poster

Varování

 • USA

  Silent Warnings

 • Slovensko

  Varovanie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2003, 83 min

(další profese)
 • lennyd
  *

  Po tragické smrti svého strýce se Layne (A.J. Buckley) se svými přáteli ze školy vydává na strýcovu farmu, aby vyřídil pozůstalost a pokusil se farmu prodat. Aby ale farma byla prodejná, musí se dát trochu do kupy - a tak se Layne s přáteli rozhodne na místě chvíli zůstat. Záhy jsou ale znepokojeni podivnými zvuky a hlavně tajemnými kruhy v obilí, které v okolí vznikají. Za pomoci místního šerifa (Billy Zane) budou muset čelit hrozbě, kterou si ani v nejhorších snech nedokázali představit ... Jak praví staré přísloví, Když dva dělají totéž, není to totéž. A jelikož Christian McIntire má hodně daleko do M.Night Shyamalana, a navíc patrně nemá ani finance na podobné herecké obsazení jako měla Znamení, podle toho také tento film dopadl. Větší polovinu filmu jen sledujeme vztahy a nevztahy mezi skupinou mládeže, a když už konečně začne nějaká ta akce, je přerušena závěrečnými titulky. A přitom podobné filmy nemusí hýřit vizuálními efekty (koneckonců i Shyamalanova znamení ukázala jen náznaky), ale atmosféra - to je to oč tu běží...(8.12.2011)

 • Terva
  *****

  Na svém profilu se zmiňuji o dvou nejkontroverznějších filmech o mimozemšťanech. Jsou oba natočeny ve stejný rok a ve své podstatě mají je jeden zásadní rozdíl. Vodu a železo. Po delší době jsem si řekl, že bych se mohl na oba snímky znovu podívat. Jejich čas nadešel. Nejdříve byla otázka, kterým začít. Tu jsem vyřešil. Začal jsem tím, který se mi tenkrát líbil méně. Ten na kterém dělal scénář, produkci, režii a jednu hereckou roli Manoy Night Shyamalan. Snímek nazval Znamení http://www.csfd.cz/film/8363-znameni/ a velkou podstatnou roli v něm má voda. Toto je jeho zrcadlový kolega. Natočil ho režisér Christian McIntire a hlavní podstatnou roli v něm má železo. Film, stejně jako ten Shyamalanův, má stejné aspekty akorát se liší v jedné věci. Zde, místo vody, figuruje železo. CITÁT - ....a já tu dělám nějaký to pozorování pole, a to co se tu děje je zajímavé........ Tento příběh se odehrává ve státě Oregon kousek od města Porterville. Šest teenagerů přijíždí na farmu, kterou jeden z nich zdědil po svém mrtvém bratranci (úvodní scéna jeho smrti). Tohoto bratrance něco na jeho pozemku ohrožovalo. Začne to po příjezdu hlavních aktérů znovu? CITÁT - Je tu další. Další kruh v obilí........... Nález VHS kazet na půdě domu začnou na světlo vynášet jednu mrazivou myšlenku, Bratranec byl přesvědčen, že mimozemšťané chystají útok na naši planetu. Našel také způsob, jak je držet dál od domu. (tušíte, co to je?) Nechci spoilerovat. CITÁT - Udrží to ty bastardy venku......... Zatím co je Znamení spíš psychologickou záležitostí je Varování prostě hororem. Snímek má víc krve, víc napětí a je akčnější. Asi hodinu je to přátelské, kdy sledujeme zvyky a chování všech zúčastněných no a pak začne Peklo. POZOR OBROVSKÝ SPOILER !!!!! - Zatím co Znamení končí útěkem mimozemšťanů z naší Planety, film Varování končí někde v polovině jejich úspěšného dobytí planety Země. KONEC OBROVSKÉHO SPOILERU. A to je ta jedna ze dvou zásadních věcí, co dělá dobrý film filmem. Ve filmu hrají Stephen Baldwin (Joe), Billy Zane (šerif Willingham) nebo třeba Michelle Barth (Katrina). Přehodnocuji a oboum filmům dávám za pět.(1.4.2013)

 • Martin741
  odpad!

  Reziser Christian Mclntire asi videl Signs od Shyamalana a tak pozval par podozrivych individui bez akehokolvek talentu, aby spolu natocili nieco na ten sposob. Vysledok vsak stoji za hovno. Individua /v niektorych kruhoch sa tomu hovori "herci" / nevedia hrat vobec, scenar a rezia su retardovane a pribeh som nespozoroval. Vysledkom je 0 %(7.5.2013)

 • curfew77
  *

  Béčková variace přiživující se na úspěšném thrilleru Znamení, který natočil o rok dřív M. Night Shyamalan a v němž si zahráli Mel Gibson a Joachim Phoenix. Kruhy v obilí a vetřelce odkudsi z vesmíru mají oba filmy společné, tady jsou ale za herecké hvězdy Stephen Baldwin a Billy Zane - což hovoří za vše. Nemusel jsem ani Znamení, a tohle tedy už vůbec ne. Hvězdičku snad jen za dívčí půvaby hereček ve vedlejších rolích. 15 %(7.10.2007)

 • Morico
  odpad!

  Když to zhodnotím jako sci-fi horor potřeboval bych tak -3 hvězdičky… na rok 2003 naprosto katastrofální efekty (lépe řečeno pokus o efekty), každá scéna je naprosto předvídatelná a thrill(er) je to na tom jedině to, jestli následující scéna bude stejně tak špatná jak ta předcházející. Na druhou stranu, u filmu jsem se bavil výborně, nezadržitelné záchvaty smíchu krásně podtrhl český dabing, jenž dokázal z tak otřesného pokusu o film udělat břichorvoucí komedii ;)(11.6.2009)

 • - Natáčení probíhalo v Bulharsku v okolí Sofie. (Terva)

 • - Natáčení filmu trvalo pouhých dvanáct dní. (Terva)