poster

Film Music Masters: Jerry Goldsmith

Dokumentární

USA, 1995, 70 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • D.Moore
  *****

  Jerry Goldsmith pro mě navždy bude nej (...lepším, ...geniálnějším, ...sympatičtějším) hudebním skladatelem a proto nemám nejmenší problém s tím, že na něj v tomto dokumentu všichni pějí ódy. Právě naopak. Goldsmithova skromná moudrost s výroky režisérů, hudebníků a jiných krásně kontrastuje a tím více jejich slova vlastně podtrhuje. Jen ten jeho úvodní monolog o prázdném notovém papíru a o tom, co cítí, než se pustí do psaní... To jsou slova, která by si většina současných skladatelů měla zapsat za uši. Jsem rád, že 70minutový film dokázal shrnout téměř to nejdůležitější z Goldsmithovy kariéry (o nešťastném Vetřelci ale nepadlo ani slovo) a působivě ukázat jeho profesionální styl práce na aktuálně nahrávané hudbě k Divoké řece. Z všelijakých historek se mi nejvíce líbila ta s nástrojem duduk a vzpomínání vynálezce dnes už legendárního startrekovského nástroje beam. http://www.youtube.com/watch?v=FRRWkzKl0d8(13.8.2013)

 • LiVentura
  *****

  Jeden z největších autorů filmové hudby na světě.!! Skvostný skladatel Goldsmith ...(22.9.2010)

 • Epistemolog
  *****

  Hluboce uzavřený skladatel, který veřejně zřídkakdy diskutoval o své starší práci, Jerry Goldsmith dal v roce 1994 souhlas k vytvoření dokumentu o jeho dlouhé a nesmírně plodné kariéře. Omezené vydání DVD (1500 kopií) vyšlo v červnu 2005. Bonusy však zahrnují rozšířené rozhovory a 60 minut záznamu skladatelské práce na Divoké řece (1994).(29.9.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace