poster

Varování

 • USA

  Silent Warnings

 • Slovensko

  Varovanie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2003, 83 min

(další profese)
 • curfew77
  *

  Béčková variace přiživující se na úspěšném thrilleru Znamení, který natočil o rok dřív M. Night Shyamalan a v němž si zahráli Mel Gibson a Joachim Phoenix. Kruhy v obilí a vetřelce odkudsi z vesmíru mají oba filmy společné, tady jsou ale za herecké hvězdy Stephen Baldwin a Billy Zane - což hovoří za vše. Nemusel jsem ani Znamení, a tohle tedy už vůbec ne. Hvězdičku snad jen za dívčí půvaby hereček ve vedlejších rolích. 15 %(7.10.2007)

 • Terva
  *****

  Na svém profilu se zmiňuji o dvou nejkontroverznějších filmech o mimozemšťanech. Jsou oba natočeny ve stejný rok a ve své podstatě mají je jeden zásadní rozdíl. Vodu a železo. Po delší době jsem si řekl, že bych se mohl na oba snímky znovu podívat. Jejich čas nadešel. Nejdříve byla otázka, kterým začít. Tu jsem vyřešil. Začal jsem tím, který se mi tenkrát líbil méně. Ten na kterém dělal scénář, produkci, režii a jednu hereckou roli Manoy Night Shyamalan. Snímek nazval Znamení http://www.csfd.cz/film/8363-znameni/ a velkou podstatnou roli v něm má voda. Toto je jeho zrcadlový kolega. Natočil ho režisér Christian McIntire a hlavní podstatnou roli v něm má železo. Film, stejně jako ten Shyamalanův, má stejné aspekty akorát se liší v jedné věci. Zde, místo vody, figuruje železo. CITÁT - ....a já tu dělám nějaký to pozorování pole, a to co se tu děje je zajímavé........ Tento příběh se odehrává ve státě Oregon kousek od města Porterville. Šest teenagerů přijíždí na farmu, kterou jeden z nich zdědil po svém mrtvém bratranci (úvodní scéna jeho smrti). Tohoto bratrance něco na jeho pozemku ohrožovalo. Začne to po příjezdu hlavních aktérů znovu? CITÁT - Je tu další. Další kruh v obilí........... Nález VHS kazet na půdě domu začnou na světlo vynášet jednu mrazivou myšlenku, Bratranec byl přesvědčen, že mimozemšťané chystají útok na naši planetu. Našel také způsob, jak je držet dál od domu. (tušíte, co to je?) Nechci spoilerovat. CITÁT - Udrží to ty bastardy venku......... Zatím co je Znamení spíš psychologickou záležitostí je Varování prostě hororem. Snímek má víc krve, víc napětí a je akčnější. Asi hodinu je to přátelské, kdy sledujeme zvyky a chování všech zúčastněných no a pak začne Peklo. POZOR OBROVSKÝ SPOILER !!!!! - Zatím co Znamení končí útěkem mimozemšťanů z naší Planety, film Varování končí někde v polovině jejich úspěšného dobytí planety Země. KONEC OBROVSKÉHO SPOILERU. A to je ta jedna ze dvou zásadních věcí, co dělá dobrý film filmem. Ve filmu hrají Stephen Baldwin (Joe), Billy Zane (šerif Willingham) nebo třeba Michelle Barth (Katrina). Přehodnocuji a oboum filmům dávám za pět.(1.4.2013)

 • Campbell
  ****

  Jednou jsem se probudil asi ve 3 hodiny ráno a nechtělo se mi nic hledat, takže jsem pustil první věc co mi přišla pod ruku, no a bylo to tohle dobře, nebylo to možná nejlepší výběr, ale co. Tenhle film mě celkově bavil, věděl jsem že jdu do strašně špatného béčka ale když jsem film pustil tak mě bavil. Kukuřičné lány mají něco do sebe a dokázaly dát celkovou atmosféru kterou na konci dokonale zničily digitální ufouni, proč tohle tvůrci udělaly? Nemám šajna. Celou dobu mě film bavil ale jakmile se objevily mimoni tak jsem byl zhnusen. Naneštěstí je tu sympaťák Zane aby zachránil situaci, tenhle člověk je badass. No a na začátku Baldwin? Někoho tak srandovně přehrávat jsem už dlouho neviděl. Tohle je správná prdel.(24.2.2012)

 • Martin741
  odpad!

  Reziser Christian Mclntire asi videl Signs od Shyamalana a tak pozval par podozrivych individui bez akehokolvek talentu, aby spolu natocili nieco na ten sposob. Vysledok vsak stoji za hovno. Individua /v niektorych kruhoch sa tomu hovori "herci" / nevedia hrat vobec, scenar a rezia su retardovane a pribeh som nespozoroval. Vysledkom je 0 %(7.5.2013)

 • Deratizer
  *

  Skoro odpad. Další film horor, kterej nemá ani na DVD co dělat a patří rovnou do TV distribuce mezi nejlacinější filmovou produkci v pozdních nočních hodinách, kdy už TV sleduje jen pár ponocujících lidí. Celý film je to nuda, celkově to působí trapně, lacině, podřadně a nezáživně, jako horor to nefunguje, pač to nemá ani trochu hororovou atmosféru a na diváka se nějaký napětí prostě nepřenese. Herci a jejich reakce byly k smíchu. Triky jsou taky o ničem, ti mimozemšťani nejsou pořádně do detailu vidět v trochu delším záběru a proč má film název Varování, to taky nevím. Film jsem pochopil tak, že mimozemšťani jednoduše chtěli zneškodnit lidstvo a tím to naprosto haslo, ale že by je před něčím chtěli varovat, to jsem si nevšiml. Dávám jednu hvězdu, pač odpad si zaslouží ještě o minimum horší braky.(28.11.2009)

 • - Natáčení probíhalo v Bulharsku v okolí Sofie. (Terva)

 • - Natáčení filmu trvalo pouhých dvanáct dní. (Terva)