The Amazing Transparent Man

Edgar G. Ulmer

Masky:

Jack Pierce
  • Oktavianus

Moje zklamání je možná zapříčiněno tím, že jsem asi čekal něco maličko jiného, ale i když hodnotím film jako takový, stejně jde o kousek z kategorie těch slabších. Téma vynálezu umožňujícího udělat někoho neviditelným už tu párkrát bylo, dá se z něj vytřískat ledacos i dnes, takže co teprve v roce 1960, ale tady střelba krapet minula cíl. Drtivou většinu filmu totiž zabírají scény, kdy nesympatické postavy spolu debatují v obýváku a sem tam u toho zvýší hlas. To je celé. Přitom když během jedné z prvních scén zneviditelnili toho hlodavce, fakt jsem se těšil, co uvidím dál, a říkal si, že zdejší komentáře jsou až příliš přísné. No, nejsou.(4.3.2015)

Spokojenost, neboť jsem dle zdejších komentářů očekával naprostý průšvih, což se nestalo. Zapomeňte na armádu neviditelných, o tom tento film není. Paul Krenner najme zločince, aby jako neviditelný sehnal materiál pro onu větší akci. Jenže jednou zlodějem, navždy zlodějem, a je tudíž jasné, že plán nepůjde podle plánu... Triky jsou v pohodě, herci také, kdo je zvyklý od takovýchto filmů neočekávat mnoho, nemusel by se zcela nudit.(3.4.2011)

• Lima

Plakátové info: NEVIDITELNÝ A SMRTÍCÍ!! CELÁ ZEMĚ JE MU VYDÁNA NA MILOST!! ___ Tenhle levný sci-fi film ani zdaleka nenabízí to, co slibovaly krásné plakáty a dobová reklamní masírka. Zážitkově a produkčně opravdu dietní kousek, protože z hodinové stopáže se zhruba celých 50 minut (!!) nehneme ze dvou studiových místností - obývacího pokoje a laboratoře, kde se plká o chystané loupeži, mezilidských vtazích a rentgenují (tady zneviditelňují) se morčata a posléze hlavní hrdina. Jsou tu dvě krátká dvouminutová přepadení banky, mixnutá několika exteriérovými scénami, točenými v Texasu a všechno sakumprásk spíchnuto za 11 dní. Jo, tohle byl typický Ulmer - točil velmi rychle a velmi levně a výsledek podle toho taky vypadal. Překvapivě z moře šedi a podprůměru vystupují pouze čtyři trikové sekvence, kdy se morče a hlavní postava zneviditelňují a zase nabývají svého vzhledu a nesmrdí to zadní projekcí, pouze je chytře použit střih a prolínačky. Sci-fi béčka ´Zlatého věku´ mám rád, ale tady je té slovní vaty, která děj nikam neposouvá, až moc. A tak nejzajímavější je pouze naivní dobová reklamní kampaň, která varuje před skutečným neviditelným uprchlým trestancem, který prý byl shledán na několika kino projekcích, s dodatkem, aby si lidé dávali pozor :o)(19.7.2016)

• kitano

Ano, ano. Dalsie experimenty a dalsie tragicke nasledky. Tento krat je to snaha o vytvorenie neviditelnej armady na ovladnutie sveta. Efekty odflaknute, plno obrazovych nezmyslov.....pozerat sa na to sica da, ale otazne je ci to ma nejaky zmysel. (3/10)(22.9.2007)

Docela ucházející béčko ze začátku 60 let, kde zase jeden vědec koketuje z neviditelností. Film samotný není nijak originální, a dost vykradá Invisible man. Ale má takovou správnou atmosféru, a trvá necelou hodinu takže uteče poměrně rychle. Není to sice film který bych doporučoval ale fanouškům scifi by mohl stačit.(15.1.2012)