Beyond the Time Barrier

Arthur C. Pierce

Masky:

Jack Pierce

• Lima

Nejlepší na tomhle filmu je jeho plakát, který prolhaně láká na sci-fi špektákl, jaký tu ještě nebyl. Do toho má ale opravdu daleko. Ulmer to v roce 1960 vysekl jak Baťa cvičky, za pár dní, souběžně s jiným filmem a na výsledku je to znát. Exteriéry tu zastupují několikaminutové záběry z letiště a nějakého fádního zbořeniště, zbytek je jedna zadní projekce a levné kulisy se pseudoscifistickou architekturou, kde nejdražší na celém filmu musel být ten bazén. Ukecaná zápletka je velmi fádně a nezajímavě podaná a z lehkého podřimování člověka vytrhne pouze několikasekundový útok mutantů deset minut před koncem. Výsledek bohužel není rozhodně tak hloupý, aby se člověk aspoň bavil na účet tvůrců, je pouze neskutečně nudný.(13.12.2012)

• zelvopyr

Škoda ztrácet mnoho slov, krom několikaminutového astronautického úvodu silně zastaralého už v době natočení jde o dialogy v okatě papundeklových kulisách, které jsou hloupé, toporné a hysterické až běda, podmalované tklivými housličkami v povinné romantické lince. Utopie i zde nefunkční. * za skoro OK závěr a za úvodní ubíhající plovoucí text, který byl v Star Wars použit dokonce i ve stejném úhlu. // P.S. ale když to pojmu tak, že film pravdivě ukazuje naši současnost, kterou my nevidíme, protože je nám konspirativně zakryta, je to docela sranda :)(29.7.2014)

Jasně, "podívaná, jaká tu ještě nebyla", to opravdu není, v zásadě jde o ne úplně zábavnou lacinou vyprávěnku spíchnutou hodně horkou jehlou; ale vzhledem k závěru udělím o hvězdu víc, než jsem si říkal ještě nějakých 15 minut před koncem. Kulisy jsou sice laciné a exteriéry (asi dva) obyčejné a nehostinné, ale právě k neradostné vizi budoucnosti takové ošklivé prostředí patří. Dějově nejde o nic překvapivého, další z variací na stroj času (nebo třeba World Without End), chybí některé nedořešené lapsy (pokud katastrofa zničila ozonovou vrstvu a poničila lidstvo, co se stalo se zvířaty, čím se tam teda přeživší lidé živí...?) a děj občas sklouzne k nudě. Ale vyvažuje to třeba Darlene Tompkinsová jako hezoučká (a samozřejmě v odpovídajících kostýmech) sexy němá dcera vůdce zbytku lidstva, celkem se mi líbily netradiční "trojúhelníkové" střihové přechody mezi scénami nebo pokusy o futuristickou architekturu. S přivřením obou to šlo - souběžně natočený Ulmerův spektákl Amazing Transparent Man mi přišel o kus horší (a mohu posoudit, obojí jsem dnes viděl za sebou).(4.3.2015)

• p6qwre

Standardní téma: pilot experimentální rakety vzlétne v roce 1960 a na Zem se vrátí v roce 2024 (pro něj uběhne pár minut). Za tu dobu se ale dost změnilo, po povrchu Země se procházejí zmutovaní lidé, ostatní žijí v podzemí a jejich civilizace je odsouzena k záhubě. Pilot z minulosti může být jejich záchranou.____Nízkorozpočtové, rychle natočené (podle některých zdrojů za 14 dní, při současném natáčení The Amazing Transparent Man), špatně zahrané, upovídané, ale především hodně zmatené. S vysvětlováním příčin některých zvratů v ději a chování některých postav se zde čas příliš neztrácí. Bavil jsem se nadprůměrně, klidně bych dal 4 *, ale při srovnání s jinými opravdu povedenými sci-fi z 50. let je Beyond the Time Barrier tak na 1,5*.(13.5.2007)

• farfalla

Tento černobílý film jsem našla na youtube v kolekci podivných amerických sci-fi výtvorů, tak jsem od něho příliš nečekala. Na druhou stranu mě zaujalo, že režisér se narodil v Olomouci, tak jsem byla zvědavá, jak využil americký background pro svou tvorbu. Tak na první pohled si ‘Star Wars’ ukradli formát titulků. Ale pak už to byla dost nuda. Scénář vzaný z hromady podobných, herecké výkony druhotřídní, střih scén ledabylý, animace z levných reklam a do toho psychologický zápas o budoucnost lidstva. Kdyby byl ten film alespoň napínavý, romantický, dobrodružný, směšný, překvapivý, ale není nijaký.(28.10.2015)