jako ten Shyamalanův, má stejné aspekty akorát se liší v jedné věci. Zde, místo vody, figuruje železo. CITÁT - ....a já tu dělám nějaký to pozorování pole, a to co se tu děje je zajímavé........ Tento příběh se odehrává ve státě Oregon kousek od města Porterville. Šest teenagerů přijíždí na farmu, kterou jeden z nich zdědil po svém mrtvém bratranci (úvodní scéna jeho smrti). Tohoto bratrance něco na jeho pozemku ohrožovalo. Začne to po příjezdu hlavních aktérů znovu? CITÁT - Je tu další. Další kruh v obilí........... Nález VHS kazet na půdě domu začnou na světlo vynášet jednu mrazivou myšlenku, Bratranec byl přesvědčen, že mimozemšťané chystají útok na naši planetu. Našel také způsob, jak je držet dál od domu. (tušíte, co to je?) Nechci spoilerovat. CITÁT - Udrží to ty bastardy venku......... Zatím co je Znamení spíš psychologickou záležitostí je Varování prostě hororem. Snímek má víc krve, víc napětí a je akčnější. Asi hodinu je to přátelské, kdy sledujeme zvyky a chování všech zúčastněných no a pak začne Peklo. POZOR OBROVSKÝ SPOILER !!!!! - Zatím co Znamení končí útěkem mimozemšťanů z naší Planety, film Varování končí někde v polovině jejich úspěšného dobytí planety Země. KONEC OBROVSKÉHO SPOILERU. A to je ta jedna ze dvou zásadních věcí, co dělá dobrý film filmem. Ve filmu hrají Stephen Baldwin (Joe), Billy Zane (šerif Willingham) nebo třeba Michelle Barth (Katrina). Přehodnocuji a oboum filmům dávám za pět.(1.4.2013)

 • FilmFan24
  *

  Opravdu děs běs "Direct to Video"(6.9.2008)

 • hans500
  *

  Zbytečný film, vpodstatě to samé co Shyamalonovo "Znamení" jen mnohem horší po všech stránkách (režie,scénář, herci), navíc "Znamení" jsem viděl před týdnem a nemám mu co vytknout, ale zde? Nemůžu dát vyšší hodnocení než 1*.(28.11.2009)

 • lennyd
  *

  Po tragické smrti svého strýce se Layne (A.J. Buckley) se svými přáteli ze školy vydává na strýcovu farmu, aby vyřídil pozůstalost a pokusil se farmu prodat. Aby ale farma byla prodejná, musí se dát trochu do kupy - a tak se Layne s přáteli rozhodne na místě chvíli zůstat. Záhy jsou ale znepokojeni podivnými zvuky a hlavně tajemnými kruhy v obilí, které v okolí vznikají. Za pomoci místního šerifa (Billy Zane) budou muset čelit hrozbě, kterou si ani v nejhorších snech nedokázali představit ... Jak praví staré přísloví, Když dva dělají totéž, není to totéž. A jelikož Christian McIntire má hodně daleko do M.Night Shyamalana, a navíc patrně nemá ani finance na podobné herecké obsazení jako měla Znamení, podle toho také tento film dopadl. Větší polovinu filmu jen sledujeme vztahy a nevztahy mezi skupinou mládeže, a když už konečně začne nějaká ta akce, je přerušena závěrečnými titulky. A přitom podobné filmy nemusí hýřit vizuálními efekty (koneckonců i Shyamalanova znamení ukázala jen náznaky), ale atmosféra - to je to oč tu běží...(8.12.2011)

 • Holina
  odpad!

  Film, ktrerý se chtěl jasně svézt na úspěchu Znamení a několika dalších filmů jaksi smrdí vlastním rozpočtem i obsazením(15.6.2009)

 • Crackonosc
  odpad!

  Rozdíl mezi Warnings a Signs je asi takový, jako mezi Transmorfers a Transformers - oba mají podobný název a téma a snaží se svézt na úspěchu kvalitnější předlohy. Odsouzeníhodný počin.(22.3.2009)

 • Eldoth
  *

  Poměrně nedávno jsem tak jednou v noci přepínal z nudy programy a ejhle, narazil na tento vyblitek, aniž bych předem tušil do čeho jdu ! Už od úvodních titulků, ve kterých jsem rozpoznal pár známějších jmen, jsem si říkal, že by to nemuselo být až tak špatné, ale byl jsem na omylu. Chatrný děj, navíc okoukaný od mého oblíbeného ačkového " Znamení ", jenž ještě posilují mdlé, ale vskutku mdlé herecké vykony a mizerná kamera. Asi v polovině filmu jsem na cca 10 minut usnul a když jsem se pak probral, zjístil jsem, že herecký kolektiv značně prořídl, ale mě jako divákovi to absolutně nevadilo, jelikož žádná postava nemá takové charisma, abyste si ji divák oblíbil. A pomyslnou třešínkou na dost zbabraném dortu, jsou efekty ufounů, kteří vypadají, jako by vypadli ze starého videoklipu skupiny Eifel65. Jednu * uděluji za celkem obstojnou atmosféru, hlavně tedy ze začátku, jinak se to řadí spíše k odpadovým hororům ...a Já se do příště už raději vyvaruji v noci zbůhdarma ponocovat !(17.12.2007)

 • Morico
  odpad!

  Když to zhodnotím jako sci-fi horor potřeboval bych tak -3 hvězdičky… na rok 2003 naprosto katastrofální efekty (lépe řečeno pokus o efekty), každá scéna je naprosto předvídatelná a thrill(er) je to na tom jedině to, jestli následující scéna bude stejně tak špatná jak ta předcházející. Na druhou stranu, u filmu jsem se bavil výborně, nezadržitelné záchvaty smíchu krásně podtrhl český dabing, jenž dokázal z tak otřesného pokusu o film udělat břichorvoucí komedii ;)(11.6.2009)

 • stansrac
  ***

  příšerná atmosféra, herci i efekty.. ALe docela sem se bavil:D(7.10.2007)

 • Deratizer
  *

  Skoro odpad. Další film horor, kterej nemá ani na DVD co dělat a patří rovnou do TV distribuce mezi nejlacinější filmovou produkci v pozdních nočních hodinách, kdy už TV sleduje jen pár ponocujících lidí. Celý film je to nuda, celkově to působí trapně, lacině, podřadně a nezáživně, jako horor to nefunguje, pač to nemá ani trochu hororovou atmosféru a na diváka se nějaký napětí prostě nepřenese. Herci a jejich reakce byly k smíchu. Triky jsou taky o ničem, ti mimozemšťani nejsou pořádně do detailu vidět v trochu delším záběru a proč má film název Varování, to taky nevím. Film jsem pochopil tak, že mimozemšťani jednoduše chtěli zneškodnit lidstvo a tím to naprosto haslo, ale že by je před něčím chtěli varovat, to jsem si nevšiml. Dávám jednu hvězdu, pač odpad si zaslouží ještě o minimum horší braky.(28.11.2009)

 • bobstock
  *

  Jednu hvězdu za poblázněnost Shyamalanem. Každý si chtěl v dětství natočit svoji strašidelnou verzi s ufounama, ale taky bych si, být jimi, zařídil aby se to nedalo nikde ohodnotit. :) 10%(16.5.2018)

 • curfew77
  *

  Béčková variace přiživující se na úspěšném thrilleru Znamení, který natočil o rok dřív M. Night Shyamalan a v němž si zahráli Mel Gibson a Joachim Phoenix. Kruhy v obilí a vetřelce odkudsi z vesmíru mají oba filmy společné, tady jsou ale za herecké hvězdy Stephen Baldwin a Billy Zane - což hovoří za vše. Nemusel jsem ani Znamení, a tohle tedy už vůbec ne. Hvězdičku snad jen za dívčí půvaby hereček ve vedlejších rolích. 15 %(7.10.2007)

 • steinbauer81
  odpad!

  Naprostý omyl, nehodí se ani jako kulisa do čekárny. Běs.(29.9.2012)

 • Shanen29
  *

  Shyamalanovo Znamení bylo o něco zábavnější,ale tenhle remake od Mcintireho se již nezdařil.(29.8.2016)

 • AlBertzap
  odpad!

  Varování!!! Ministerstvo kultury upozorňuje! Tento film způsobuje snížení vkusu(28.11.2009)