Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pětiletí cvičenci se zápalem nacvičují skladbu Pohádka pro II. celostátní spartakiádu. Honzík se málem nedostane na oblastní spartakiádní vystoupení, ale nakonec se vše podaří. (oficiální text distributora)

Recenze (7)

Gekacuk 

všechny recenze uživatele

Roztomilý dětský film s romantickými a poetickými prvky. I když je prostoupen ideologií a na konci má už vysloveně propagandistické dokumentární rysy, rozhodl jsem se pro vysoké hodnocení. Jirka Lukeš a ostatní děti jsou totiž okouzlující. Panu Valáškovi se podařilo výborně vybrat dětské herce, kteří si vystačí sami. Dospělí jsou zde sice jen do počtu, ale třeba takový Eman Fiala nezklame nikdy. Zajímavé je přiblížení života na vesnici před více než 50 lety. ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Filmeček plný roztomilosti, poetismu a hravosti, který se v závěru zvrhne v oslavu jednotného masového pohybu pod vedením jednotné masové strany. Takové ideologické zneužívání nevinných, politická pedofilie. To ovšem není hřích jen komunistického režimu, ba ani jen totalitních ideologií, neb na roztomilosti dětské si svou polívčičku rádi ohřejí i demokraté: http://www.youtube.com/watch?v=0MYtF-FI1nU&list=UU5_J1Tl3ocXgJrs2bZwgYyw ()

Reklama

raroh 

všechny recenze uživatele

Určitá ideologičnost se samozřejmě dá vystopovat, na druhou stranu neuvěřitelná hravost a poetičnost jakoby z raného Vláčila. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Výborné vedení dětských (ne)herců, které by se mohlo srovnat např. s rodinnými filmy režiséra Vošmika. Jediné plus v tomto snímku, kterému se jinak nevyhýbá lehká naivita, slabá hudba ani zarudlá ideologie o šťastných dnech v socialismu poskvrněném předchozím desetiletím. ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Dětská hravost a poetika se filmu upřít nedá. Dobovou angažovanost beru jako fakt, tenkrát to asi jinak nešlo. Napadá mě spojitost s filmem Dovolená s Andělem. I tam se podobná angažovanost objevuje, ale nijak zásadně filmu neškodí. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (2)

  • Film bol natáčaný v Ledeči nad Sázavou. (dyfur)

Reklama

Reklama